Srbi iz RS su Veći Srbi od onih iz Srbije?!

  1. Kako vas nije sramota! Pa vama je i Crna Gora kozojebacka pobegla! Oni se uvek negde prilepe, a pobegose od potomaka seldzuka.

  2. Daleko im lepa kuca

  3. Da, toliko se raspadala da je imala kapaciteta za aneksiju iste te Bosne. Toliko su bili jebeno glupi da nisu shvatali da im više od pola države čini slovenski živalj koji traži svoja prava, još od '48 godine, i nezadovoljstvo Srba kad su ukinuli Granicu, a još su toj brojci dodali Srba i Hrvata i slovenskih muslimana ohoho kad su anektirali Bosnu. Da su bili pametni, dali bi bar deo Bosne Srbiji (to je valjda bila prvobitna ideja Andrašija i Kalaja, samo se car i Bajst nisu baš slagali s tim), a Srbija bi se obavezala da ne buni Srbe u Ugarskoj, i da u budućem austrougarskom ratu protiv Rusije bude neutralna. Ali su se u Beču napalili, osetili su da im Berlin drži leđa posle pobede nad Francuzima. Kao što je i morao da im drži, kad su morali da šalju Makenzena. Simptomatično: kada Nemačka uđe u rat zajedno sa nekim saveznicima, uvek se prvo bore i bore, i na kraju puknu nemački saveznici, i onda Nemačka mora da pokriva njihove brljotine i šalje svoje trupe. To se desilo i u Drugom svetskom ratu, recimo kad su slali trupe u Italiju, i u Prvom, kad su morali da šalju vojsku na Srbiju, i Rumuniju.

    Posle bitke svi su generali. xD

  4. Mi smo čak i viši od vas.

  5. Sa Međedlendom ne možeš da se ujedinjuješ. Možeš samo da ih ANEKTIRAŠ i onda da im posle nekolko generacija počneš da vraćaš građanska prava, ako smatraš da si emancipicovao bagru.

  6. Srbijanci se dele na cigane, muslimane, siptare i madjare.

  7. Posle bitke svi su generali. xD

    Ozbiljni ljudi u Austrougarskoj su se protivili okupaciji Bosne, pre svega u Ugarskoj, ali je ipak vojna struja u Beču odlučila da je okupiraju i izvrše aneksiju. Ali mislim da je sve to bilo u sklopu njihovog plana za rat protiv Rusije, za koji su mislili da je neminovan i oko kojeg su kalkulisali još od sedamdesetih godina devetnaestog veka. Samo, što su zagrizli više nego što mogu da progutaju, ko ih jebe. Jesmo mi danas sjebana državica, ali Mađarska i Austrija su takođe lokalni igrači, svedeni na svoju meru.
    Nego, super mi je što je Princip jednim metkom izazvao pad četiri evropske imperije, od šest, koliko ih je tada postojalo: austrougarske, nemačke, ruske i turske. Rusi i Nemci su se posle izvukli, nema veze... Al aj danas tako nešto uradi...

  8. Sa Međedlendom ne možeš da se ujedinjuješ. Možeš samo da ih ANEKTIRAŠ i onda da im posle nekolko generacija počneš da vraćaš građanska prava, ako smatraš da si emancipicovao bagru.

    Srbijanci se dele na cigane, muslimane, siptare i madjare.

    Interesuje me imaju li Hrvati ovakve međusobne pošalice. Glavni, ti si im tamo bliže, šta kažu? Zovu li ove iz zapadne Hercegovine i centralne Bosne međedima, balijama, tako nešto?

  9. срби из републике српске су већи. просто, србија је без рс мала, а са рс велика.

