Prijava

Ajde zena je okej, ali sve vezano za muskarca je hahlol

dobro, mislim da niko nije mogao da pretpostavi da ce muskarac bijond tutauzend moci da izgleda i ovako
http://en.academic.ru/pictures/enwiki/65/Azis101.jpg

ili da ce se ovo smatrati umjetnoscu
http://img.pr0gramm.com/2014/02/6f6lxbt.jpg
da citiram jednog imaca pojma
"toliko si ruzan da bi mogao da prodjes kao moderna umjetnost" lel
volio bih da na ulicama vidim stimpank ili sajberpank, da postane standardno oblacenje :D

uuuuu stimpank je kul skroz. mada, da postane mejnstrim...izgubio bi draz...

Kul, jedva čekam, mada verujem da je holivudsko sranje.

Ovo, sa druge strane, verujem da je odličan film.
http://www.youtube.com/watch?v=WzV6mXIOVl4

gledo sam film, kad se zanemari patetika na momente, ok je film

Valsinarb90

Obožavam ove retro-futurističke prognoze.

Kako su 1939. zamišljali odeću 2000.

sa ovim i nisu mnogo pogrešili....

http://www.dodaj.rs/f/2Y/JU/1DUwxdlU/untitled1.png

http://mostrami.pl/eng_pl_White-jumpsuit-9952_1.jpg

I što se tiče futurističkog autfita, a i transhumanih bića :) Ko je čitao knjigu ili igrao igricu, znaće. A i dobar Ramštajn.
https://www.youtube.com/watch?v=KH3KcGFAMjI

Нису погрешили ни код тих сандала, та пета је из 2010., Лејди Гага их је носила, и Карлеуша.

Чекали су 2000. да реализују те идеје, из 1939., баш увиђавно.

Ali omiljena rečenica mi je kad narator ironično kaže: "Još jedan dizajner ide toliko daleko da tvrdi da će žene prestati da nose suknje". Savršeno oslikava rodne stereotipe tog vremena. Tipa: "Žene u pantalonama? Pffff, mani me se! Šta je sledeće? Sletećemo na Mesec?!" Natera te da se zapitaš o rodnim stereotipima našeg vremena. Kao na primer gornja slika koja se ruga Azizu. Uzgred, "treći pol" je postojao oduvek i u svakoj civilizaciji (između ostalog i kod nas: virdžina/ostajnica/muškobanja); trans osobe nisu novotarija postmodernog, liberalnog, degeneričnog Zapada.

Možda svako vreme ima svoj no-no. A mi ukidamo samo neki prethodni i uspostavljamo novi. Imaš antropologe koji kažu da se čovek kao biće u početku odredio zabranom incesta, a da se čovečanstvo razvijalo dalje poštujući tabue, koji i danas postoje, mada drugačiji. Sad, lako je reći da će se čovečanstvo osloboditi zabluda borbom protiv tabua, ali kako su lingvisti otkrili jezičke univerzalije, tako su ovi otkrili antropološke. Nije u potanju menjanje samo stanja na terenu, već prirode same ljudskog bića.

Haha, pa u Japanu je i dalje nesto poput nazovi ga, tradicije, da zene ne nose pantalone, farmerice, vec iskljucivo suknje.

Ali da, na globalnom nivou, zaista da se zapitas, sta ce sledece generacije misliti o sadasnjoj, tj. neke od sljedecih.

Veoma esencijalistički, Valdemare. Nisam to očekivao od tebe. Ili možda jesam. Ne znam te... Ali znam da se ložiš na ulogu "đavoljeg advokata".
Mada čini mi se da je u pitanju non sequitur, jer rodne uloge i rodni identiteti jesu antropološke univerzalije u smislu da svako društvo razlikuje "šta znači biti muško" i "šta znači biti žensko", ali ne zaboravimo da su to ipak socijalni konstrukti koji se menjaju od društva do društva i od vremena do vremena (to znamo ljubaznošću istih tih antropologa, između ostalih). Ja nisam antropolog (pretpostavljam da ima više struja u njoj kao i svakoj društvenoj nauci), ali znam za pleme u jugoistočnoj Aziji, zove se Sambia; proces inicijacije mladića u odraslo doba se zasniva na tome da neki rođak mora da mu "usadi" seme (analno ili oralno) da bi bio kasnije plodan, mažu mu spermu po licu, itd. Sa stanovišta savremene zapadne civilizacije, to bi bila neka forma incesta. Prvi seksualni kontakt mu je sa muškarcem. Tek kada mu nađu ženu i kada dobije dete, postaje pravi muškarac. Zamišljam susret između srpskog homofoba i Sambijca: "Hoćeš da kažeš da nikad nisi pušio kurac? Šta si ti – žena?!" Takođe, muškarci iz plemena gde žene šetaju golih grudi se smeju zapadnim muškarcima kada se lože na sise i rugaju im se sa "bebe" (pošto samo bebe vole sise, je l' te?).

