Prijava

http://www.dodaj.rs/f/43/eL/4Fl6PGlH/deep-space-hubble11600x4.jpg

ovo je najudaljeniji svemir iz teljeskopa sto se moze videti...iz hubble teleskopa...ide tacno koliko ide i svetlost...13,7 milijardi godina...sto znaci ovo je slika upravo velikog praska...13,7 milijardi godina u proslost i slika nastanka svemira

Да се упишем да прочитам/погледам/архивирам све ово.

*Najnovija Dvocvetova fotografija, ko razume shvatiće. :)

http://www.dodaj.rs/f/43/eL/4Fl6PGlH/deep-space-hubble11600x4.jpg
ovo je najudaljeniji svemir iz teljeskopa sto se moze videti...iz hubble teleskopa...ide tacno koliko ide i svetlost...13,7 milijardi godina...sto znaci ovo je slika upravo velikog praska...13,7 milijardi godina u proslost i slika nastanka svemira

Sumnjam. Nijesam sigurna da nije, ali sumnjam.

od tih nolajferskih gluposti jedino me svemir zaista privlačio
...
ta slika se zove hablovo ultraduboko polje, imam je na posteru iz časopisa Astronomija s kraja 2004

ide tacno koliko ide i svetlost...13,7 milijardi godina...sto znaci ovo je slika upravo velikog praska...13,7 milijardi godina u proslost i slika nastanka svemira

nadam se da se zajebavaš,
pojenta je da slika ima dubinu-centralna zvezda, (ako je zvezda a ne kvazar) je iz Mlečnog puta i udaljena je verovatno nekoliko desetina hiljada sv godina, krupnije galaksije možda milijardu dve tri četiri, a one tačkičice iza jesu stare i više milijardi

čini mi se da je pisalo "od kojih su neke stare i do 13 milijardi godina"

naucnici su prilicno sigurni u tvdnji da je to veliki prasak...ta slika je inace i najbitnija slika u astronomiji pa i nije cudo da je ima u tim casopisima...veliki prasak je udaljen 13,7 milijardi sv. godina,a najudaljenija ujedno i najstarija zvezda lupam 13,2 milijarde...od nedavno pojavili su se naucvnici koji tvdre da je ta jedna zvezda starija cak i vise od 13,7 mijijardi godina,da se nalazi iza ove ogromne svetlece mase za koju se tvrdi da je big beng,a ako je tako,onda se menja sve ono osnovno sto znamo o svemire...ta jedna zvezda moze da promeni citav format svemira kakav se smatra da je,tj da nije nastao od velikog praska,da je stariji nego sto jeste,a to za sobom vuce i jos mnogo,mnogo toga

dobro, sad bar znam da sereš

pa i nije mi nešto stalo da se objašnjavam sa tobom jer spemuješ ovu, inače, kul temu, informacijama iz "trećeg oka"
pokušao sam lepim, vim da ne ide,
aj zdravo!

nije nego nemas pojma,pa kao nije ti stalo...onda nemoj ti da seres ako vec ne mozes da se objasnis...pokusao si lepo,al ne ide,posto si bezabrazni spemer koji misli da je kul sto je napisao ,,ne seri,, na fino objasnjenje...

ja blage veze nemam, al' Punjačeva teorija deluje razumno.

pa sigurno...nisam ja to izmislio,gledao sam dokumentarce u kojima se to spominje i neke spise na netu o tome...gde najveci astronomi sveta o tome pricaju...i sad dodje neki AGFŽ da kaze da je to sranje i to uz mnogo jake argumente :D

AGFŽ JE ZA TEBE TATA! (bilo u dokumentarcu)
SI ČUO BALAVAC!?

ae vrati se u teglu,nesreco

e jesi govance
mamu li ti balavu

izbalavis mi dlakavog