Prijava

a DRUGA vaš originalan izraz/termin/idiom/žargon

Naš originalan, u smislu da nije definisan ovde, ili originalan u smislu da smo ga mi izmislili?

unuk dobrivoja topalovica do pobede!!

ne može ima pismeni u nedelju

Vaš originalan, matori. Ne postojeći a nedefinisan već IZMIŠLJEN, nedefinisan.

Kul. Kako ćeš znati da ga nisam čuo od ćaleta?

može i tako ali da nije postojeći ćale već nedefinisan, izmišljen

Чекај бре.

Оригинални сленг као ново, оригинално значење нечега што можда већ постоји као термин за штагод или измишљамо нову реч, никада виђену до сада на овим просторима? џД

E lepo si me podsetio, matori. Eo, dodah tačku 3a, kapiram da je to jedini način:)

Jaka stvar, Agilni. Sad je lakse izmisliti izraz nego naci neki da jos nije definisan.

Nego ne rekoste kako se ukrstate u cetvrtfinalu?

Reč, izraz, frazu, idiom...široko vam polje. Treba sam da ima SLENG POTENCIJALA, znači da može da opstane u žargonskom govoru.

Videćemo još za 1/4 finala, urac, ae lagano:)

U lebac ti poljubim Profe, ti si ga baš ozbiljno mozgao.

Znači da rezimiriamo odnosno pojednostavimo: mora se izmisli reč, tako?

Niktov, el bi ti rekao ovako uopšteno da je današnji sleng izmišljen? Ne, nastao je pozajmljivanjem reči iz raznih jezika, skraćivanjem dužih reči, prenesenim značenjima izraza...jednom rečju - maštom ljudskog uma da formira ječi JEZGROVITO. Uvatili ste se za reči a ja pre mislim na izraze, idiome, ulični žargon.

изварирајте мало, не мора да се кује нова реч, може да постоји, да се надгради - и најобичнијој речи може да се да ново тумачење. Чему толико полемике... Трапутотине, Хитлерача, Трамповка...

Apdejtovan 1.post, tačka 3b se odnosi na pravac originalnog definisanja. Fala na asistiranju:)

ma kapiram, bilo je pitanje samo da se ne može uzeti već postojeće pa makar i dobro iskopano već mora se izmisliti, stovirti, jasno sve, ok