Prijava

Neću da otvaram školu nemačkog jezika, to je suicidalno, dokle ćemo da im isporučujemo školovane kadrove i sirovine i da im radimo ovde i sve na gotovo

To Stokeru, i naravno najkvalitetniji mogući odlivci za obradu, jer želim da moj proizvod bude nešto u šta će kupac moći da jebeno polaže zakletvu na svom jebenom venčanju, iz Češke su vrhunski

Sto se tice tih bespovratnih sredstava, ili kredita sa 1% kamatom i to, u principu ako su sredstva EU onda je posteno, ako su domaca jbg.

Imaju ona sredstva za samozaposlenje i te fore, gde ti dobijes dva soma na konto samozaposlenja, i dva soma za svakog zaposlenog koji je blejao na birou vise od sest meseci, to drzava daje i posteno je. Plus imas do pet mil dinara podsticaje za kupovinu opreme, i tu ima uslova u smislu ne moze samouspuzna perionica, al moze masine za pranje gde bi ti morao da zaposlis radnika, i to. Tih do pet miliona je 30% investicije i ugl je posteno.

I ima EU fondova koji su jaci i vise su na nivou konkretnog odlucivanja, projektno finansiranje, ako ces da kupis robota koji ce ti praviti spejs satl, i oni su ubedjeni da umes da ga pravis, dace ti pare, ako ces da kupis ovce, a dva puta si osudjivan, znaju da ces pare prokockati i ne daju.

I imaju domace subvencije koje se dele, eto npr. U poljoprivredi, kao sto se deli zemljiste tako i subvencije, tako i protivgradna oprema, kap po kap i sve. I onda dzomba ima 1000ha u vojvodini, a nekog seljaka jebu za dvaes ari, ili mu ne vrate deo para za naftu.

Celte, mislim da tu ne bi moglo da se prođe bez 2000€ mesečno, osnovna plata mora biti za jednog dobrog metalostrugara sa najmanje 7,8 godina iskustva barem soma evra, plus doprinosi, plus ako čovek želi da radi prekovremeno, i to treba platiti, u početku ipak moraš zaposliti nekog sa iskustvom jer ipak nećeš praviti šrafove i matice. Treba se ozbiljno pozabaviti materijom i prostudirati ceo proces, znam kako to ide istina jer sam radio u mašinskoj industriji, ali sa teorijom sam manjkav

Neću da otvaram školu nemačkog jezika, to je suicidalno, dokle ćemo da im isporučujemo školovane kadrove i sirovine i da im radimo ovde i sve na gotovo

jos dugo cemo

Dokle god se ne bude KONKR€TNO podržao preduzetnički duh u državi, i bude milion peripetija da čovek započne realizaciju ideje, dotle ćemo