Prijava

Сало је пре свега узнемирујућ зато што је сурово и безобразно убедљив. Ако га гледаш тако да чекаш неку сцену која ће да те згади као што људи умеју да гледају такве филмове, нормално да ће ти бити говно. И ако имаш неки предлог узнемирујућег филма који се бави паклом на сличан начин, слободно препоручи. Не бих сад да се бавим квалитетом из два разлога. Прво, филм је такав да нормалан човек током филма просто не може да размишља ни о чему, а камоли о неким референцама, мотивима и поентама, а друго, има озбиљних редитеља који овај филм високо цене, више него што и ја мислим да заслужује.

Može biti da si u pravu, ja sam gledao film posle čitanja članka na Tarzaniji pa sam očekivao da film bude takav kakav je - grozan. Zbog toga sam se više zaokupio traženju smisla kojeg jebeno NEMA!!! Samo sadizam i neki kao pakao od života, ali šta, kako, gde, ko su ovi ljudi? Nema odgovora, a taman sam na kraju to tražio...

Salo je dobar bar iz tri razloga. Trebalo je snimiti ovako nešto u tim godinama. Efektan prikaz devijacije vlasti i seksualnog ponašanja čim se dobije moć ili uslovi da se ide do maksimuma. Suptilno činjenje da gledalac filma bude voajer, jer u njemu ima svašta, nama kao gledaocu je gadljiv i odbojan, ali nastavljanjem gledanja i zainteresovanošću mi postajemo saučesnici.

Sve filmove koji su do sada okačeni sam pogledao, osim ovog japanskog. U moru predloga za ovu temu definitvno izdvajam http://www.imdb.com/title/tt0225009/. Dosta za sada. :)

http://www.imdb.com/title/tt0406650/
Ovaj. Tako je prokleto zajeban, uvrnut, mračan, na trenutke i nejasan, ali je na neki čudan način odličan. Sat vremena pošto sam ga odgledao nisam mogao da dođem sebi.

Ovo me podstaklo da konačno pročitam Wojtekove tekstove na Tarzaniji - filmovi od kojih se baca pegla. Ima ih 5. Sve sam nešto htio to da uradim odavno, ali se nije dalo.

Nije mi dobro već od samog čitanja. Živo me interesuje da li je on odgledao sve te filmove.

Može biti da si u pravu, ja sam gledao film posle čitanja članka na Tarzaniji pa sam očekivao da film bude takav kakav je - grozan. Zbog toga sam se više zaokupio traženju smisla kojeg jebeno NEMA!!! Samo sadizam i neki kao pakao od života, ali šta, kako, gde, ko su ovi ljudi? Nema odgovora, a taman sam na kraju to tražio...

salo ne mo'š odgledat', a da nisi prethodno pročitao knjigu "120 dana sodome i gomore", na osnovu koje je i pravljen, koliko sam upućena. poslije knjige ti film bude limunada :)

tetsuo trilogija isto može u ovu temu.

Bili, ti si pisao peti dio? Jel to kraj?

"Srpski film" sad zaključajte temu.

http://www.imdb.com/title/tt0406650/
Ovaj. Tako je prokleto zajeban, uvrnut, mračan, na trenutke i nejasan, ali je na neki čudan način odličan. Sat vremena pošto sam ga odgledao nisam mogao da dođem sebi.

Sad sam ga pogledao i zalim za utrosenim vremenom. Dobro, ne zalim toliko, ipak sam hteo da sto pre prodje vreme do početka engleske druge lige.

JEBENO SRANJE od filma

šta je režiser hteo da kaže

Bili, ti si pisao peti dio? Jel to kraj?

Da, skarabudžio sam nešto na brzinu. Neće biti nastavaka verovatno.

Živo me interesuje da li je on odgledao sve te filmove.

Odgledao je sve te filmove. Kao i ja. :)

Jel ostavilo kakve posledice na vas?:) Ja bih da odgledam poneki, ali nisam siguran koliko mogu svariti. Ne bih baš da mi se smuči život.

de bo, đe će ti se smučit život zbog filma, relax :D

Више причате о гадним него о чудним филмовима. Мени је то што редитељи раде јадно, то хватање на шок и на експлицитне приказе гадости. И као они су сад уметници неки... Руше табуе... Ма иди.

Као кад певаљка нема добру песму па избаци сисе.

Doni Darko. Ili sam skinuo neku sturu verziju, ili treba da procitam manual. Uvrnut film, svakako.
Motman me tripovao. Nije svakako strasan film, ali ima neku notu onako intrapsihoticnu, izazvao mi je nelagoodu

Enemi, eksplicitno i neshvatljivo gadan=čudan. :)
Na mene nije, poplavo, reci mi koji bi gledao, pa ću ti preneti kratke utiske.
Evo vam jedan čudan http://www.imdb.com/title/tt0120126/