Prijava

pitam jer imam ovde 100% cistak, ono fabrika mi pored stana ili tako nesto...

Iseci to sa palmarosom ili geraniumom, pre toga pogledaj odakle je originalno ulje, bugarsko ili sirijsko je recimo veoma oskudno u fenil-etanolu pa ionako mora mnogo da se doda, dok je ukrajinsko ili rusko veoma bogato, pa možeš više da ga razvučeš - veći profit.

ne bavim se trgovinom, u Azerbejdzanu sam i ovde rade ljudi to, ja sam potpuno u drugom svetu... pitam samo jer sam cuo da je veoma skupa stvar, da li neko to otkupljuje u Srbiji pa da vidim jel moze neki izvoz odavde da se izorganizuje

Ja obavezno ružino ulje kad karam bombaša, reko čovek da voli da mu rascvetan čmar miriše baš na ruže, pa ajde da mu ispunim želju...

Da li je moguće podići kredit od 2 miliona evra od države za pokretanje fabričke proizvodnje, kako i na koji način

od drzave, ako si u sns-u ili na neki nacin pomaze sns to sto radis. treba dogovor da napravis i onda dobijas sta hoces od razvojne banke ili kako god da se zove ono sto daje pare pogodnima. rizik je da ako dodje do promene vlasti, nepredvidivo se menjaju uslovi i zakasnis da podmazes nove i onda ti uzmu sve to i ako bas ne razmisljas odes u zatvor umesto njih.

od privatnih banaka u srbiji, verovatno slicna procedura samo malo vise ljudi ukljuceno, malo teze da se dobije, ali malo manji rizik za zatvor posle.

https://fondzarazvoj.gov.rs/lat/proizvodi/investicioni-krediti

A na šta ja kao fizičko lice da stavim hipoteku za garanciju za kredit od evo upravo ovih 250.000.000 dinara, koja je ovo fora, pa ja da imam nekretnine u približnoj vrednosti, vama bi se zadnjima obratio za bilo kakvu pomoć. A ne verujem da se može naknadno staviti pod hipoteku za taj isti kredit kupljena zemljišna površina i izgrađeni objekti na njoj. Ooo Amerikooo

A ne verujem da se može naknadno staviti pod hipoteku za taj isti kredit kupljena zemljišna površina i izgrađeni objekti na njoj.

moze prijatelju, ce se dogovorimo ;)

recimo uzeo si pre neke 3-4 god kredit sa nekom trosnom kucom kao zalogom da napravis 5 hladnjaca u rakovici, pa sad moze tih 5 hladnjaca da stavis u zalog da napravis fabriku za preradu voca itd...

fora sa ovim razvojnim kreditima je da bukvalno sve moze ako se dogovoris. nema tu zakona i ostalih kuraca sto smetaju, i podrzavaju pravedno trziste, generalno pravdu i ostale kurce sto nam dolaze sa zapada.

Ma čašćavao bih ja redovno, nosio bih Vučiću direktno u kovertici zahvalnosti bar 10k evra mesečno ako bi to sve išlo kako treba (profitabilno), da kupi sebi čovek nešto lepo, a moje poslovanje da teče nesmetano. Pa i zatvor da zaglavim u nekoj nemogućoj teoriji, to su maksimalno 2-3 godinice uz dobar advokatski tim, ali ne vidim zašto bih zaglavio kad je to potpuno legalna proizvodnja.

aj da ne jedem skroz govna, dobijaju i posteno ove kredite, ali ove drzavne subvencije su bukvalno free money koje ima vlast da finansira samu sebe. nema kriterijuma, nema javnih sranja i ostalo i kao takvo vrlo primamljivo da se koristi za finansiranje podrske.

Znači, prvo da se dočepam bar nekog stančića. Tnx Celte

cenim da nije vucic taj koga cascavas i da se trazi dosta vise od 10k evra mesecno. tipa mora drzis zaposljeno gomiliu ljudi koji ti ne trebaju da si u minusu, sto te onda tera da vadis nove kredite kod vlasti da odrzavas sve to, pa onda mora ih vozis u beograd na mitinge, sendvici, kurci palci. onda se nekom lokalnom digne kurac na tebe, pa mora placas ovo ono idimidodjimi i tako plivas sa drzavnim fondovima.

mada, sve ovo nagadjam od ono malo sto sam video i cuo. ne znam kako radi ovo na velikom nivou iz prve ruke, nikad nisam bio u politici.

