Prijava

Evo sad sam googlo, nije taj orvel piso davincijev kod nego den braun, i nije 84te nego 2004te!
Nesto ste se vi zajebali!

Jebote, pa ja ne znam za ovaj film. Hvala, Kolfilde.

@Pajo Dačak

pazi masis poentu

pa dobro ja ne kazem da su svi stari ljudi sem pisaca senilni..mislim i da je mnogo teze napisati dobru knjigu nego snimiti dobar film, kad smo vec kod poredjenja.nek vudi sad napise knjigu ako moze..ne bi znao gde je levo

pa dobro ja ne kazem da su svi stari ljudi sem pisaca senilni..mislim i da je mnogo teze napisati dobru knjigu nego snimiti dobar film, kad smo vec kod poredjenja.nek vudi sad napise knjigu ako moze..ne bi znao gde je levo

Nikako. Pisac da bi napisao knjigu ne treba da podize nista teze od olovke, ili jos lakse: treba samo da udara po tasterima tastature. Sa druge strane, reziser treba da podesva kamere, dogovara se sa producentima, objasnjava se sa glumcima, kostimografima, scenografima, itd itd. Plus su tu mnogo vece ulozene pare u igri, pa ti vidi.

Evo pitaj Bilija Šarpa, on se bavi time, ima sajt sa recenzijama http://filmskerecenzije.com

@Pajo Dačak

pazi masis poentu

Izvini brt-e

Nikako. Pisac da bi napisao knjigu ne treba da podize nista teze od olovke, ili jos lakse: treba samo da udara po tasterima tastature. Sa druge strane, reziser treba da podesva kamere, dogovara se sa producentima, objasnjava se sa glumcima, kostimografima, scenografima, itd itd. Plus su tu mnogo vece ulozene pare u igri, pa ti vidi.

Evo pitaj Bilija Šarpa, on se bavi time, ima sajt sa recenzijama http://filmskerecenzije.com

ja sam pricao o umnom naporu koji je hiljadu puta tezi kod pisca nego kod rezisera.lovac u zitu je pisana 10 god, tuce knjiga je pisano 5-6-7 god.zamisli ti taj umni napor.a film je gotov svi znamo za god dana, manje vise..znaci mnogo je teze napisati dobru knjigu nego snimiti dobar film..

nek vudi sad napise knjigu ako moze..ne bi znao gde je levo

nek košarkaš sad odigra fudbalsku utakmicu

Ja znam jednog kosarkasa sto se tuko u ringu!

lovac u zitu je pisana 10 god

Divna knjiga

ја знам једног кошаркаша што игра рагби, а још пас ладно

куриозитет је што се, ако се не варам, зове баш Рагби

ne varas se, reste Ragbi!

ih koliko puta su igrali fudbal kod mene u selu postari protiv ekipe iz vodovoda

ja sam pricao o umnom naporu koji je hiljadu puta tezi kod pisca nego kod rezisera.

Баш сам синоћ читао да је Ајзенштајн је за многе сцене прво цртао тачан однос црних и белих површина у кадру. За Александра Невског је прво написана музика, а онда је снимао сцене у којима је однос црних и белих поља тачно оговарао музичким партитурама. Тако да не мора да значи да се сваки филм сними релативно брзо, као што не мора да значи да за сваку добру књигу требају године рада (Злочин и казна и Коцкар су написани у журби).

mada je greota gledati bez prethodnog citanja

Nikako. Pisac da bi napisao knjigu ne treba da podize nista teze od olovke, ili jos lakse: treba samo da udara po tasterima tastature. Sa druge strane, reziser treba da podesva kamere, dogovara se sa producentima, objasnjava se sa glumcima, kostimografima, scenografima, itd itd. Plus su tu mnogo vece ulozene pare u igri, pa ti vidi.

ja sam pricao o umnom naporu koji je hiljadu puta tezi kod pisca nego kod rezisera.lovac u zitu je pisana 10 god, tuce knjiga je pisano 5-6-7 god.zamisli ti taj umni napor.a film je gotov svi znamo za god dana, manje vise..znaci mnogo je teze napisati dobru knjigu nego snimiti dobar film..

ne širite svoj daunfest na ovoj okej temi, manje moronskih priča i drkanja virtuelnog kurca, a više suvislih postova, bole nas kurac koje je vaše debilno mišljenje.

no,
http://www.imdb.com/title/tt0035896/?ref_=nv_sr_1

gledao sam ga posle pročitane knjige, bilo mi je interesantno to što se film dosta dobro poklopio s onim što sam ja zamišljao, mada je to malo i do hemingvejevih jako preciznih opisa. skroz je verna adaptacija, jedva da sam se setio nekih delova da su izostali, jako prati knjigu, al malo mi je bilo previše adaptacija... mislim da je reditelj čak i konsultovao hemingveja, tako da kontam da mu je i bila namera da napravi vernu adaptaciju, bez nekog talasanja. ja više volim kad reditelj malo talasa, kao orson vels. no dobro, vredi pogledati, ali samo ako ste prvo pročitali knjigu, pošto ovako sam po sebi, mislim da bi bio dosadan film

ne širite svoj daunfest na ovoj okej temi, manje moronskih priča i drkanja virtuelnog kurca, a više suvislih postova, bole nas kurac koje je vaše debilno mišljenje.

Taj rad.