DNK, teorija evolucije po Darlingu i inače, mutacije i tako to

  1. Majmuni ne mogu da se pomire sa tim da je nešto van njihovog stepena saznanja, da posotje stvari koje ne mogu da objasne, nego sve moraju klasifikovati i smestiti u neke njima znane okvire. A kada ne mogu da objasne neke stvari onda pribegavaju Bogu, mole se Bogu, jer je lakše shvatiti da ima neko viši ko je uvak tu za nas. A-a

    Управо мајмуни и имају проблем да схвате да не могу све да објасне и разумеју, те им следствено томе смета да постоји неко ко то ипак може и неко ко је све то створио. Ваљда ти мајмуни мисле да су паметнији од Тесле, Њутна и гомиле других научника који су веровали у Творца. Како би са таквим људима могла да се води било каква дискусија?

  2. Sto smo bas mi najrazvijeniji

    hugo postoje životinje koje su brže od tebe, koje su jače, koje bolje vide, čuju, žive duže, bolje plivaju od tebe, bolje lete ...itd. nekad su gmizavci gospodarili planetom, pa sitni sisari, evo sad smo mi došli na red. A ukoliko se evolucija pomera u pravcu rađanja takvih kao ti pitanje je dokle ćemo biti glavne baje.

  3. Dureks krpo objasni mi koliko smo mi razvijeniji npr. Od ljudi pre 2-3 hiljade godina.

  4. Нема сврхе, али ево пробаћу опет - дакле, процес еволуције нема циљ, али је човек (његови капацитети за опстанак) циљ еволуције, односно процеса - опстати, прилагодити се. Дакле, питање је зашто би се прилагођавање одвијало у смеру бекства ка копну, уместо адаптацији у већ постојећем екосистему?

    zamisli da živiš sa deset osoba u jednoj kući. Svako ima svoju sobicu i sve je kul, ali opet, malo postaje i gužva. Jednog dana, jedan od ukućana provali da pored vaše kuće postoji još jedna prazna. Šta ćete uraditi?

  5. Dureks krpo objasni mi koliko smo mi razvijeniji npr. Od ljudi pre 2-3 hiljade godina.

    ukovrdžala nam se kosa, porasle su nam uši i zaklempavile se, stopala su se izdužila, bolje reagujemo na tastere za skretanje, izrasto nam je zub koji gviri van a kojim otvaramo konzerve.

  6. Guzva u svetskom okeanu? Kakva glupost, citavo covecanstvo od 7 milijardi ljudi bi moglo da se hrani ribama da mozemo da ih ulovimo.

  7. Rasni vam je obezvredio teoriju. Darline stidi se.

  8. ja sam rasan
    Guzva u svetskom okeanu? Kakva glupost, citavo covecanstvo od 7 milijardi ljudi bi moglo da se hrani ribama da mozemo da ih ulovimo.

    rasni ako ajkula namiriše tvoju trolovsku mokraću na nekoliko kilometara dok ti opušteno veslaš ušima po okeanu, pa te pojuri i još dojavi drugarima da je na vidiku obrok (doduše ne tako ukusan ali ajd sad) poželećeš da nađeš neku novu sredinu sa manje predatora i manje konkurencije.

  9. Aj atestisi objasnite kako su svetci cinili cuda? A? Npr. Vasilije Ostrosti.

  10. Dureks krpo sta su jele prve vrste na kopnu. Samo me zanima posto nicega nije bilo.

  11. objasnite kako su svetci cinili cuda? A? Npr. Vasilije Ostrosti.

    http://www.youtube.com/results?search_query=magic+tricks+tutorials

  12. Ha!Darline koliko ti je bušna teorija kad je rasni obori!

  13. Kako mosti ne istrunu? A? Tvoje i moje ce da istrunu za nekoliko godina. A kako mosti ne istrunu?

  14. Oborio sam Darvinovu teoriju sa tvrdnjom o velicini kurca. Tako da ce sad atestisi sa vukajlije morati da smisle novu.

