Prijava

Vejv, ne mislim ja da je Isus u to vriejeme išao okolo i vikao ljudima "Ubi zakolji da Srbin ne postoji" niti da je sjedio sa maramom oko glave i planirao napade na WTC.

Ovo pitanje iz naslova je možda loše formulisano. Bolje bi bilo u obliku "Da li je Isus zapravo udario temelje Islama?"

A kurac, nije lud bio da pravi dve vere od iste ideje, ako bi tako bilo.

Samo je Islam uzeo Isusove ideje onda pa su dalje razvijali kako su hteli.

Prvo, da skrenem paznju. Muhammed nije prorok, on je poslanik. Isto vazi za Isaa (Isusa) kao i za Musaa (Mojsija)

Valdemar
Kako Isus može da bude musliman kad je Bog Jevrejin? On ako je musliman, budući božji sin, Bog bi ga se odrekao od prve, a naprotiv, Bog kaže: “Ovo je sin moj ljubljeni, koji je po mojoj volji“ (Mt. 3, 16-17)

Ovo moj sin je u kontekstu da smo svi Bozja deca. Ja i ti i bilo ko drugi smo Bozji sinovi isto koliko i Isa.

Ti si _sam_, Bog svim carstvima na zemlji, Ti si stvorio nebo i zemlju... Carevima, 19, 15.

Ovde se jasno govori o Bogu kao jednom, zasto inace pridev sam.

Pa znaš šta, ako je bog jedan, onda nema smisla davati mu ime, a pogotovo davati mu ime na arapskom? A u islam verovatno prelaze hrišćanski verski fanatici kojima je hrišćanstvo postalo suviše opušteno i labavo. Mora tu da bude klečanja, klicanja, krvi, zanosa, gospodarenja, prokletstva, oproštaja, jelte, a ne nedeljom u crkvu, pevanje i dobrovoljni prilog...

Pa i ne bas. Prelaze na Islam i obrazovani ljudi, a ne samo fanatici. Sta vise fanatici prelaze najmanje. A da je Islam laksa religija za praktikovanje od krsanstva, nije. U Islamu moras klanjati 5 puta dnevno svaki dan, bez obzira na okolnosti ne smes propustiti namaz. Moras postiti Ramazan, ostaviti jelo, pice, pusenje, strasti, ruzan govor za ceo mesec dana. Moras davati zekat, obavezni porez na imetak, takodje svake godine. Moras se odreci alkohola, svinjetine, sexa pre braka, ogovaranja drugih ljudi i jos mnogo cega. U krscanstvu je dovoljno da jednom nedeljno odes u crkvu, i ti se smatras dobrim covekom i mozes u Raj. Islam je zahtevniji i tesko da se prelazi u Islam jer je light religija za upraznjavanje.

Na primer, potpuno odsustvo ljudske slobodne volje - sve ti je Alah već odredio. Pa šta da se mučim onda, nigde moje krivice, nigde zasluge... Ne, ne, nije to baš neka fantastična religija.

Nije tacno da postoji totalno odsustvo slobodnje volje. Covek se radja sa slobodnom voljom i sam donosi odluke za sebe, na primer ja sam mogao da izaberem da ne napisem ovaj post, a ipak sam napisao. Jeste zapisana sudbina svakog coveka i sve sto ce se desiti, ali to ne utice na izbore ljudi jer oni ne znaju sta ce se desiti. Obelezje Bozjeg sveznanja jeste i to sto je u stanju da vidi izbore koje ce ljudi napraviti u buducnosti, bez da se njima oduzima slobodna volja. Dakle, ovaj argument je samo izgovor ljudima uglavnom da ne izvrsavaju ibadete.

Valdemare, kažeš da te islam previše ograničava i da ugnjetava žene (nijesi to baš tako rekao ali imam osjećaj da tako misliš) a to je najdalje od istine.

Ovo nikako nije istina, danas dve trecine osoba koje prelaze na Islam cine zene. I pored sve negativne kampanje protiv Islama i narocito protiv zenskih prava u Islamu. To se narocito intenziviralo posle 11.semtembra, a znamo i zasto.

Nema alkohola? Zato ima kvalitetnog duvana.

Mala ispravka, duvan je takodje zabranjen u Islamu, kao i marihuana i sva opojna sredstva.

Nije mi baš bogato znanje iz islamske teologije, znam da šiiti imaju neku doktrinu kasb, koja kao brani mogućnost slobodne volje, a suniti uglavnom ne veruju u slobodnu volju

Odmah da ti kazem dobar deo sunitskih ucenjaka uopste ne smatra siite muslimanima, siroka je tema da sad objasnjavam zasto, ali nemoj suditi o Islamu na osnovu siitskih zabluda.

Pa ni tu ne mogu da se složim...

Valdemar će ti bolje pojasniti o Jerosalimu i Hazarima... pa ti možda bude jasnije...

Jesam se raspisao, ali sam hteo na svasta nesto da se osvrnem u postu. Generalni je utisak da jako malo znate o Islamu, vecina tzv. znanja se svodi na predrasude.

Mala ispravka, duvan je takodje zabranjen u Islamu, kao i marihuana i sva opojna sredstva.

