Prijava

Ima moju podršku dok budem mogao da mu je pružam, zamolio bih ostale autore da na onoj temi i ne postuju jer ću svakako da brišem sve postove osim Radetovih.

Jedno konkretno pitanje:
Na poslu imamo Kaspersky i svaki put kad ubacim fleš, informatičari se sjate oko mene da ima neki virus.
Kod kuće ga pregledam Avastom i Melverom i ne pokazuje ništa.
Šta činiti?

Možeš li ga očistiti na poslu? Verovatno Kasperski, budući da je jači od potonjih, pronalazi nešto što ovi ne mogu.
A preporučujem "vakcinaciju" USB-a spandom: http://www.pandasecurity.com/italy/homeusers/downloads/usbvaccine/

Jes spemčina, ali neka, ona tema neka stoji čista.

Popravka punjača i baterije na laptopovima. Ja kuburim sa mojim eo dobrih pola godine.

Danas ću napraviti tutorijal kako da očistite svoj desktop računar.

Шека
Popravka punjača i baterije na laptopovima. Ja kuburim sa mojim eo dobrih pola godine.

U planu je, biće vrlo uskoro.

Jedno konkretno pitanje:
Na poslu imamo Kaspersky i svaki put kad ubacim fleš, informatičari se sjate oko mene da ima neki virus.
Kod kuće ga pregledam Avastom i Melverom i ne pokazuje ništa.
Šta činiti?

Biće objašnjenje.

ja sam rasan
Ja bi voleo da vidim nesto o fazonima na vukajliji tj. citiranje,debela slova....

Biće i ovo.

electrolover
Posto nisu svi laptopovi isti, ne sklapaju se isto, i tako to.. predlazem da odradis tutorijal za kako ocistiti od prasine laptop asus U52F. Verujem da ga mnogi imaju i da ce mnogima koristiti.

Uradiću i ovo, ali samo sa Asusom pošto iam jedan.

AUtobus
To je dobar prijedlog, a mogao bi napisati i za Lenovo G580, mislim da isto mnogi imaju taj laptop i da ce biti veoma korisno.

Lenovo nemam, al čim mi padne u ruke, biće i ovo.

Glavni
Pošto vidim da pojedini zajebavaju samo da im kažem da popuše kurac, a Radetu da dam punu podršku, i bilo bi dobro da daš neke osnovne tutorijale za fotošop, ili neke druge za obradu slika, ono što bi moglo nas da zanima.

Videću šta ogu da uradim u vezi ovoga.

Šalabajzer
Ja bih volio reinstalirati ovo govno od računara, a ne znam kako. Ukočio božučuvaj. Imam pun kurac nekih cd-ova sa programima, najviše što znam je ogledati se na njima.

Već urađeno. pogledaj ovaj link.
http://vukajlija.com/forum/teme/59495-radetova-it-radionica#post_2668099

Natnat
Rade, ima dizgineš.

Ma jok ovo je za mene zajebancija, a i da nauče ljudi nešto.

E da. Ove želje iznad su prioritet i one će biti urađene prve. Sve želje ispod ovog posta će biti stavljene na listu čekanja dok se ne završi sve odozgo.

posto kapiram da si neki koji se bavi prodajom ili servisom laptopa - koji je najbolji windows laptop, da je u rangu sa mac pro laptopovima? da ima dobru tastaturu, da je tih, da ne greje muda, da je lak, i da mu traje baterija 8-10ak sati sa laganim koriscenjem. i da ima siroki trakpad, da bude upotrebljiv bez misa na putu, ko mac.

nekako skoro gledam laptope, i obrni-okreni, sa ovim specifikacijama, apple ispade jeftiniji od samsunga i sonija i stavec. ali, mislim da ce mi trebati win... dodje mi da uzmem apple, pa da instaliram win na njega.

(lenovo thinkpad kraptope mi ne pominji)

Čim završim tutorijale odozgo, pozavaviću se tvojim problemom.

Bavim se servisom računara i laptopova.

Celt, nije odgovor na tvoje pitanje (niti pomišljam da se mešam Radijaciji u temu, hehe), ali moram podeliti oduševljenje ovim hibridima (tablet-laptop u jednom), ali pod uslovom da su na Windows-u. Iako ne preferiram HP, igrao sam se malo sa "HP Split 13t-m100". MOĆNO!