  15. Kako mosti ne istrunu? A?

    Kad posisaš kitu svetcu odmah nakon što rikne treba da mu posrčeš svu spermu jer je ona odgovorna za truljenje.

  16. zamisli da živiš sa deset osoba u jednoj kući. Svako ima svoju sobicu i sve je kul, ali opet, malo postaje i gužva. Jednog dana, jedan od ukućana provali da pored vaše kuće postoji još jedna prazna. Šta ćete uraditi?

    Спрдљиво поређење. У поређењу са оном бајком о еволуцији из мора на копно, то би значило да поред куће нас десет, постоји кућа под водом. Ми тамо не можемо да дишемо, да спавамо, да се крећемо и једва да можемо било шта тамо да поједемо. Дакле, шта ћемо да урадимо? Па... немам појма. Гњурићемо у ту подводну кућу 10.000.000 година док нам не израсту шкрге? А?
    Постаћу оштри антитеиста због ових научних ставова.

    И зашто је нужно повезивати оскудне податке о еволуцији са тезом да Бог не постоји? Еволуција је доказала да су сва бића постала од једног организма и да су сви од исте материје направљени, да је у историји планете био један Велики Потоп, да човек јесте господар Земље и да је дефинитивно на врху интелектуалне пирамиде свих живих бића на Земљи. Наравно, то не доказује да Бог постоји или богови, али не видим ту менталну напетост да се негира нешто што људима даје смисао животу. Иначе, да, и живот нема смисла и да смо потпуно рационална и нормална бића, ми бисмо у свакодневном животу једни друге јели и убијали, не би имали никакве законе, културу, обичаје и морал. Све су то измишљене вредности.

  17. Ja sam vam oborio teoriju. Odo s ove teme jer nemate nikakva odjasnjenja.

  18. truleks krpa ce da evoluira u dureks krpu

  19. Ма еволуција је срање и сва та теорија то је пресмешно. Није да нема логике али ко зна како је стварно било.

  20. Ваљда ти мајмуни мисле да су паметнији од Тесле, Њутна и гомиле других научника који су веровали у Творца.

    daleko su njutnov i teslin tvorac od pravoslavnog i hrišćanskog boga sestro

    И зашто је нужно повезивати оскудне податке о еволуцији са тезом да Бог не постоји?

    nije nužno, meni se to može čak i staviti kao kompatibilno. evolucija se svakako dešava, darvin to vidi kao slučajnu selekciju, teolog to vidi kao teleologiju i unutrašnju umnost u prirodi koju ne vidi darvin. niko nije u pravu, niko nije u krivu, dokazati nećeš ni jedno ni drugo.

    да човек јесте господар Земље и да је дефинитивно на врху интелектуалне пирамиде свих живих бића на Земљи.

    darvinova teorija ne pokazuje baš da je čovek gospodar zemlje, a nije baš ni na strani čovekovog intelekta, meni su frojdovski zaključci o intelektu totalno izvodljivi iz teorije evolucije.

    Наравно, то не доказује да Бог постоји или богови, али не видим ту менталну напетост да се негира нешто што људима даје смисао животу.

    u pravu si i za ovo

    Иначе, да, и живот нема смисла и да смо потпуно рационална и нормална бића, ми бисмо у свакодневном животу једни друге јели и убијали, не би имали никакве законе, културу, обичаје и морал. Све су то измишљене вредности.

    već je i sam racionalizam očajno traženje smisla, samo što ono sebe negira, jer racionalizam jeste sa samim sobom uvek kontradiktoran, logika u svojim osnovnim aksiomima grize sebi rep, ali šljaka jbg. sve u svemu, slažem se s granjkom oko toga da je ogoljeni racio kurac i da uništava kulturu, naročito evropsku, već duži niz vekova, ali takođe mislim da nekakav hrišćanski bog nit ikakav bog nije spas

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.