Prijava

Odma iskacu klipovi kako se elita plasi bitkoina urusice sistem rotsildima haha

Да а са друге стране су мексички лордови дроге којима је биткоин савршен начин да платиш гудровину без да носиш пун камион долара

Ljudi zivimo u drzavi gde je najbolji preduzetnicki poduhvat (kako kaze Premijer) baviti se poljoprivredom, gde je najvaznije imati neku livadu koju si nasledio i koja ti kurcu ne treba ali ne smes da je prodas, vec moras da se jebes i da je odrzavas, i gde jebeno ne mozes narodu da objasnis "a kako to da je fejsbuk tako mocan i kako on zaradjuje to pare ocega?", ne zato sto ne znas nego zato sto nema leba da shvate da se placa nesto sto nije fizikalisanje.

Tako da se dzabe jebemo sa bitkoinima kad je realnost da nam uvode plasticne zdravstvene knjizice, al nam tiho sapnu da nosimo i papirne jer vrlo verovatno dom zdravlja nema citac kartica, ili nije uneo podatke svejedno.

Jebem ti tek sam pocetak ovog prvog teksta procitao to sam trazio to je to, da zavrsim oba pa vam bacam teoriju

To je to arming pa zbog tebe sam i okačio, prijatelju!

Ne, do jaja su nerazumni u bar 60%, ali će vam razjasniti ono što bi vam tuljan objašnjavao ovde još 4 sata otprilike.

Procitacu i ja sutra mrzi me sad ne znam ni zasto ne spavam vec

U Rusiji 7 godina zatvora za bavljene biotcoinom, navodno preti da uruši ekonomiju.

Ps tražiš odgovore. To je normalno u mladosti.

Јебига ја сам урадио најтежу ствар, да објасниш србину да постоји нешто ново и боље. Осећао сам се мало као када сам ћалету објашњавао да постоје лоу кост летови

Slepi, kako da mi budemo pioniri u Srbiji? Kako da to omasovimo i da ljudima zaista omogućimo da zarade bitcoine. Kako da bilo ko zaradi bitcoin?

Sta je bitcoin? To je sistem koji je "tvorac" napravio kako bi besplatno dobio oooogrrrooomnu procesorsku moc gomile racunara na svetu. Umesto da kompanija X plati kompaniji Y zakup superracunara da bi simulirali, lupam, neki meteoroloski efekat, oni plate, lupam, upola cene "tvorcu" za tu istu uslugu. Tvorac sedne, i napise program koji ce taj posao da podeli na milion racunara i svakom prekointerneta posalje da radi mali deo te simulacije. Svaki od tih racunara onda salje rezultat "tvorcu", "tvorac" sastavi sve to u jednu celinu, isporuci kompaniji X. Kompanija X srecna jer je to isto dobila upola cene, "tvorac" srecan, a rudari? Da se rudari, vlasnici tih racunara koji trose struju (puno struje) ne bi osecali namagarceno, jer neko drugi koristi njihov kompjuter taj "tvorac" se setio i dao im nesto sto je nazvao bitcoin a sto je u stvari jedna velika magla.

Znaci jedno ozbiljno pitanje svim genijalcima je da li su se ikada zapitali sta to u stvari radi taj "program" koji kopa bitcoine i da li je za nastanak istog bas potrebno trositi toliko struje u vremenu kad je veoma bitno biti energetski efikasan?

a ima li smisla sto napisa ovaj burazer

Armine znam da se ja i ti ne slažemo po mnogim pitanjima ali ovo si dobro iskopao.
Po meni ima smisla ovaj komentar. Čekamo Tuljanov demanti.

Apsurde jel bi voleo kurca da pusis?

Kako se ne slazemo druze otkud to, mozda sam par puta planuo, ali to nisam razumeo tvoj nastup

Procitao sam, sve lepo, sve sam skapirao, ali opet pocetno pitanje ostaje..
Dakle taj nakamoto neki burazer koji niko ne zna ni ko je ni sta je je kreirao ovo mudo, mozemo reci da je to u stvari neka mr robot ekipica koja zeli da pomogne narodu, decentralizovana valuta, nece nam vlade i razni mocnici odredjivati i raditi sta oce i jebati narod, treba nam nesto sto cemo mi narod kontrolisati, a da bude sigurno, anonimno, dostupno i zasticeno od zle elite i onda bum stvorili su ceo taj sistem imate u tekstu blokovi, kodovi picke materine
Mozda ne kapiram najbolje jer je 4 ujutru, ali i dalje mi nije jasna ta vrednost jebena, sad sam totalno sludjen sa par strana, ok sto kazu i papirni novac sta je koji kurac nema nikakvu vrednost papir jebeni isto ko sto bi neko rekao kakvu bre vrednost ima taj kurac sto su izmislili ti majmuni sto igraju dotu sta je bre to, znaci kad je prerasla kolicina papirnog novca zalog u zlatu, vredela je da uprostimo na obecanje vlade ? Znaci da mi se razjasni kako je krenuo da dobija vrednost bitkurac, te mr robot baje napravili sistem i roknuli taj prvi blok u nizu kazu u tekstu za koji su nagradjeni 50 bitkoina, odakle vrednost kako su stvorili jebeno, kapiram da vrednost svega kreira ponuda i traznja, kako je krenula traznja za kurcima, zasto su te menjacnice krenule da menjaju za "prave" valute, namirisale da ce rasti vrednost namirisale moj kurac.. I te jebene formule imaju li kakvu korist jebenu, lakse bi mi bilo sto kaze burazer u komentaru gore, procesorsku moc(mada vise koliko sam video?) dajes da bi resio taj neki kurac nekome sto treba jer je isplatljivije svima, ili su to samo jebeni brojevi u namesteno je da ih vrtis dok ne ubodes cisto da bi registrovao tvoj rad i da bi te za njega nagradio ne kapiram to jebeno aaaaa