Celt, igra li ti šta virtuelizacija za to što budžiš na Windowsu? Na MacBook metneš VirtualBox.

Realno, staviti Windows na MacBook bio bi svojevrsan paradoks. Mada ih ima koji rade slično. Linus Torvalds je terao OpenSuse na Air-u, jer prosto nije mogao da nađe bolji hardver tipa ultrabook. :D

Celt, igra li ti šta virtuelizacija za to što budžiš na Windowsu? Na MacBook metneš VirtualBox.

stos je u tome sto mislim da ce mi trebati dosta c#, vs i to... moze to da fercera na virtual masini, ono u principu na tome se i proba. ovo sto pitam zavisi od firme, ako bude recimo morao da se koristi win npr... IT sluzbe su obicno vrlo dosadne i rigidne.

ti hibridi mi nekako sićušni za pravi ugođaj laptopa

u ovoj firmi gde sam sad, sam doso i dali mi lenovo thinkapd. kraj price.
laptop je super dok je na doku, brz, dobar sve radi kako treba da radi, dok ne uzmes i oces da ga poneses negde. onda vidis da mu je tastatura ocajna, ima milion nepotrebnih dugmica da se dzveras kad trazis nesto sto ti treba, trackpad je govno, mora nosis misa (sto nije bas milina kad ti je u krilu laptop), a uz sve to tezak i glomazan. pored toga IT napravio tako da imejl mozes da vidis SAMO na tom laptopu, pa su mi putovanja milinka jedna... nosis tesko govno da citas mejlove.
ali, ima onaj klitoris posred tastature, ne znam kako drugi laptopi mogu bez toga :P

EDIT: plus mi se ocepilo "e" na logou "lenovo" nazad pre neki dan. kako sam samo iseko prst na siljati deo kad sam ga ubacivao u torbu, doslo mi da tuzim lenovo. kljestima sam ga skidao kuci. sad je l novo

sve u svemu govno.

Jbg, kad je izašao Air, svi su se smejali, posle je Intel uložio milijarde u druge proizvođače da oživi konkurenciju u ultrabookovima i i dalje teško da šta u tom rangu može da prismrdi Airu.
Čim potražiš slične performanse kod drugog proizvođača, cena se primiče Airovoj.
Kapiram da je slično i kod Pro serije, bar prema onome što sam čitao kojekude po forumima.

Čim potražiš slične performanse kod drugog proizvođača, cena se primiče Airovoj.

more, pretekne cas posla kad nadjes iste specifikacije.

ne mora air, neka je samo otprilike ko pro, i super je.

da nastavim kenjanje po thinkpadu. jedini laptop sto nema normalan slip mod kad ga poklopis. ili nastavi da ti radi u torbi, pa potrosi bateriju, ili se ugasi skroz pa cekaj 5 minuta posle da se pokrene. gledao sam mu settingse (posto naravno to oni napravili neki softver da se setuje, nije windowsow), i ne moze da se podesi drugacije.

Ako hoćeš da častiš oči uzmi retinu. Meni su svi ekreni posle toga postali mutni. Dosta je skupo, ali ti si u švici, tamo je ionako sve skupo :)

Eto, baš me iznenađuje ovo, neki kliše je da se svi indžinjeri kunu u ThinkPad, a eto sad. Da li je to Lenovo ukenjao stvar sa novim serijama, pitam se.

Ako hoćeš da častiš oči uzmi retinu.

Eto, gazda reko, sad nema vrdanja. ;)

Ako hoćeš da častiš oči uzmi retinu. Meni su svi ekreni posle toga postali mutni. Dosta je skupo, ali ti si u švici, tamo je ionako sve skupo :)

ma jasno. nije to do novca, i onako ne kupujem od mojih para to ako budem kupovao, nego ovo gledam ako bude morao win, kako da minimizujem stetu :)

Eto, baš me iznenađuje ovo, neki kliše je da se svi indžinjeri kunu u ThinkPad, a eto sad. Da li je to Lenovo ukenjao stvar sa novim serijama, pitam se.

odlican je ako ga koristis ko desktop racunar, koji ponekad selis, kad se selis. dok ne probas apple ili nesto normalnije.
ili ako si nostalgican pa mislis da je tehnologija i dizajn laptopa iz 90ih neprevazidjen.