Tripovanje svemira

  1. na jednoj slici je deo svemira, a na drugoj deo mozga, i identične su, ne mogu da nađem sada te slike. sto milijardi galaksija izgledaju kao neuroni. koliki deo svemira je poznat, koliki deo mozga, 70% dark energy? čovek samo treba da nauči da misli kao vasiona.

    Nikad neće imati pravu svest i ljudski psihu. U najboljem slučaju će biti na nivou ljubimaca.

    a čemu smo mi, ljudi, virusi, ne ljubimci..

  2. znam na koju sliku mislish
    fora kod svemira je da ima toliko galaksija i zvezda da mozes naci bilo kakav oblik
    zato,jebes tu sliku

  3. postoji i teorija da je zvezda atom,a planete neutroni,elektroni,sta vec

  4. U najboljem slučaju će biti na nivou ljubimaca.

    Tako je jer se računari nisu mjenjali u zadnjih 3000 godina.

  5. ta teorija je glupa olanik, i na nivou je srednje skole, tj netacna.

    ovo za tehnologiju, gledate kratkovido. ideje su jebema stvar, a samim tim sto pricamo o tome, u ljudskoj svesti i prirodi postoji ta ideja. a ideje mogu i da ojacaju, i da dobiju moc, pogotovo ako dobiju i alat koji mogu same da kontrolisu :)

    malo otvori um, ne gledaj robota nego samu ideju tehnologije, kao bica. procitaj ponovo moja dva zadnja posta.

  6. komplikovano je izvoditi dokaze za to

    Tako je jer se računari nisu mjenjali u zadnjih 3000 godina.

    nisu ni ljudi previše, ali ljudska evolucija je uvek počinjala od mozga, od otkrivanja bolje upotrebe istog

  7. Mešaš broj operaciju u sekundi sa inteligencijom. Kad shvatiš da kompjuteri nisu bitno napredovali osim u brzini, onda ćeš da shvatiš zašto nikad neće postojati roboti koji su potpuno nalik ljudima sa svim emocijama, svešću i ostalim bitnim karakteristikama koje nas odvajaju od mašina.

  8. sci fi filmovi mnogo vecu moc imaju nego sto mislite, oni jacaju ideje nekog pojedinca do te mere da neke postanu stvarne.

  9. i kada je čovek u pitanju treba razlikovati mozak od svesti, moguće je da svest smeta mozgu da misli

  10. a naivan je onaj koji misli da cemo inteligenciju racunara u buducnosti brojati operacijama u sekundi.

  11. Naravno, pola sadašnje tehnologije dugujemo Star Treku i ostalim sci fi projektima u kojima su ljudi maštali, pa su kasnije naučnici pravili ono što im se sviđa iz toga.

  12. Jbt, ja ni svoju sobu ne mogu da osmotrim bez osećaja sumnje u stvarnost i postojanost iste, a vi zapeli sa svemirom. Jednog dana će se možda ispostaviti da je svemir samo ideološki konstrukt.

  13. ideološki konstrukt.

    prespojim cim neko u filozofskoj diskusiji pomene konstrukt, socio-, ideo-, -izam i slicno. pogotovo u kombinaciji.
    (EDIT: treba mi jos jedna iteracija dok vidim sta je pisac hteo da kaze, pa izgubim tok misli i koncentraciju :)

    filozofija (i nauka uopste) nije dobra ako ne mozes da je objasnis jednostavno, i tupavom coveku.

    valdemar, sa tobom sam ocekivao da je lepo palamuditi na ovu temu ideja kao entiteta kojima mi dodjemo samo kao dobro (za sad najbolje) mesto za razmnozavanje i jacanje. za sad funkcionisemo fino zajedno, i koristimo ih za svoje dobro, ali mislim da je pitanje vremena kad ce neka ideja da bude jaca od nase volje za zivljenjem, i dobiti novi medijum na kome moze dalje da se razmnozava i raste :)

