Prijava

Прво, Велики прасак није могуће видети, размислите зашто. Друго, то је слика нечега што се зове Хаблово ултра-дубоко поље (телескоп Хабл је снимао тај део неба током неких годину дана), и ово што светли требало би да представља објекте који су настали 400 до 800 милиона година после Великог праска.

sine, kad ti budu porasle dlake, odma!

...ovako sam pedofil, jbg

jes valdemare, al objasni ti to balavurdiji

Прво, Велики прасак није могуће видети, размислите зашто. Друго, то је слика нечега што се зове Хаблово ултра-дубоко поље (телескоп Хабл је снимао тај део неба током неких годину дана), и ово што светли требало би да представља објекте који су настали 400 до 800 милиона година после Великог праска.

ima da nadjem te linove gde govore kako je to veliki prasak,jebes mi sve...objekti koji su nastali toliki vremena posle velikog praska su te zvezde,gvazari i galaksije koje se nalaze na toj slici

a ti,AGFZ,za dlakavost moje monstrumcine ne moras da se brines,a sto se tice ovoga sto je valdemar napisao ti si razumeo jedino to da porice ono sto sam ja napisao...i ne spemuj vise ovu temu,isfrustrirana spodobo

ti punjac prvo nauči sva slova, pa posle filozofiraj o svemiru, ili čemu god oćeš

Не можеш приметити Велики прасак у видљивом делу спектра, јер да можеш, све би било заслепљено том светлошћу. Једино што је од њега приметно јесте космичко микроталасно зрачење, које испуњава цео свемир. Овако свемир изгледа кад су га мапирали према том космичком зрачењу:
http://science.nasa.gov/media/medialibrary/2003/02/11/11feb_map_resources/portrait1_strip.jpg
Немој да верујеш свему што прочиташ у вези са космосом, веруј само Наси :)

...a to što je Valdemar rekao mogao sam ti reći i ja, da si bio iole pristojniji, jer nije neka nauka
isprva sam, veruj mi, mislio da se zajebavaš i da nisi baš tako plitak
al kontam da sam se preračunao
ovako će nas banovati, i mene i tebe, nadam se

upravo tako, "Veliki prasak se desio svuda"
hemijski elementi pre svega vodonik i helijum pojavili su se 400 000 000 godina kasnije jer je takva struktura najstabilnija za subatomske čestice,
kasnije su se pojavile razlike u temperaturi i gustini i formirale se prve zvezde i galaksije

valdemar,pa upravo ti iz nase su govorili ono sto sam napisao :)
al i ti si u pravu,jebem li ga...a slika je ipak pocetak vremena,da tako kazem...a na pocetku vremena se desio veliki prasak...mislim slika najranijeg kosmosa kada je sam kosmos bio mnogo uzi...

jedino nasa i može da razume to što ti napišeš

jel to neko prdnuo?

punjac, zlato moje, ti ni ne znaš drugo sem da vređaš, glup si sinko ko dupe, oćeš da se vređamo? vređaćemo se, ajde

punjac, zlato moje, ti ni ne znaš drugo sem da vređaš, glup si sinko ko dupe, oćeš da se vređamo? vređaćemo se, ajde

bitno je da ti mnogo znas...smorio si,ubacujes se ko prdez u razgovor...samo gluposti dobacujes,napisao si mozda dva posta vezano za ovo o cemu pricamo...

Ајде, Агфж, јеботе, свађаш се са Оланиковим дуплаком.
Него, колко ја знам, светлосна година је мера за дужину, а не за време. Како може велики прасак да буде "удаљен"? Зар није мало прошао и то давно?

svetlosna godina je dužina koju svetlost pređe za godinu dana,
ako je objekat koji svetli udaljen, recimo, 10 000 godina u vremenu,
isto toliko je i u prostoru
prosto

.. a veliki prasak se desio svuda, i nije udaljen niodčega

.. a veliki prasak se desio svuda, i nije udaljen
niodčega

па откуд онда Пуњач тврди ово је слика великог праска