Prijava

Poštovane Vukajlijašice i poštovani Vukajlijaši,
pošto su kvalifikacije završene, možemo reći da prelazimo na najduži deo takmičenja. U pitanju je drugi krug - grupna faza.

U takmičenje po grupama je prošlo 50 autora, tako da će oni biti razvrstani u 4 konferencije, a u okviru svake od njih se nalaze po 3 grupe. U svakoj grupi se nalazi po 4 autora, sem u grupama A1, B1 i D3, gde se nalazi po pet autora.

U grupnoj fazi svaki autor će odigrati po jedan duel sa svakim takmičarem iz grupe. To znači da će svaki autor napisati po 3 definicije tokom grupnog dela takmičenja (sem autora iz grupa A1, B1 i D3 koji će napisati po 4 definicije).

Pravila za definisanje su ista kao i prvom krugu:
- svaki autor definiše izraz po svom izboru;

- poželjno je da definiše izraz koji do sada nije definisan, ali takođe može da definiše i neki izraz za koji postoji definicija, s tim što se njegova ili njena definicija mora razlikovati (drugačije značenje definisanog izraza/pojma);

- naslov definicije sme imati najviše 5 reči;

- telo definicije sme imati najviše 10 reči;

- primer nije obavezan, a ako se autor ili autorka odluče da ga napišu, on ne sme biti duži od 150 karaktera: slova, brojevi, interpunkcijski znakovi, razmak (ovde možete proveriti broj iskorišćenih karaktera - http://www.charactercountonline.com/;

- linkovanje je dozvoljeno;

- zabranjeno je neki izraz definisati jednom rečju koja bi bila "požućena" (linkovana) i koja bi vodila do neke starije definicije.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Posle svakog takmičarskog kola u okviru svake grupe će biti objavljivana tabela u kojoj će stajati informacije o trenutnom rangu:
http://www.dodaj.rs/f/1f/q7/2k2bWRAv/takmicenje.png

Svaka pobeda donosi 2 boda, a svaki poraz po 1 bod.

Prolazak u sledeći krug takmičenja će obezbediti po 2 prvoplasirana autora iz svake grupe.

Ako dva ili više takmičara iz iste grupe budu imala isti broj bodova na kraju grupne faze, viši rank na tabeli će imati autor koji je pobedio u duelu ta dva autora.

Da bi se lakše organizovali i vodili dueli, kao i statistika, prvo će se odigrati svi dueli u jednoj konferenciji, pa zatim u ostale tri. Dakle, jedne nedelje jedna konferencija, druge nedelje druga i tako redom. Ako bude bilo mogućnosti, možda se u toku jedne nedelje pokrene glasanje za po dve konferencije, ali o tom - potom.

Zamolio bih autore da ne diskutuju na ovoj temi, već na temi predviđenoj za diskusije koja se nalazi ovde:

Raspored takmičara po konferencijama i grupama je sledeći:

Konferencija A

grupa 1:

Jeffrey Murdock
uraczaganje
TucanKamen
glavni
Semi

--------------------------------------

grupa 2:

Count Zero
nesss
serjodza
Leprikon

--------------------------------------

grupa 3

urrad
taedium_vitae
ZdrakuLa
LarryKhm

------------------------------------------------------------------------------

Konferencija B

grupa 1:

Jamajčanin
Igor J.
Nenin
ShoNNe007
Aleks Andros

--------------------------------------

grupa 2

highlander007
Milos-88
Skočimiš
Dilan Dog

--------------------------------------

grupa 3:

Skrletnik
Rahmetli babo Atif
Hrast
Zapata

------------------------------------------------------------------------------

Konferencija C

grupa 1:

pseto88
SnobIvanKenjoBi
Usain Bolt
bata gugi

--------------------------------------

grupa 2:

Nana Og
ombre
agrr
nejked

--------------------------------------

grupa 3:

Jabuchillo
Chavez
Punjac
Billy Sharp

-----------------------------------------------------------------------------

Konferencija D

grupa 1:

Mala Vidra
Stevan
Mitke
industrial

--------------------------------------

grupa 2:

Manijak
Boxer
poplava92
Thilmo

--------------------------------------

grupa 3:

TheWaveRider
Bruce
deky_aod
Eufrat
MileBubreg

-----------------------------------------------------------------------------

Autori iz konferencije A mogu napisati definicije za prvo kolo. Linkove za njih neka mi dostave na PVT.

