Prijava

AFGŽ Teorija ti je ne tačna!!!!!

ću ti kli njo!!!

ta "slika" velikog praska je pretpostavka na osnovu toga koliko treba svjetlosti da stigne iz tog dijela univerzuma, pa su onda računanjem došli do toga da je ta svjetlost koju danas vidimo nastala "neposredno" poslije velikog praska, nekoliko miliona godina poslije bum bum eksplodirn. Pretpostavlja se da je svjetlosti trebalo 13 milijardi godina da stigne odatle do nas pa je odatle pretpostavka da to što sada vidimo period neposredno poslije velikog praska jer je opet pretpostavka da je veliki prašak bio prije 13.5 milijardi godina.
Eto to su oni rekli onako ukratko.

xaxaxxaxxaxax nisam ti ja klinja.... i nauči da pišeš....... xD

Jebote, idite u svemir pa se tucite tamo!

ali, "vrati se u teglu" ahahahahhaahahahaha aaaaaaaaaaahahahahahaaa
Da ne spemujem, kacam već vodina da kažem i ja koju pametnu.
Mene stra' da će Sunce da kine i sprži nas sve u počep, a to nije toliko neverovatno, šta više može da nas sjebe baš sad kad stisnem pošalji.

Mene stra' da će Sunce da kine i sprži nas sve u počep,

Svi će dumru, ovako ili onako, što da se uzbuđuješ.

Svi će dumru, ovako ili onako, što da se uzbuđuješ.

"Ko dovjeka živi, imao se rašta i roditi", ja i ja, ko će da me pominje i da pali sveće ako sve sprži besan foton?

Ko da imaš nešto od toga :)

Pa valjda sve to treba da vazi samo za dogadjaje koji su se desili daleko od nas I u kojima uopste ne ucestvujemo. A sve je I nastalo u velikom prasku. Kada se desio, svemir je poceo da se siri I mi sa njim I da se udaljava od mozda centra ili mjesta dogadjaja velikog praska. Na primer uzmite neku zvijezdu udaljenu 400 svjetlosnih godina. Mi sad kad je gledamo vidimo kakva je bila prije 400 godina. Ali da smo od pocetka puta njene svjetlosti putovali uz svjetlost kao sto je slucaj sa svemirom koji se siri od velikog praska I da je ona samo taj jedan put poslala svjetlost I nestala, mi bi samo vidjeli mjesto gdje je ona nekad postojala.

Mislim da se nisu još složili oko toga da li se širi, skuplja ili samo neki delovi idu na svoju stranu, neki stoji, a neki prilaze.

Па јесу бре, кажу да се шири.

Jesu? Nemam pojma, mislim da je to samo najšire prihvaćena teorija, ali da nije skroz dokazana.

Hehe.
Nemam vremena sad, super vam je temica.
Samo, trebao bi neko da pomene sletanje na mesec pa da se proveselimo ko ljudi.

Слетање на месец.

Pa mislim da jesu, nijesam sigurna. Evo i Enemi kad kaže. :) Valjda su dokazali tako što su uočili da se neke galaksije udaljavaju od nas.

КУП ЈЕ НАШ УМРИТЕ ВОЈОВЂАНЦИ!

Слетање на месец.

AHA! Tu sam te ceko!

Jesu? Nemam pojma, mislim da je to samo najšire prihvaćena teorija, ali da nije skroz dokazana.

Е, па пази, што се тиче свемира мислим да никад ништа и не може бити доказано до те мере до којих се доказује за земаљске науке. х)

ЕДИТ

AHA! Tu sam te ceko!

Ајд дддд ајд дд д д д ! ДА те видим! ололол