Prijava

Pseto88 bohor i ja možemo da napišemo udžbenik kolko smo pro

Gonzo neće niko da te grdi da u šerpu de vadis mesinu nasečes kilo crnog luka pa na dnu da bude. Taj luk posle jebe kad bude onako polukuvan

Bratac to se valjda podrazumeva i ne mora posebno da se naglašava.

vrlo je moguće da ovaj prvi mai provedem na poslu jbg, zajebavasmo se kad se moglo i malo šljakati, a sad frka i žurba da se spremi 22t koksa za mađarštine neke do 30. aprila ako je moguće

Vako ja pravim paprikaš i ljudi vole, jebemliga:

-kiluipo luka crvenoga
-glavica bijelog luka
-malo mrkve, paprike, zeleni i tih govana
-par paradajza
-2 kile srnetine i kilo divljog vepra
-začini (lovor, biber zrno, so, paprika suva, paprika ljuta leskovačka, kulinat)

Prvo dinsam luk sat i po, dva, na baš laganoj vatri i na ulju i soli, da se istopi skoro sav, onda turim divlju svinju i to se malo proprži tako, pusti sokove, dodam mrkvu na klutiće, zelen, oguljene paradajze na sitno isječene, paprike, dodam malo vegete i još malo dinstam. Onda ide srnetina i dolijem vode da se još malo dinsta pa dodam lovor i biber i eventualno papričice ako vole ljuto. Pojačam vatru i pustim da baci ključ. Podižem za par karika i ostavim da lagano krčka, dodajem alevu papriku i još malo soli i bibera, zavisi kako odreaguje. Kada je meso negdje 3/4 gotovo, turim flašu crnog vina, spustim malo na vatru i neprestano miješam dok ne zakuva i onda opet dižem gore, ostavim da pari vino i kupi ukuse. Ovdje često dodam još malo ljute i šampinjona malo, skuvam do željene gustine i voila.

Čorbe izbegavam jer sam gladan za 15 min i posle se napijem ko kurac. Suljpa na kotliću isto jebe, mada se dugo kuva dan ga jebo. Tanjirača je mama. Ukusnije od roštilja jer je sve softano i brzo je za spremati jbg

ištvane vrati uranak boletu!!1

Šta znam Gonzo, moje je da te rispektujem maximalno

Jer nisi bio jače od godine na sajtu

Ne znam, meni tanjirača nije roštilj, to je tanjiranje.

Ovo što kaže Deki jbg
De nije brt

Nije, bato, nema tu teksturu, nema taj šmek dima, nema niki kurac. Isto tiganj da uzmeš i napraviš.

Skočko ubaci parče slanine u vatru i eto ti mirisa. Nemoj nub biti

Prekvalitetna je hrana iz tanjirače krsta mi. Pogotovo pečurke

Jer nisi bio jače od godine na sajtu

Šta da se radi Bohore, takav ti je život. Pritiso poso, žena, doduše nema još sitne dece :)

Samo polako, sve će da dodje.