  10. Ja uopšte nisam ni šešeljavac, ko me površno zna, zove me LDP-ovcem, niti sam naložen na ideju velike Srbije, ali nemam baš ideju da Bosna kao država koristi ičemu, osim održavanju zamrznutog konflikta, žarišta koje može da bukne kad god neko dovoljno moćan pucne prstom. A tako traje još od Prvog srpskog ustanka. Čemu država koju više od pola ljudi (mislim na Srbe i Hrvate) ne voli i ne smatra svojom? Bilo bi lepo, svakom svoje, i onda mir svima. Pogotovo ako se gleda politički: Kosovo je bilo deo Srbije, pa je po etničkom ključu otcepljeno. Nije pripojeno još Albaniji zato što, jelte, stanje zamrznutog konflikta odgovara mnogim velikim igračima. Zašto, moliću, Republika Srpska nije mogla i ne može da bude otcepljena? Bilo je mirovnih konferencija kolko hoćeš koje su krojile granice, i u Evropi i šire. Na primer, eto Šiptarima Kosovo, dajte Srbiji Srpsku, i mir. Ali ne, izgleda da je otpor širom sveta ideji da Srbija pređe preko Drine suviše jak. A poznato je i zašto, šta se graniči na Drini.
    http://pages.uoregon.edu/klio/maps/re/diocletian'srome.jpg

  11. kapiram da ne bi bilo dobro da se ujedinjujemo.ma koliko sam pre gotivio ideju o nekom jedinstvu.2 drzave.zemo se pomazemo i to je ok.a uostalom,mislim da bi mi njih unazadili.bolje oni zive nego mi.mi treba da pazimo da se ne rasparcamo jos vise.sutra ako se digne nekom,razjebace nas.govna smo,lako nas je kupiti.

  12. kapiram da ne bi bilo dobro da se ujedinjujemo.

    A dok smo razjedinjeni i rascepkani, lako je manipulisati, u međunarodno-političkom smislu, lakše napraviš banana-državu od neke male teritorije nego od velike, samouverene i moćne. Eto recimo Jugoslavija, bila je dovoljno velika i moćna da je mogla da bira s kim će da bude i šta će da radi, a ne da joj se nameće svašta dekretima nekih evrokomesara, Amera ili Rusa. Dovoljno moćna i velika da samim svojim prelaskom u suprotan tabor sebe ne sjebe, ali sjebe onog iz čijeg je tabora prebegla. Inače, ja sam baš za Jugoslaviju, da napravimo državu ko što treba, da nas ne jebe ko stigne. Samo šteta što više nema Jugoslovena.

  13. е, да су се и албанци осећали као и југословени где би нам крај био!

  14. Pa ne, oni su iz druge priče, ali mogli bismo i bez njih. Majke mi, pa šta fali: toliko smo slični i srodni i slični svi Sloveni na Balkanu (Bugari included), da bismo mogli da napravimo jednu balkansku federaciju, i da još sa Grčkom napravimo neku konfederaciju ili tako nešto, i bili bismo po moći u rangu recimo Nemačke, Francuske. Samo da se složimo. I da zanemarimo religiozne razlike, pa bliži je meni jedan Hrvat nego Rumun, bez obzira što je prvi katolik, a drugi pravoslavac.

  15. ne znam,mislim da bi mogli manipulisati nama kolika god da nam je drzava.jugoslavija je bila u drugom vremenu,nesto smo znacili tada,a sada smo kurac od ovce.

  16. jugoslavija je bila u drugom vremenu,nesto smo znacili tada,a sada smo kurac od ovce.

    да, али ево сада са свих страна добијамо похвале и далеко нас више цене у свету. србија је пожељан партнер и за исток и за запад, а радо смо виђени гости где год да наши функционери отпутују на планети. мислим да су ствари некако кренуле са мртве тачке и да ћемо за коју годину имати јаку и стабилну државу.

  17. Nemačka se nekad sastojala od pet miliona sitnih državica, vojvodstava, kneževina, koje su ratovale jedna protiv druge, pa pogle gde su sad.
    http://www.lib.utexas.edu/maps/historical/ward_1912/germany_charles_v_1519.jpg

  18. Jedno je sigurno, ako se ne dogovorite sa Dodikom da se ujedinite, ostaćete i bez Vojvodine...
    Mađari već godinama davaju državljanstva ljudima u Vojvodini, kao i Hrvati. Tako da je broj lica sa mađarskim pasošom davno prešao 20%, sa hrvatskim je mnogo veći. Nekako to sve miriše na jednu lepu podelu. Srem Hrvatima, Bačka Mađarima, a Banat može i Srbiji da ostane.
    Mislim da jedino Bunjevci još uvek maštaju o moćnom srpskom kralju.
    :(
    Tuga...

  19. неће то путин дати

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.