Tema za glasanje će biti otvorena sutra, a raspored za prvo kolo je sledeći:

Konferencija A

grupa 1:

duel 1:
Jeffrey Murdock
vs.
uraczaganje

duel 2:
TucanKamen
vs.
glavni

slobodan autor:
Semi

--------------------------------------

grupa 2:

duel 1:
Count Zero
vs.
nesss

duel 2:
serjodza
vs
Leprikon

--------------------------------------

grupa 3

duel 1:
urrad
vs
taedium_vitae

duel 1:
ZdrakuLa
vs
LarryKhm

------------------------------------------------------------------------------

Raspored takmičara za drugo kolo u konferenciji A je sledeći:

grupa 1:

Jeffrey Murdock
vs.
glavni

TucanKamen
vs.
Semi

slobodan:
uraczaganje

------------------------------------------

grupa 2:

Count Zero
vs.
serjodza

nesss
vs.
Leprikon

------------------------------------------

grupa 3:

urrad
vs.
ZdrakuLa

taedium_vitae
vs.
LarryKhm

------------------------------------------

Neka mi autori dostave definicije za drugo kolo na PVT do sutra do 18:00. Hvala unapred.

Takmičari, linkove svojih definicija za takmičenje, šaljite meni na PVT (bez obzira što ste ih već slali Ciklonu). Neka naslov teme PVT-a bude "Freestyle". Hvala.

Produžen je rok za prijavljivanje definicija, možete mi ih slati na PVT.

Raspored takmičara za treće kolo u konferenciji A:

grupa 1:

Jeffrey Murdock
vs.
TucanKamen

Semi
vs.
uraczaganje

slobodan:
glavni

------------------------------------------

grupa 2:

Count Zero
vs.
Leprikom

nesss
vs.
serjodza

------------------------------------------

grupa 3:

urrad
vs.
LarryKhm

taedium_vitae
vs.
ZdrakuLa

------------------------------------------

Linkove ka definicijama dostavite meni na PVT.

Rok za definisanje je četvrtak, 04.07. do 14:00 časova.

Parovi četvrtog kola u konferenciji A su sledeći:
Koferencija A, četvrto kolo:

grupa 1:
Semi
vs.
glavni

uraczaganje
vs.
TucanKamen

slobodan:
Jeffrey Murdock
--------------------------------------
Definicije dostavite meni do subote, 06.07., do 12:00 časova. Što ih pre dostavite, pre ću pokrenuti temu za glasanje.

Parovi poslednjeg, petog kola u konferenciji A u grupi 1 su sledeći:
Jeffrey Murdock
vs.
Semi

uraczaganje
vs.
glavni

slobodan:
TucanKamen
----------------------------------------------
Rok za definisanje je do nedelje, 07.07, do 08:00 časova
Definicije dostavite meni na pvt.

OBAVEŠTENJE: autori iz konferencija B, C i D će ubuduće linkove za definicije koje napišu za takmičenje slati meni ili Agilnom (u zavisnosti ko će koju konferenciju voditi) direktno na PVT.

Postupak je sledeći:
- poželjno je da naslov privatne poruke bude: takmičenje, naziv konferencije, naziv grupe, ime autora;
- u svakom postu napišete za koje je kolo defka i priložite njen link;
- ako napišete dve ili tri definicije za takmičenje, slobodno linkove ka njima dostavite u jednom postu, ali samo napišite za koje je kolo koja od njih;
- ovo pravilo važi od danas (08.07.2013.), od 08:30, pa do kraja grupne faze (kad god to bilo);
- izuzetak je autor Hrast, koji je prvu definiciju napisao pre 8 ili 9 dana dana, jer je išao na more (imam PVT od njega kao obaveštenje). On će sve ostale defke pisati regularno;
- ako neko odustaje od takmičenja, neka mi u PVT obrazloži razloge za to, da bih znao da li da cimam njegovog protivnika iz kvalifikacija ili ne (ako je ovaj zainteresovan).

Nadam se da će ovo ubrazati pisanje definicija, kao i pokretanje tema za glasanje, a time ujedno i brži napredak grupne faze.

