Prijava

Teorije nema da zaobiđeš lokalnu samoupravu, te krvopije se prve zkače ko krpelji, džabe i ''dopis'' odozgo recimo, ako šerif okruga sa zamenicima nije podmiren računaj na - svašta

reko bi da sa lokalnima se dogovaras za lokalne stvari, zaposljavanje, gradjevinske dozvole infrastrukturu idimidodjimi. sa ovima iz beograda se dogovaras za kredite da mozes da konkurises na tenderima za drzavne projekte, sa tim sto si zaposlio lokalno i tako to.

ovako na brzinu, sa manje ekonomskog rizika, cenim da mozes mnogo vise da se obogatis u srbiji nego ovde na zapadu. jedina muka je sto ti treba malo drugaciji set sposobnosti da se odrzis i malo veci rizik da odu stvari van kontrole u picku materinu, od oduzimanja preko zatvora do toga da te ubije neko jer eto nesto bilo.

Znam Uhodo, ne veruješ koje su to lobanje što južnije ideš od Bg, sve su gori, siroviji i alaviji. Ovde kod nas su se najeli baš svinjski onako, od petog oktobra pa na ovamo, ko god je bio, isti kurac, tako smo izgubili i jednog investitora jer je precednik opštine umislio da je predsednik države, pa je tražio nekih 200 hiljada evra da odobri izgradnju fabrike, nisu hteli da mu daju i ljudi se normalno pokupili i otišli. Dobijali su automobile na poklon od nekih firmi kao fol itd. Koja gamad korumpirana. Kad će ova država jednom prestati da kopira bugarski model

Epa mogu i ja portir biti,jer mi je kicma povredjena, ta setnja bi mi prijala kao posao

Kako si uspeo, nesrećo jedna?

Paa eto, rntacenjem. Radom vecim no sto mi je telo moglo podnjet

Jel te terao "ajde ajde brže brže ajde bre"? Zato ih ja nikad nisam fermao 2%

A nema tu, jednom kad kreneš tim putem, sve si alaviji, eto vidiš ja da sam ostvaren biznismen, ne bih više pio Campari iz obične staklene čaše, neću ni kristalnu, nego bi tražio da kupim čaše od pravog berila ili nekog prirodnog kristala, izvađen iz stenja i obrađen u oblik čaše, vidiš ti to kakvi smo mi ljudi
https://www.pinterest.com/pin/355714070540927120/

Nije do firme u kojoj sam radio, nego do zivota
I do mene samog, jer ne znam da sjedim i drkam kurac

cenim da je dobra varijanta da pravis nesto sto je ocigledno za inostrano trziste, nema neku lokalnu konkurenciju, a dobro je za slikanje i za novine, da bi za to dobio kredite i ovako, bez nekih mutnih uslova.
recimo, meni padalo na pamet (i dalje se razmisljam) da pokrenem negde u srbiji proizvodnju delova za satelite. prvo od najjednostavnijih mehanickih, pa do elektronike i ostalog. to bi upalo u ovu grupu mislim.

Da, ii nazoves firmu Tesla
I saljes delove Elon Masku

ako bi pravio zvala bi se Opanak space systems ili tako nesto.

Eo za svu bracu Srbe u otadzbini: otvarajte skole njemackog jezika, kad sam odlazio i kad mi je trebalo da malo podmazem svoj nemacki koji sam polako zaboravljao, bukvalno mi je trebalo nekoliko nedelja da nadjem profesora. Svi su puni. Potraznja uveliko premasuje ponudu. A cene su isle i do 2k dinara za 90 min za individualne casove; u skolama jezika i dosta iznad toga. Nadjite vrele apsolventkinje njemackog, dajte im neke platice od 700-800e, iznajmite lokal i udri. Necete se obogatiti, al moze da zaradjujete jedno 2k evra ne radeci apsolutno nista (osim nesto malo papirologije i birokratije). A sad posle korone tek ce biti odlazaka u Nemacku i Austriju.

plata od 700-800€ te kao poslodavca kosta preko 1000€ mislim u srbiji.

Neki profesionalni CNC strug,ne treba više od 100k, širok spektar proizvoda, od zupčanika za alternator preko alu-felni do viskopreciznih delova motora i čega sve ne

treba ti bar 5-6 dobrih inzinjera za ovo, ako hoces da pokrenes sve, sa elektronikom.
moralo bi da se krene od jednostavnih delova za one cubesat satelite, ne bi li se naucili neki mladji kako da dizajniraju i testiraju sve to, pa onda polagano da se predje na elektroniku i statiznam. sve to moze i sa placanjem usluga nekome ko ima cnc i slicno.
ljudi su kriticni u ovako necemu. i kostaju puno.

cnc masine poslednja stvar tu, dok dodjes do toga da ti trebaju, vec imas veliku proizvodnju, a to je vec ozbiljna para u svemirskoj industriji.

recimo iskopiras ove bugare 1:1, to bi bio dobar poslovni plan :)
https://www.endurosat.com/about/

Celte, napravićeš keš za to najopuštenije, možeš recimo da prodaješ u onim malim teglicama za slatko od šumskih jagoda/borovnica, najobičniju zemlju i to tako što će na etiketi pisati "Са Косова." a ono, u pozadini Car Lazar, Miloš Obilić i Jug Bogdan. Najbolje je da zemlja uopšte i ne bude sa Kosova, obzirom da je radioaktivna, a treba voditi računa o zdravlju potrošača, jer on je za tebe svetinja kojoj se klanjaš i čijim si zahtevima posvetio svoj život i slično. I naravno, plasiraš svoj trend, da svaka srpska kuća za prosperitet mora da poseje jedno zrno pšenice u tu teglicu