Prijava

Око опреме, турнира, утисака и тако то на ту тему.

Мени било занимљиво кад сам гледао на ОИ. Толико.

Је л' имају неки клубови у том спорту? Ако постоје Партизан или Звезда, сјебаће ти тему док си рек'о пиксла.

ja dobro bacam sečiva :) Jel se to računa?

Мислим да ћеш овде слабо наћи интересената за ту тему, ал' пробај свакако. Додуше боље да си дошао на ВОС. лоло

Ima to negde da se trenira?

Skup je to sport, znam da je bilo ovde da se trenira u Spartaku, ali ne znam da li ima i dalje. Treba platiti te lukove i tako to, a takmičenje se svodi na vas par.
Vidim da ima ovde
http://www.elite-archery.com/strelicarstvo.php
http://skp-strelicarstvo.blogspot.com/

Ja mislim da ima vise klubova po celoj Srbiji, skup je sport samo ako ides na moderne lukove, tradicionalni su mnogo jeftiniji, kao sto su Longbows dok cena slozenih ili compaund idu do nekoliko 'iljada evra. Vidi organizaciju "Staro Brdo" vidi i sajt Berza strelicarske opreme, tu imas svasta zanimljivo.

Jesam li ja utrpovao ili ljudi koji se bave time imaju ožiljke svud po licu? Znam da sam jednom slučajno pratio takmičenje na TV-u, i primijetio njih par sa linijama po obrazu. Ja kontao to nešto od one žice što zatežu i prislanjaju uz facu kad nišane.

Meni je jednom baba rekla "strijelica te pogodila"

Pa ima slepaca koji sebi mogu uvo dotkinu ako nemaju dobar stav, mada mislim da na OI takvo pravilo da se vuce tetiva do uveta iliti full draw, a strela ako pukne dok se otpusta iz luka, a nije drvena, vec od aluminijuma ili tih govana moze komotno ruku da iskida. Mada ima razne zastitne opreme

За традиционалне лукове ти не треба пуно пара, један колега из клуба их ради од багрема за преко 50 евра, а стреле се плаћају додатно, а сад били нови или стари, лукове треба да чуваш ко очи у глави, старе мораш да чуваш од влаге јер и дан проведен у просторији са више влаге доводи до тога да губе на снази јер им дрво попушта.
Ја сам овако вежбао мало са луковима, само са традиционалним, треба да имаш развијена леђа и барем годину - две увежбавања става и покрета да би могао да почнеш да увежбаваш гађање рафално.

Daj link da vidim te lukove.

Ja imam longbow od bresta, kupio u martu negde oko 45 funti ili 20 kg natega.

Heh, ja sam od njega mislio strele da uzmem, ali sam nasao kod onog Save sto je isto u "Belim orlovima".

Ne moze sliku da mi otvori.

Ај набацићу неке слике да видим...

Dobar je, mada mislim da sam mu video neke od ovih na profilu.