O čemu ti lololo

Mom drugu otac hodža a drži nargilu u kući.

Ja kad nesto ne znam ja pitam profesora Idriza Bilibanija

http://www.youtube.com/watch?v=B6tAmJJW-RU

Kako vas troluje Puzzle, pa pre nego sto je otvorio temu, ovaj tekst je iskopirao sa nekog muslimanskog sajta i samo ga malo obradio jos pre nego sto je otvorio temu napisao je na četu, ajde uključite se malo da napalimo masu, a pre toga je pitao jedno 5 modova da li sme da to uradi.
EDIT: Evo i sajta http://www.islambosna.ba/forum/dijalog-sa-nemuslimanima/da-li-je-hristos-musliman/

O čemu ti lololo

Mom drugu otac hodža a drži nargilu u kući.

To samo znaci da ne praktikuje Islam u potpunosti. Duvan je zabranjen, bez dileme.
http://islam-iman.com/pusenje-je-haram-po-svim-serijatskim-mjerilima/

Towelie_ Ја о исламу знам сасвим довољно. Ислам + бакљава = добродошли. Ислам + авион = никако. Ислам + калашњиков = само 3 метери под земљом. Све преко тога је њихова ствар, и ја ту заиста ништа не бих диро, што каже Здравко.

Nadimče odakle tebi to? Mislim stvarno, ja da kopiram nešto sa nekog drugog sajta i da pričam kako ćemo da trolujemo ljude... Božemesačuvaj.
To je krajnje nezamislivo.

Bicu odsutan neko vreme, nadam se da necete da ispemujete temu.

Jesam se raspisao, ali sam hteo na svasta nesto da se osvrnem u postu. Generalni je utisak da jako malo znate o Islamu, vecina tzv. znanja se svodi na predrasude.

O svakoj religiji možeš reći krajnje kontradiktorne stvari, pa da opet postoje ljudi koji uspeju da to spoje u glavi, a kako uspeju, nemam pojma. Oko slobode volje su zapetljali i hrišćanstvo, i islam i judaizam, i ta argumentacija što si naveo ne može da stoji, kad malo bolje razmisliš, nije bitno što ne znaš ili znaš, ukoliko su tvoje akcije unapred uslovljene, ako ti je po onoj priči određen svaki zalogaj i svaki udisaj, čak i njihov broj. Što se tiče šiitskih zabluda, ne znam... Možda su suniti u zabludi? Opet, ne moram mnogo znati o islamu da bi mi smetale njegove zabrane i zahtevi koje postavlja pred ljude, toliko bar znam. Znam i koliko islamska pravila ograničavaju individualno u čoveku, pa kad već nisam baš ni hrišćanin, ne vidim nikakvu korist ni od islama. Uglavnom, radije bih živeo u nekoj zemlji koja nema islamske zakone. A muslimani neka rade sebi šta god hoće, što se mene tiče, imaju potpuno slobodnu volju :)
EDIT Mislim i ja da Puzzle troluje, al eto, nemam pametnija posla pa pišem...

Samo me interesuje u čemu je fora sa tim devicama, zašto za bludničenje na zemlji dobiješ kaznu, a u dženetu je to nagrada? I odakle nabavljaju toliko devica u zagrobnom životu, jer sa devicom možeš spavati samo jednom, posle nije više devica. I niko mi nije odgovorio, šta rade žene u dženetu? Da li ih opslužuju momci devci? I kakva je to nagrada za žene, jer klinci nisu onu žensku stvar ni videli, a kamo li da znaju šta se sa njom radi? I koliko ljudi u islamu zaista veruje u takve priče?
I Puzzle, šta će ti gola pevaljka na profilnoj slici. Evo ti nešto bolje:
http://imageshack.us/a/img638/8755/mohamede.jpg

Kao što smo milenijumima, od nastanka čovjeka, napredovali tehnološki, u nauci i svemu ostalom i kako su se nova dostignuća uvijek oslanjala na prethodna znanja sumnjam da je drugačije bilo sa religijom. Tako da sve gledaj hronološki. Ako je pitanje: Da li je Isus postavio temelje Islama i ako je odgovor Da, sigurna sam da to nije svjesno uradio već su se osnivači Islama ugledali na svoje prethodnike i nadogradili već postojeće osnove religije svojim novim pravilima koja su im odgovarala.
Ja to gledam uopšteno, kao na svaku pojavu u prirodi. Ne znam baš puno o Islamu ni o Hrišćanstvu čak, ali ovo je forum...
EDIT: I svejedno mi je da li troluje Pazlfoks. Valdemar kao i uvijek može da priča i o detaljima i da objašnjava. :)
EDIT: A što se tiče tih detalja u religijama i tih pravila, o tome mi je besmisleno i pričati. Svaka je oblikovana po volji čovjeka koji ima odredjeni cilj.

Продајем прасетину, беле бубрге, чварци, кавруму, мас` - све по хахахалал стандарду. Поруке шаљите на ПВТ.

Hahahahaha...glup trol.

Ne vjerujem da vodite raspravu o ovom...

ode ja da igram slagalicu i pišem njanjave statuse na fejsbuku...