Prijava

Čitao sam pre neki dan da se Mark Tven jednom prilikom upitao zašto se ljudi nikada ne mole za spasenje onoga kome je to najviše potrebno - Sotone?

Znači - ne moliti se Nečastivom, već moliti se Bogu da mu oprosti i da ga opet primi k sebi.

Kada sam malo izguglao razne religijske forume na ovu temu, najbolji kontra-argumenti koje sam pročitao su se svodili na to da Lucifer nije čovek, već anđeo, doduše posrnuli anđeo ali još uvek ne čovek, da kao takav nije kvalifikovan za oproštaj, trte-mrte, drž-ne daj.

E sad - Bog jeste svemoguć, tako da jeste u stanju da oprosti Lukavom. Ili da taj oproštaj učini mogućim. Druga stvar - proročanstvo nalaže da će Bog na kraju da pobedi/pokori/porazi Đavola, što je malo iskompleksirano-siledžijski pristup. Kada bi mu oprostio i prihvatio ga nazad, onda bi Bog na delima dokazao i pokazao da je Isus bio u pravu - da je bezuslovna ljubav jača od ičega. A ovo bi bio najviši oblik bezuslovne ljubavi - i to na delu!
I vratilo nas bi sve k Bogu, jer bilo bi oprošteno i svima onima koje je Šejtan zaveo, tako da bi pakao zvrjao prazan.

Naravno - sa Belzebubom opet na strani Jahvea - ne bi bilo više iskušenja i opet bi svi živeli u sreći i uz Boga i bio bi raj na Zemlji, raj u kosmosu, singularitet večnog svrša uzvišenog.

Jedino što bi onda to Jahveu bio smor, jer jebi ga koji bi mu onda izgovor bio da nas drka u mozak do iznemoglosti.

Kada bi svi na svetu pali na kolena i iskreno se pomolili za ovo, pitam se da li bi radilo lol

Zbog čega FB neće dati ni centa za lajkovanje i deljenje slika sa bolesnom decom: FB trenutno ima oko milijardu korisnika, kada bi svako barem jednom lajkovao neku sliku, a oni pristali da plate 45 centi po lajku, znači da bi morali da isplate 450.000.000$. Bolesno dete ne samo da bi bilo izlečeno sa ovakvim parama, nego bi moglo da kupi celu bolnicu sa nekoliko lekarskih timova i da živi bezbrižno bez potrebe da išta radi do kraja života. I uzmimo da ima samo desetoro ovakve dece na celoj planeti (od preko 7 milijardi stanovnika, što je malo verovatno), to znači da će samo jednim lajkom od svakog korisnika FB morati da isplati 4,5 milijardi $. A bolesne dece kojima hitno treba operacija svakako ima nekoliko desetina miliona, a ne nekoliko desetina. Svako sa zdravim razumom znaće da je nemoguće da FB podrži bilo šta slično, i da su ovakve akcije čista laž.

Inače, 52% korisnika se konektuje na FB svakog dana i provede tu u proseku 23 minuta dnevno, prosečan korisnik ima 229 prijatelja od čega su 22% školski drugovi, 12% kolege sa posla i 9% kolege sa studija, a 26% lajkuje tuđe objave. To znači da kada vi prosledite molbu za pomoć "bolesnom detetu", 119 ljudi će to videti u narednih 24 sata, od toga 31 njih će to lajkovati, što znači da ste "skupili" celih 14,4$ za 24 sata za bolesno dete. S obzirom da se oko 25 onih koji su pročitali tvoju objavu međusobno poznaju, u sledećem "nivou" svaki od tvojih poznanika koji su lajkovali će krenuti jednim delom da "bombarduje" one koji su već videli objavu, mora opet proći barem 24 sata da bi dovoljan broj ljudi video njihovu objavu, i samim tim se gubi dragoceno vreme, jer dete, je li, umire ako se ne skupe pare, i tako u krug. Eto još jedan razlog zašto su ovakve akcije besmislene - ceo takav sistem je užasno spor i neefikasan...

There is no such a thing like god, or satan either.

Imao sam potrebu da ovo kažem na engleskom.

Maestro - pazi, to i ja verujem. Ali:
1. nisam 100% siguran;
2. za one koje jesu - eto rešenja i puta ka večnoj sreći.

Milsim da može lok.

izijem flips
postoji li neki nacin da se ospori paskalova opklada? jer jebote ako ne dobijam nikakvu nagradu na kraju zivota kad umrem, pa pocecu da otimam bez ikakvih barijera i zadovoljavam na najbolji moguci nacin svoje potrebe, jer ionako je onda sve besmisleno u tom slucaju, pogotovo kategorije kao sto su moral i empatija. Zato mi nisu bas najjasniji ovi ateisti koji sa sigurnoscu tvrde da bog ne postoji, ne u smislu sto oni kao tvrde nesto, nego kako su tako pasivni, a znaju sa sigurnoscu da posle smrti nema nicega

a svi vernici su u osnovi verujuci zbog licne koristi u smislu vecnog spasenja, bez obzira na razlicita poimanja boga, i razlicitih intenziteta verovanja, tako da je i to smesno poprilicno. Fora je sto kod fundamentalnih vernika dokazima da bog ne postoji ne mozes nista da promenis, dok izrazite ateista mozes da poljuljas..

sto pisem ovo. U petak prosli izadjem i dok sam cekao taksi neka dobra picka pade na ulici ja pritrcim da joj pomognem da ustane, pa smo posle malo pricali i ona me pita jesi se ti kad onesvestio, ja joj odgovaram da jesam u crkvi jednom i nikad vise

Grok i Thilmo pogrešna tema jebote :)

Ово је православни сајт а не неки тамо атеистички. Лок и бан.

Haha Draža se nadražio :)
A kakve veze ima ovo s pravoslavnom sektom, keve ti?

nechastivi ne mora da ide u Alep, dodjw ovde i napravi spisak samo

Hahahahah lolchina jebena
Nismo pasivni nego postoji drzavni zakon, pa cu zaglaviti tvorzu ako kradem i ubijam, a takodje postoje i moralni ljudski zakoni zbog kojih bi se osecao kao govno ako jebem sestru svoje zene i slicno

Maestro pogrešna tema brt...

NEZGODA
DANSKI PRINC FREDERIK (48) OZLIJEDIO KRALJEŽNICU NA TRAMPOLINU Majka ga pokudila: 'Nije ni čudo kad sa skoro 50 godina skačete'

gde bre pogresna tema
pusti ljude da malo digresiraju

che-vu ima da cvrčiš na roštilju i sisaš alisterov čmar u isto vreme

i valdemarove zapise da ti čitaju ujedno

Hahaha
A sve zato što sam propovedao moljenje Bogu za spasenje svih, a pogotovo onih koji su nam najmanje bliski.

ja samo da kažem da verujem da bog postoji i da je napravio upravo ovakav svet da bude tačno ovakav kakav je jer je to najbolji svet. Na ovu misao smo nezavisno došli ja i filozof Lajbnic

Mislim jbt zamislite savršeni svet iz biblijske priče. Pa ubio bi se posle 20 minuta života u tom sranju