Zato bih i želeo da izbegnem lokalce i da se povežem sa rukovodiocima, pa kad mu stigne poziv odozgore da sam, da kažem, nacionalni park, može da mi se napuši kurca seljačina i da umesto da divlja i smara, bolje ćuti i bude zadovoljan što sam mu zaposlio sestričinu i bratanca, goveda koja ne znaju ništa i potpuno su beskorisni, ali eto, što se kaže, ušur. Ne može baš ni da se zahteva neka veća suma, to bilo možda nekih 30-40 zapošljenih, za početak, od toga mora tri četvrtine u proizvodnji. Ostalo u projektnom birou, pravnoj službi... Za sklapanje proizvoda, jednostavno potreban je baš veliki kapital da bih ja proizvodio za sebe i osnovne elemente koji se ugrađuju, znači u početku bih kupovao to od velikih i ustaljenih proizvođača. Kasnije bih svakako napravio i tehnološki odsek za usavršavanje tehnologije, podigao bih ja to sve na viši nivo, zaposlio inženjere da apgrejduju kvalitet proizvoda i ispituju nove mogućnosti za kreiranje nečeg još naprednijeg. Drugo, ne mogu ljudima da dam plate od 300 evra i ponižavam ih. A ako mu znači 40 ljudi na mitingu, pa da ga jebeš, i to bih voleo da izbegnem, to mi je isto ponižavajuće za ljude, neozbiljno jebote. Mada bi ja to uspeo da organizujem na način na koji bi oni to doživeli kao sprdnju, ali opet. Da teram čoveka da radi nešto što ne želi, meni je nedopustivo. A naročito da ga ucenjujem radnim mestom, još ako je dobar u svom poslu, sam sebi bih kopao raku. Ne valja politika i biznis. Ne valja to. A sa druge strane, u ovoj zemlji ako ideja nema političku podršku, propada u svakom smislu. Eto ti kakva je atmosfera za poslovanje u ovoj zemlji

recimo uzeo si pre neke 3-4 god kredit sa nekom trosnom kucom kao zalogom da napravis 5 hladnjaca u rakovici, pa sad moze tih 5 hladnjaca da stavis u zalog da napravis fabriku za preradu voca itd...

Ovaj princip je suština tu:)

lešnik nudim,veće količine

Kad otvoris firmu, javi se, treba mi posao

Erisha već kaparisao radno mesto portira, i to u noćnoj smeni, dovoljno je lud da mu ukažem maksimum svog poverenja, moj verni Kerber

Ne znam šta bih sa tim silnim lešnicima, ne znam ni koja im je cena, koliki je procenat ubuđalih, crvljivih, jedino za čokolade neke i kolače, možda pod presu pa za ulje, a otpad da teram na svoju farmu svinja

aj sa onog sajta linkovi:
recimo kao mladi zeljni privrednik/politicar koji se upravo uclanio u sns ili dosao do neke veze kreces od ovoga:
START-UP KREDITI
mizerija neka 5-50k€ ali moze da se napravi nesto. taman moze da te ubaci medju malo jace lokalne ljude.
sledece na sta ciljas, nakon toga je:
INVESTICIONI KREDITI
tu su vec ozbiljnije pare i moze da se ulozi u infrastrukturu, ali sa njima verovatno upadas u sistem zaposljavanja kadrova, i sve vise u politiku. kad zagacas u to blato, onda se hvatas za
PROGRAM PODSTICANjA PREDUZETNIŠTVA KROZ RAZVOJNE PROJEKTE U 2020. GODINI
KREDITI ZA POSLOVANJE U NERAZVIJENIM PODRUČJIMA
KRATKOROČNI KREDITI
i tad si vec ozbiljna faca, zaposljavas gomilu ljudi, jer tako rekli, vucic se slika sa tobom, i boli te kurac dal si u plusu ili minusu jer:
KREDITI ZA ODRŽAVANjE TEKUĆE LIKVIDNOSTI
KREDITI ZA TRAJNA OBRTNA SREDSTVA
KREDITI ZA REFINANSIRANjE POSTOJEĆIH KREDITA KOD BANAKA ZA PRIVREDNA DRUŠTVA I PREDUZETNIKE PO PROGRAMU FONDA

zanimljivo je da sve to daje ista institucija. nema recimo privatne banke gde ono, gledaju da imas da vratis pare, i nekako se bore medjusobno ko ce kome da da kredit, ili da preuzme od druge banke ili stavec.

ovako, daju ti pare pa posle od istih mozes da uzmes pare da im vracas. milina.