I to me opet vraca na teorije da smo simulacija, kazu kao po nasim znanjima pretpostavkama kurcima da je potreban superkompjuter velicine neke solidne planete da bi drzao simulaciju kao sto je nas svet, mada je to uz prepostavke da se projektuje svaka sekunda u istoriji stalno tako neki kurac ne secam se, uglavnom da se moze i drugacije postaviti da kao jedinke dalje percepiramo stvarnost jedemo govna nebitno, a da ne pricamo ko zna da l neke druge civilizacije kurci sta su imaju tehnologije i sve da mnogo lakse brze bolje kreiraju simulaciju, e sada padalo mi je na pamet vise ideja zasto kako, ono sto sam kenjao da mozemo biti jebeni skolski projekat nekog majmuna tamo bilo da je covek kao mi pa nas je po sebi radio ili neko mudo nebitno, pa onda mi je palo zasto bi bas bili potrebni ljudi kad ako imaju toliko mudo od kompjutera mogu da izracunaju sve i picke materune, e al sta ne mozete izracunati majmuni, pa ne mozete 5. simfoniju izracunati aha ljudski mozak sta moze proizvesti ne svodi se sve na jednacine i brojke i kapirate kuda idem, e sad vezano za bitkoine, procesorsku moc i kurce idemo ovako.. Sva muda sad pametna koje sam gledao da pricaju o mogucnosti da smo simulacije govore da onda simulacija pravi svoju simulaciju i da postoji ogroman broj simulacija, mozda smo mi jebeno neka 136. U nizu od originalne, takva neka je prica bila ne znam sad izgoreo sam, e uglavnom ko ce znati da li to moze i kako bi funkcionisalo, ali pazite sad ovu teoriju, hipoteticki sto ne bi mogle te "formule jednacine kurci" koji se kopaju tj. resavaju da budu bas za tu neku simulaciju, mozda nesto najosnovnije, testiranje kako bi funkcionisalo i koliku bi moc imalo, jer kazu da sad svi koji kopaju imaju procesorsku moc jednaku svim superkompjuterima na svetu trenutno, a pocelo se sa obicnim procesorima pa sa gejmerskim pa valjda se vise i ne koriste nego nesto drugo, e sad kad jos to napreduje pa kad krene da cepa miliajrdu ljudi sine koji je to superkompjuter jedan veliki idemo simulacija u kojoj ja mozda i zabodem neki tiket, sad sam vec odlutao jbg dosta je ovo informacija pregoreo sam, mozda nastavim sutra
ISTINI-SVE SMO BLIZI

Armine ovo ti je za šamar samo takav.

Pročitao sam ovo Arminovo.
Treba da idem za grad, neće da me čudi ako odem u grad al Topolu

Arming sedi na podu u uglu sobe, grcevito drzi slusalicu i vice: trinitiii, vadi me odavde, halo, halo hahaha

Plot twist: smarko ne rudari bitkoine, nego otvara igraonicu xd

Inace, mikroknjiga npr. Daje cene u bitkoinima.
http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-418-9

novac nema vrednost sam po sebi, najobičniji papir, al mu vrednost "daje" to što ga mi prihvatamo kao vrednost, koristimo ga, postoji tražnja za njim. A ima vrednost jer ne može svaka budala sebu da naštampa po milijardu svaki dan već neka banka kurac mmf to pokriva u zlatu i štampa samo određenu količinu. Druga stvar je da ga štampaju ko ludi jer im se može. Suština je da i bitkoin i novac nemaju vrednost po sebi već vrede zato što ih ljudi traže i prihvatili su ih kao vrednost. Ni novac ni bitkoini ni pikasove slika sa tri linije ne bi vredeli ni kurca usranoga da ljudi kažu to nam ne treba i da niko neće da ih uzme.

Apsolutno, slazem se sa Gosp. Malenom 'zlom