Prijava

Može da se zaradi od ovakve muzike, ali teško kod nas. Retki bendovi se probiju u inostranstvo, i to često preko interneta ili festivala.

fenderu koliko vidim ovde je tema domaci rok, krenulo se u pravcu ex-yu roka a ne ultra giga mega popularnih bendova i pesama, po meni orgazam ima finu poziciju u ex-yu roku a to sto sad po youtube nema da se nadje neka njihova ultra giga mega pesma ne znaci da nemaju lepih pesama, sta fali kapetanu esidu, ja sam tezak ko konj, zlatni papagaj i da ne nabrajam dalje jer mislim da su ti i ovo poznate melodije samo si mozda smetnuo s uma, no dobro........
meni je iz tog perioda bend broj 1 riblja corba, sve do baba jule e posle sto je okrenuo u nekom po meni losem pravcu, borina je stvar al ja i danas cesto i rado slusam njegove hitove. nije mala stvar u onakvoj konkurenciji osvojiti tiulu pesma decenije za "Pogledaj dom svoj andjele"

Вукајлија јесте српски сајт, али има чланова из целе бивше Југославије. Под овим "домаћи" рок, може се се сматрати и екс-Ју рок.

За Рибљу Чорбу се слажем, али мислим да им је последњи добар албум "Трећи српски устанак", а не "Њихови дани". Уствари све до 2000. је то личило на нешто. После тога је Бора постао део политике, био је веома активни члан ДСС-а кад је Коштуница био председник Југославије, а касније и премијер Србије. Више то није био онај бунтовник и после ми све то делује помало усиљено.

После Које из Дисциплине Кичме, лик који ми највише иде на живце. Највише о квалитету музике серу они који не умеју својојм музиком да пронађу пут до публике.

koja je institucija za veliku većinu novotalasnih likova, a i uopšte u eks ju roku jedna jako originalna pojava, vrhunski basista, vrhunski muzičar, i svi albumi koje je radio imaju prebolesnu produkciju. suvi kvalitet od muzičara

ОБОЈЕНИ ПРОГРАМ

Музика полуделих јебе http://www.youtube.com/watch?v=h6MwpNW01Vo

IMA GLAS KAO SLAVUJ

Ма Браћала је цар! Такав бунтовник који иде сам против свих се више не рађа. Прави рокер!

домаћи рок је стварно супер то ме је мој тата научио иначе он каже да је југославија била супер и да треба да волим бјело дугме и ја га волим живела југа поззз

eee to je nekad bila muzika a ne ovo danas seke cece... e srbijo medju šljivama, ko poslednji izadje neka ugasi svetlo, pozz od jugoslovena
:gasi alisa kesteni pali lepa brena lemi livo skodi:

koja je institucija za veliku većinu novotalasnih likova, a i uopšte u eks ju roku jedna jako originalna pojava, vrhunski basista, vrhunski muzičar, i svi albumi koje je radio imaju prebolesnu produkciju. suvi kvalitet od muzičara

Како Која да буде лош музичар кад му је Кеба брат од стрица? Којин и Кебин отац су рођена браћа. Како Која може да буде другачији од свог брата Кебе који је велики рокер у души.

Индекси су ми увек били занимљиви. Свашта се ту може чути, од финих поп песмица (Позови ме на кафу драааага ако си тралалала, Руже и сузе, Све ове године и сличне), па до стварно култних прог/психоделија (Плима, Да сам ја нетко, Угасила је пламен, Негде на крају у затишју, Свијет у коме живим итд.).

Много одличних музичара је прошло кроз бенд и учествовало у прављењу њихове музике на разне начине.

Угасила је пламен ми је сигурно у топ тен ''домаћег рока'' још одкад сам је чуо вероватно.
http://youtu.be/Qy9l8GxrVxI
Преквлт, капирам да је био рај чути ово уживо напушен и гледати Даворина док под есидом пада у транс, тамо 72-73. Такође, Бода Ковачевић је одсвирао стварно прелеп соло, један од најбољих у екс-ју року.

За Рибљу Чорбу се слажем, али мислим да им је последњи добар албум "Трећи српски устанак", а не "Њихови дани". Уствари све до 2000. је то личило на нешто. После тога је Бора постао део политике, био је веома активни члан ДСС-а кад је Коштуница био председник Југославије, а касније и премијер Србије. Више то није био онај бунтовник и после ми све то делује помало усиљено.

Noup.

Prva 4 albuma su platinum kvalitet. Svaki sledeći je imao po koji dragulj od pesme, a ostatak bi bio ono, klasik kvalitet, ništa sad preterano. ''Mrtva Priroda'' je meni lično najkvalitetniji domaći rok album ever.

Elem, od novijih, album ''Ovde'' mi se jako svideo, pogotovo istoimena pesma sa njega, a ''Pišanje uz vetar'' nosi par mnogo dobrih pesama, ako i možda poslednje Čorbine kvlt pesme, tipa ''Poslednja pesma tebi'' i ''Ljubav ovde više ne stanuje'', tako da ima tu kvaliteta više n'o što se čini na prvi pogled, samo moraš malo da zaroniš u materiju.

Najbolji domaći album?

'Ja nisam odavle'

ako i možda poslednje Čorbine kvlt pesme, tipa ''Poslednja pesma tebi'' i ''Ljubav ovde više ne stanuje'',

Песме јесу феноменалне, али некако ми не иду уз Бору исто као и ова нова "Ужасно ми недостаје".

Треба споменути и две врхунске певачице, два вома моћна женска вокала, а то су Тања Јовићевић и Марија Михајловић.

Тања Јовићевић поред певања у Октобру 1864, певала и са ЕКВ-ом, али је просто некако нестала са наше музичке сцене. Тако моћан, тако леп и пријатан глас, а недовољно искоришћен. Ми се дивимо некој Адел, Алиши Киз, Селин Дион, а такав глас је на маргини наше музичке сцене. Ужасно! Она је класа за Александру Радовић.

Марију Михајловић је увек кочио изглед, зато је паре зарађивала певајући за плејбек зевачице.

Песме јесу феноменалне, али некако ми не иду уз Бору исто као и ова нова "Ужасно ми недостаје".

Slažem se. ''Užasno mi nedostaje'' mi je totalno neČorba stajl, i nije mi dobra kao pesma generalno, jebiga.

Borine autobiografske, poput ''Neke su žene pratile vojnike'', ''Ja ratujem sam'', ''Sutra me probudi'' i slične su fundamental njegovog stila pisanja i pevanja.

Није рок, али ваља послушати.

http://www.youtube.com/watch?v=mxgPph_nsCA

Тања - 10 +, 95% осталих певача, што би Риха рек'о, С(Ј)ЕДИ ЈЕДАН!

А кад смо већ код Рихе...

Риха Дисидент
Фендере, реко бих ти да си ријетко иритантан и упадљиво глуп дечко ал то знаш и сам. Ео ти 7 дана дисчилујеш.

Одморио у бановини, на твоју велику радост, само што си ти тај који је невиђено иритантан, негативан, досадан, неваспитан и упадљиво тупав. Ил' си стварно тешка будалетина, или се само правиш па тролујеш, мада превише уверљиво делујеш.

Смањи доживљај да те не би рибали због таквих ставова и прекомерно надрканог понашања кад једног дана завршиш тај факс, да не би целог живота луњао беспослен улицама.