Mislio sam na incest kao zabranu mladuncima od strane dominantnog mužjaka da se pare sa njegovom ženkom, a svojom majkom. Frojd izmislio, drugi prihvatili. Mada mi sumnjivo zvuči. A bolje da ne pričam kakvih ima plemena sa svojim običajima inicijaciije po ostrvima po Pacifiku, mnogo interesantno :) Nego, možda u menjanju tih tabua treba da načinimo kvantitativni, a ne kvalitativni skok, tipa, ne da žene smeju da nose pantalone i da rade poslove kao muškarci, jer negde muškarci nose suknje, a žene rade više nego muškarci, a i bio neki matrijarhat, jbg... Nego ne znam šta...
Nego, evo, nisam ja izmislio
http://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_universal

Da, da, valsinar, super ideja je porediti plemena sa ostrva koji vijekovima žive u izolaciji i koji su u toj izolaciji stvorili neki svoj svijet i običaje, sa ostatkom planete gdje su se toliki narodi i kulture miješale, vijekovima usvajali običaje jedni od drugih, pa sad imaju sličnu predstavu o tome šta je normalno a šta ne, odnosno neke usvojene standarde.
Ostvljani su uvijek djelovali čudnije od kontinentalaca, čak i oni sa velikih ostrva (sjeti se Britanaca ili Japanaca), a kamoli pacifička ili amazonska plemena sa par stotina ljudi...

postoji problem kada bih pravio vestacku inteligenciju sto ljudi imaju razlicita verovanja sta je nesto, mogao bih da ga napunim pojmovima iz recnika i wikipedije, tacnim/preciznim naucnim definicijama, ali to bi opet bila konvergencija ka tacno jednom nacinu razmisljanja, opet, i naucnici se dvoume i troume oko nekih pojmova...ako bih zeleo da izbegnem tu konvergenciju morao bih da ucim program sledece "postoje ljudi koji veruju da je ta stvar takva, postoje ljudi koji veruju da je ta ista stvar ovakva, a postoje i ljudi koji veruju da je onakva itd." i kad bih pokrio sve moguce varijante sta ljudi veruju trebala bi mi ogromna memorija i procesorska snaga...mislim da taj problem nije lako resiti, naci kompromis, a opet izbeci konvergenciju...opet, mozda je i sam covek po sebi konvergentan...

osnovna ideja mi je da naucim program da uci citajuci, i da ga okacim na internet, evo recimo sa vikipedije bi dobio ovu solidnu definiciju telekineze

Telekineza predstavlja poseban domen istraživanja parapsiholoških pojava i odnosi se na uticaj psiholoških doživljaja čoveka na fizička zbivanja, kao što je pokretanja predmeta uticajem volje, kroz koncentraciju. Ne postoje dokazi o postojanju ovakve vrste fenomena. Postoje osobe koje veruju u postojanje ovih pojava i smatraju ih natprirodnim a neki se trude da to objasne sa naučnog aspekta. Oni to objašnjavaju postojanjem novih i neistraženih vidova energije i prirodnih zakonitosti koje još nisu pronađene.

opet, pored ove skroz pristojne definicije, kada bi program teo da sazna vise o tome obratio bi se guglu, a gugl bi mu izbacio gomilu prljavim informacija iz novina i clanaka o parapsihologiji i paranormalnim stvarima

NAPOMINJEM da program ne zelim ograniciti na wikipediju da bih izbegao konvergenciju

EDIT:
p.s. a da ne pricam koliko bi mi trebalo vremena da naucim program da bude tolerantan prema gramatickim pravopisnim greskama i lapsusima, recenicama bez velikog slova i tackaka kakve i sam pisem po forumima, osisanoj latinici itd