Prijava

partizani su bili u deficitu sa soljom

a cetnici su brade mazali cokoladom

volim slatku gibanicu

Napljuvaste Demigoda, jes' da ne znam čoveka(niti čiji je dupli, ako je dupli), ali manje-više je u pravu.
S druge strane, ako će povećati čitanost definicija, svaka akcija (takmičenje) je dobrodošla.
EDIT: Izvinjavam se na nedovoljnoj skoncentrisanosti pri čitanju njegovog uvodnog posta.
Ne slažem se da su moderatori ni glavni, a pogotovo ne jedini krivci za srozavanje sajta. Slažem se samo sa konstatacijom da je do srozavanja svakako došlo.

Došla direktiva u PVT pa editovao?

Ma jok, nego sam komentarisao samo naslov teme, a ispade da ga podržavam i za bacanje potpune krivice na moderatore...
Naravno da ima moderatora čije postupke ponekad ne odobravam, ali nisam se plašio da to iznesem ranije, pa se ne bih plašio ni sada. Uostalom niko nije savršen, pa čak ni urrad.
Nisam do sada bio banovan, iako su mogli mirne duše da me banuju bar nekoliko puta...Ne bi mi se "srušio svet" da se to desi.

Ma zezam se šta ti je.

печат и потпис

Slažem se sa dogom. Najviše se bune ljudi koji su konstantno na ivici bana, svojim svesnim provociranjem. I onda kad ih banuju - sajt se srozao. Pa nije se srozao zbog banovanih ljudi. Srozao se zato što ljudi nemaju ideje i ne pišu. Postavljaju govna, onda onima koji čitaju dosadi da čitaju govna i tako u krug.
Kad moderatori brišu govna - srozavaju sajt brisanjem kvalitetnog sadržaja.
Kad ne brišu govna - srozavaju sajt jer dozvoljavaju da govna prelivaju.
Svi zajedno smo govna, i šta sad - ko je kriv?
Umesto da se svi fokusiraju na to ko je kriv - što neko ne da kvalitetan predlog kako da se sve popravi? Znam zašto - svaki pametan predlog se ukenja sa trolovanjem i podjebavanjem. Jebiga, kad smo govna.

Pa znam, nisam hteo da zvučim toliko ozbiljno...al' da mi nedostaje "stara ekipa" to stoji...
Previše je kvalitetnih autora, i zajebanata, a pre svega pozitivaca odustalo od Vuke.

Znam ja jednog odličnog šlosera ovde, možda on može popravi sajt?

Ma baciti Bombu bre na sajt i rešen problem

Vidim da je i u meni problem, kada ovako vickaste komentare (kao prethodna 2) doživljavam kao nezanimljive, da se tako politički korektno izrazim.

Доже, старији си, стигле су неке друге ствари о којима мислиш, не осећаш се безбрижно као раније кад су могле да те насмеју тоталне глупости. Вероватно си дошао у фазу да би и на своје најстарије дефиниције лупао минусе.

Neki ljudi su i rasterani nečijim idejama. Ipak mislilm da su neki lagano prerasli sajt. Dobrih fora je sve manje jer je dosta toga i napisano. Mislim da je sajt tolerantniji nego pre tri godine kad sam došao. Ne može se reći da nije bilo pokušaja da živne sajt od strane svih. Možda bi poneki ban za trolovanje upalio pošto nema teme na forumu, a da se ne okrene na zajebanciju. Pored toga, stvarno ne znam kako stimulisati ljude da čitaju, pošto su sedišta za "najbolje" na ovom sajtu odavno numerisana, pa otud nestaje i motivacija. Jedino takmičenja mogu da malo rastresu stvari pa da se ljudi zainteresuju. I ona bi trebala biti možda kraćeg formata ali i ovako je dobro. Komentarisati moderatore je suvišno. Nekad ni oni ne znaju šta rade, ali čisto sumnjam da ne žele najbolje. Zlo je samo kad sujeta prevlada.

Ova tema takođe ubija sajt. Do sad se takmičenje uvek pokazivalo kao dobar način da se "razbude" ljudi. Dobro, bilo je tu raznih transfera, jebenih kupovina prolaska, i slično, ali je suma sumarum bilo do sada uspešno. Možda bi bilo tako i sad, da se više najavljivao turnir, ili da je neka druga tema turnira. Ja sam krenuo da se prijavim kad je već bilo zatvoreno prijavljivanje.

Sa druge strane, i kada napravite/napišete nešto, dobro ja npr. 7 meseci nisam pisao ništa, ali kad napravite nešto dobićete jedno 15 ocena. Čak je i odabrana (bar meni) davno izgubila smisao, odabrana donese, koliko 100 poena. Eventualno kad bi se izmislio neki novi način rangiranja, tipa najbolji autor meseca, ili neki kurci, ovako onaj koga uopšte interesuje plasman, treba da napiše jedno 50 000 definicija, da uđe u top50.

Opet, mislim da će se životariti na sajtu još neko vreme, cenim do dve godine, kad će se ili pojaviti neka ultrazajebana četvrta kartica, ili sajt postati nešto poput dudarimovog bloga. Praktično zatvoren.

Aj da kolektivno seremo po stripovima onomad je sajt bio ziv

Čak je i odabrana (bar meni) davno izgubila smisao, odabrana donese, koliko 100 poena. Eventualno kad bi se izmislio neki novi način rangiranja, tipa najbolji autor meseca, ili neki kurci, ovako onaj koga uopšte interesuje plasman, treba da napiše jedno 50 000 definicija, da uđe u top50.

Ovo i meni palo na pamet (to sa najbolji autor meseca, godine, najbolja mlada nada) Možda bi motivisalo neke ljude.

Roberto, da se razumemo, mene ne bi, ali ima ljudi koji bi štancovali ko Marina Tucaković, samo da se probiju.

P.S. Pceto pi*ko, desi matori.

Fendere, u mnogo čemu si pogodio poentu, pogotovo

Вероватно си дошао у фазу да би и на своје најстарије дефиниције лупао минусе.

je više nego tačno. Doduše to je upravo pokazatelj kako se sajt menjao (evoluirao). Tada su te, i takve definicije imale nekog smisla. Sada bi definiciju
"Tekma

Utakmica."

verovatno obrisali.
Sprdali smo se na potpuno različite načine pre 7 godina, ili pre 5, a i pre 3 kada je na primer Glavni došao...kao što je i sada nastupio neki novi način sprdnje koji nije "moja šolja čaja", da ne kažem da ja sprdnju sve manje uočavam...jbg, mozak ima rok trajanja. Hoću da kažem da je s moje tačke gledišta bila mnogo pozitivnija atmosfera na sajtu. To nikako ne znači da sam u pravu, samo tako mislim.

Pored toga, stvarno ne znam kako stimulisati ljude da čitaju, pošto su sedišta za "najbolje" na ovom sajtu odavno numerisana,

I ovo je tačno. Možda bi rešenje bilo ukidanje bodova, ili gadafijevski metod - anuliranje, al' opet bi bili favorizovani ljudi sa nenormalinim brojem definicija...i sam ih imam 2500+