Prijava

Не тај, огавни, него овај - славни и велики.

http://politikin-zabavnik.co.rs/pz/sites/default/files/3056/stevaitoma.jpg

Тома Вучић Перишић. Данас то име звучи као огавна шала на рачун српске глупости, дементности и килавости.

Човек мора да се замисли над судбином овог народа и да се кисело насмеје.

Нисам богохулник, али Боже, зашто нас зајебаваш тако брутално?

Taj slavni i veliki čovek je nekoliko decenija izazivao nestabilnosti u Srbiji, srušio je projekat narodne vojske, pretukao je pola ljudi (uključujući rođenu majku), izrodio je činovnike, što je ovu zemlju uništavalo iznutra nekoliko narednih decenija...

toma vučić perišić - znaš me, znam te

pretukao je pola ljudi (uključujući rođenu majku)

не лупај, то је његов брат стева вучић перишић

toma vučić perišić - dolazim

Ima i ulicu u Beogradu.

Car je odlično opisao tog "gospodara". Njega i Dimitrija Tucovića ne volim.

ovaj car je toliko nacitan lik, dosta siroko obrazovanje ima, ali doktor je za istoriju, pretpostavljam da je to i studirao na filozofskom fakultetu.. nadam se da neces biti profesor istorije u nekoj srednjoj skoli sve najbolje druze

Da li ju je i Stevo isto isprebijao ne znam, ali Toma jeste sigurno- M. Gavrilović, Miloš Obrenović, knj. II, Beograd 1909.

Brate ja ako budem bio profa u osnovnoj mogu da slavim

da te ne znam, rekao bih da pucaš na poziciju kustosa ;))

CARE NE REVIZIRAJ ISTORIJU!!!!

NEMOJ DA LAŽEŠ TU LAŽOVČINO JEDNA RAZUMEŠ TRUĆE BANUJ GA RAZUMEŠ SAD TE ISKLJUČUJEM RAZUMEŠ MAGARČE JEDAN RAZUMEŠ
IDEMO DALJE DOBRO VEČE

Terajte mene u kurac, evo vam nešto zanimljivije
Ivan Trnski (Hrvat, jelte) napisao pesmu povodom postavljenja Jelačića za bana, pošto je isti položio zakletvu pred patrijarhom Rajačićem:

Ozebo je sunca željan žarka
Mi smo željni srpske složne ruke
I da srodne pobratimske puke
Blagoslovi srpski patriarka.

Hvala Tebi Bože neumrli
Da si meni danas dao dosti
Gledat slavu, plakat od radosti
Đe Hrvata Srbin bratac grli!

Što još više da videti mogu
Đe junački Jelačiću bane
Pred srpskiem patriarkom stane
Ispod grane prisizati Bogu...

(V. Krestić, Istorija Srba u Hrvatskoj i Slavoniji 1848-1918, Beograd 1995, str 22)

kad postanem poznat i mocan seticu te se, nadam se da ce vukajlija biti jos aktivna da bih te kontaktirao

Царе, то са братом му је суптилан скеч на рачун једног вукајлијаша.

Ima ovde u okolini Obrenovca, u Stublinama, selu, jedna škola koja se zove po Živojinu Periću. Taj je bio poznati srpski pravnik u 19. veku. Sad ga negde i pominju, kao zaboravljenog srpskog velikana. U Stublinama ga slave, kao, e, ima neko iz Stublina ko je bio poznati srpski pravnik. I sve je to lepo, ali pre neki dan naleteo na knjigu o opresiji i progonu protivnika kralja Aleksandra Obrenovića. Sudski spisi. I tu ima dokumenata sa suđenja Vasi Pelagiću, koga su osudili na četiri godine robije (a koji je bio milijardu puta veća faca od tog ćate Perića), zato što je lajao protiv kralja i monarhije i kapitalizma. I sudija koji ga je osudio, bio je baš taj Živojin Perić. E jebi ga. I u takvu školu da šalješ dete. Ne sumnjam uopšte da će se neka škola u budućnosti zvati po Aleksandru Vučiću, tim pre što nikoga baš na robiju nije slao, čak ni one koje treba, već je bio milostiv vladar.

A jebiga, to je valjda želja da se kompenzuje "pet vekova ropstva" kada nije, po srpskom mišljenju, bilo velikana (a ironična je stvar da tu ima mnogo velikih likova za koje Srbi ne znaju, većih nego bilo ko iz 19. veka).
Tu je valjda i faktor što se Srbija sad kao poziva na to nasleđe, jer nije realno da se pozivaš na srednjovekovnu srpsku državu, a Jugoslavija je ostala u lošem pamćenju.
A i na kraju krajeva, istoriografija nam je, uz nekoliko časnih izuzetaka, smešna. Doduše nije to samo do istoričara, državu boli kurac za bilo šta vezano za nas (nijedan nam arhiv nije adekvatan, npr). Udžbenici kasne 70 godina, a uticaj diletanata na javnost je ogroman (video si šta sam pisao o RTS jbg), tako da kad se sve navedeno iskombinuje, dobiješ ćate kao velikane.