  14. postoji onaj eksperiment "sto majmuna" kako se menja svest, kako se ideje ubacuju kao virusi. kada jednog majmuna naučiš nešto, on je nosilac virusa. sve uvek počinje od prvog majmuna. i tesla je prvi majmun, ko je preneo znanje tesli, kako, od čega, da li je naš mozak nepovezan van ovog tela? nismo mašine ili jesmo?

    bt, ja ni svoju sobu ne mogu da osmotrim bez osećaja sumnje u stvarnost i postojanost iste, a vi zapeli sa svemirom

    pa zato je i zanimljivo lupati, nećemo na osnovu onoga što primećujemo čulima izmišljati, lagati.

  15. osnovna i najjaca ideja za sad: "prezivi, razmnozi se", moze i da ojaca. i postaje sve kompleksnija. ti si samo nosilac iste.

  16. kod većine, a ne počinje evolucija od većine, možda su već sada ljudi nosioci virusne ideje ali nije se stiglo do kritične tačke, možda za 200 godina. ako zamislimo da je tako, koja bi bila. zbog prerazmoženosti, moguće da se odnosi i na neko regulisanje toga.

    EDIT: mada svemir ne bi slao tako blage poruke, on bi čovečanstvo samo uništio, neki balans mora postojati. a realno, čovek ničemu i ne služi u ovako lepom kosmosu :)

  17. a realno, čovek ničemu i ne služi u ovako lepom kosmosu :)

    kosmos je prazno i hladno mesto, sa par zvezdi koje se vide golim okom i mnogo vise toga sto se vidi prebacivanjem celog EM spektra u boje, sto bi ti video kao tackice a ne bi kad bi prisao, zato sto bi do tada to nestalo. mislim ako tako pogledas za sta sluze zvezde, sede tu tako i pretvaraju masu u energiju, koj kurac :)
    imamo neku svrhu, jebi ga.

  18. valdemar, sa tobom sam ocekivao da je lepo palamuditi na ovu temu ideja kao entiteta kojima mi dodjemo samo kao dobro (za sad najbolje) mesto za razmnozavanje i jacanje. za sad funkcionisemo fino zajedno, i koristimo ih za svoje dobro, ali mislim da je pitanje vremena kad ce neka ideja da bude jaca od nase volje za zivljenjem, i dobiti novi medijum na kome moze dalje da se razmnozava i raste :)

    Bakterije kroz koje univerzum polako stiže do samosvesti... Čitao sam neku SF knjigu gde je u stvari Bog ljudska vrsta koja je evolucijom stigla do kraja vremena, pa se posle vratila kroz vreme zbog toga što joj se moglo, i upravlja tako univerzumom i sve tako to. Ali ipak mislim da smo bakterije bez ikakvog plana.

  19. Kaže fon Trir u Melanholiji, a to mi je jedna od omiljenih, parafraziram: Život je zao, u svemiru postoji samo na Zemlji, a sada će nestati. Jedna od najupečatljivijih rečenica koje sam čuo.

  20. Jbt, ja ni svoju sobu ne mogu da osmotrim bez osećaja sumnje u stvarnost i postojanost iste, a vi zapeli sa svemirom. Jednog dana će se možda ispostaviti da je svemir samo ideološki konstrukt.

    nego šta je, grcima je to bio kosmos, modernima univerzum, japancima コスモ, i tako dalje, a sve su drastično različite slike sveta koje su funkcionisale u datoj kulturi, tako i sada jeste vladajuća 'ideologija' u nauci (da se tako smelo izrazim) nekakav univerzum koji je podređen apsolutnim zakonima matematike. s tim što je s nama modernima problematično to što matematika pokazuje merljivost i primenu koja se otrgla od nauke i podredila nauku tehnici, stoga tripujemo napredak nauke, a zapravo se radi samo o usitnjavanju relacija sa svetom - na uštrb napretka tehnike. ništa mi bolje ne znamo nego što se znalo pre 2500 godina, samo smo halaviji i nepošteniji

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.