Bitno je i sledeće: u prostoru gde se piše primer, stavite velika slova "VF" međ' uglaste zagrade, da bi moderatori znali da ne brišu definicije dok traje takmičenje (ako su defke slične barem jednoj koja se našla na takmičenju). Isto tako, zamolilo bih vas da ako već učestvujete, da ne pišete neke nebuloze, već pošteno odradite svoj deo posla, da ne bi posle bilo kukanja zbog obrisane takmičarske defke.

Definicije za prvo kolo u konferenciji A treba napisati do utorka, 09.07., do 08:00 i dostaviti ih meni na PVT. Ako napišete još koju definiciju, za ostala kola, samo pratite postupak opisan ovde:
http://vukajlija.com/forum/teme/53367-vukajlija-freestyle-drugi-krug-takmicenja-raspored-takmicara-po-konferencijama-i-grupama-opis-pravilnik-i-zvanicna-obavestenja?strana=1#post_2431587

Raspored parova za konferenciju B u prvom kolu:

grupa 1:

Jamajčanin
vs.
Igor J.

Nenin
vs.
Shone 007

slobodan:
Šarlo

grupa 2:

highlander007
vs.
Milos-88

Skočimiš
vs.
Dilan Dog

grupa 3:

Skrletnik
vs.
Dedzon

Hrast
vs.
Zapata

Dragi autori Konferencije D, definicije za 1. kolo treba napisati do srede, 10.07, do 10:00h i dostaviti ih meni na PVT. Ako napišete još koju definiciju za ostala kola, samo pratite postupak opisan OVDE.

Raspored parova za Konferenciju D u 1. kolu:

Grupa 1:

Mala Vidra
vs.
Stevan

Mitke
vs.
industrial

Grupa 2:

Manijak
vs.
Boxer

poplava92
vs
Thilmo

Grupa 3:

TheWaveRider
vs
Bruce

deky_aod
vs
Eufrat

slobodan autor:
MileBubreg

Neka mi iz konferencije B dostave definicije do večeras, do ponoći, sledeći autori:
- Igor J.
- Nenin
- Šarlo
- Skočimiš
- Zapata

Pošto je Rahmetli Babo Atif odustao od takmičenja, ja sam njegovom protivniku iz kvalifikacija, Dedzonu, poslao PVT u kome sam ga obavestio da učestvuje na tamčenju. U slučaju da mi on do večeras ne odgovori, na njegovo mesto u grupi 3 će upasti Šarlo iz grupe 1.

Raspored takmičara za drugo kolo u konferenciji B:

Grupa 1:

Jamajčanin
vs.
Nenin

Shone007
vs.
Šarlo

slobodan:
Igor J.

--------------------------------------

Grupa 2:

highlander007
vs.
Skočimiš

Milos-88
vs.
Dilan Dog

--------------------------------------

Grupa 3:

Skrletnik
vs.
Hrast

Dedzon
vs.
Zapata

--------------------------------------

Linkove ka definicijama dostavite meni na PVT.

Rok za definisanjeje do večeras do 20:00 časova.

Autori koji su već napisali definicije mi ne moraju ponovo slati poruke.

Ako napišete definicije za neko od sledećih kola, slobodno mi linkove dostavite na pvt, samo navedite za koje je kolo naznačena definicija.

Obaveštenje:
mussache zbog privatnih obaveza neće moći da vodi konferenciju C. Stoga će se prvo i drugo kolo u toj konferenciji spojiti sa 4. i 5. kolom u konferenciji B. Savetujem autorima da slobodno počnu da pišu definicije za svoju grupnu fazu.

Dragi autori Konferencije D, definicije za 2. kolo treba napisati do petka, 12.07, do 10:00h i dostaviti ih meni na PVT. Ako napišete još koju definiciju za ostala kola, samo pratite postupak opisan OVDE.

Raspored parova za Konferenciju D u 2. kolu:

Grupa 1:

industrial
vs.
Mala Vidra

Stevan
vs.
Mitke

Grupa 2:

Boxer
vs.
Poplava92

Thilmo
vs
Manijak

Grupa 3:

Bruce
vs
deky_aod

Eufrat
vs
MileBubreg

slobodan autor:
TheWaveRider