Prijava

Мама прошле године оперисала карцином на институту у Сремској Каменици. Из њеног искуства, господин хирург је заиста стручњак а приде и добар човек, али док се дође до њега, мора да се прође кроз читаву силу искомплексираних сестрица и докторчића који се, приде, деле у кланове те ни папирологију не размењују међу собом него мораш ти онако да шеташ од једног до другог зато што они међусобно не могу да се виде и избегавају се. К'о ситуација кад седиш између два посвађана ортака у екипи који се праве да онај други не постоји. Ал кад је живот у питању, пренемагања нема, мора се чинити све што треба, а у њеном случају то је, богами, подразумевало да је једну сестру напушила културно али довољно оштро да је завршила шта је требала тачно на време.
У мом случају, осим неколико одлазака по оправдање, озбиљнији контакт с болницом сам имао само кад сам ишао на операцију крајника с 15 година и ту могу само да похвалим тадашње особље, једино што ме је једна медицинска сестра мало попреко погледала пошто сам у болници лежао у мајици Слеје лолололол, а шта ћеш, младост лудост имиџ ово оно.
А да, и кад сам сјебо ногу јер сам пијан упо у шахт већ сутрадан сам отишао на снимање у поликлинику захваљујући познанствима.
Тако да, без чекања и подмићивања може се доћи на ред или ако имате неку везу или ако имате став и стрпљење и пробран речник и знате где треба да ударите. Јер, проверено је да се већина њих не плаши инспекција и тужби, али зато кад им припретите звањем медија они буду к'о беле лале.

Zdravo, doktori

DLAVOOO

Agilni
... da sami počnemo da ih odvikavamo.

Potpisujem sve što si rekao,ali citirano je suština ... Teško će to da ide, jer je pojava duboko ukorenjena.

Ne bih da preterano tupim, ali gledajući šta radi ovaj narod, ponekad imam utisak da, čineći raznorazne poklone doktoru, oni u stvari i ne idu za tim da umilostive samog doktora već više neke tvajlajt zoun demone i zle duhove. To se naročito ispolji kada pokušate da odbijete dar. Reakcije su im gotovo panične.

zli duhovi se moraju nahraniti bombonjerama i viskijem

Doktori su odlični kada vide da neko ima strpljenja i da je nasmijan i pored problema zbog koga je došao, tj da nije nervozan ako je čekao više, ako se ne bahati, ne dernja, čak i medicinske sestre su spremnije da pomognu kada vide da neko nije nadrndan.
Do sada nisam nailazio na nadrndanog doktora i sestru, valjda zato što nikada nisam stao pred njih a da se drsko ponašam ili da se dernjam, prigovaram.
I da, do sada nisam imao slučaj da se doktor postavi prema meni kao prema nižoj rasi, da se pravi prepametan, nisam ni sa medicinskim sestrama imao tako neki slučaj, al' opet nisam imao ni previše posjeta bolnicama pa da imam više različitih iskustava.
Mislim da doktorima i sestrama nema ništa bolje kada poslije neke babe kojoj ne mogu ništa objasniti i dokazati dođe neko ko se ne pravi pametan i bude normalno raspoložen, baci osmjeh jedan i fino se zahvali.
Ponašanje je čudo.

Doktori su odlični kada vide da neko ima strpljenja i da je nasmijan i pored problema zbog koga je došao, tj da nije nervozan ako je čekao više, ako se ne bahati, ne dernja, čak i medicinske sestre su spremnije da pomognu kada vide da neko nije nadrndan.

Ključna stvar. Pa za rođenje deteta smo išli na ovu varijantu, na kraju je tretman bio kao da imamo vezu (zapravo sasvim normalan tretman, ali je kod nas ovo sinonim za to), ako ne i bolji, jer su svi lekari bili raspoloženi, uslužni, komunikativni, nije samo jedan (kada drugi doktori ignorišu pacijenta pod parolom "ova je njegova"). Bili su nešto grublji samo prema onima koji su u startu nadrkani.

Doktori su odlični kada vide da neko ima strpljenja i da je nasmijan i pored problema zbog koga je došao, tj da nije nervozan ako je čekao više, ako se ne bahati, ne dernja, čak i medicinske sestre su spremnije da pomognu kada vide da neko nije nadrndan.

За сестре се не бих сложио, до сад оне са којима сам имао контакт су обична искомплексирана говна која мисле да су незаменљива.
Ситуација од јуче: ја и кева идемо баби у посету, и не можемо да нађемо у собу у којој је, и кева зауставља сестру на ходнику и пристојно је пита да нам каже где лежи, и ту ова курва креће да се дерња нешто, значи мало је фалило да је напушим с курцем, него ајд због кеве да не правим сцену јер није у том фазону да се свађа.
Да сам био сам скроз скроз би друга прича била.
Капирам ја да је и њима преко главе надрканих ликова, али посао ти је да будеш пристојна, да видим како би се понашала да само јој реко да могу да је изнабадам главом лоло

Ja govorim generalno kako je, imaš ti i pacijenata koji će i pored neke normalne njege i normalnog pristupa da nastavi da divlja, tako i medicinskih sestara imaš takvih da će biti stoka bez obzira kakav ti bio.

Статус с фејса:

"Povedoh ćerku kod doktora.U Dom zdravlja kažu ''doktorica je otišla u 18h''.Ja podjem u bolnicu(na drugi kraj grada) na dječije odeljenje da tražim pedijatra kad pedijatar odbija da primi malu.Kaže nemamo uput.Ja kažem ''nema nikog u Domu zdravlja da mi da uput'' te ona pozove da provjeri i dobija info. da je doktorica tamo.Ja ponovo podjem u D.z a oni mi ponovo kažu da je doktorica otišla u 18h.Kažem im da je zvala doktorica sa odeljenja i da joj je rečeno da je doktorica tu.
Vratim se ja na odeljenje u bolnicu i kažem da nema doktorice u Dom zdravlja.Ona kaže''pa zvala sam ih i oni su rekli da je doktorica prisutna''.Meni se počelo u glavu vrtjeti.
Ona ponovo odbije da primi dijete jer nemam uput koji mi je trebala izdati doktorica u Domu zdravlja koja je kada zovu sa odeljenja prisutna a kada ja podjem tamo nje nema.Kažu mi ''idi u Dom zdravlja, uzmi uput."
Pa ja se više ne čudim kada ljudi vade pištolje i guraju ih drugim ljudima u usta."