Prijava

Ко је ваш најомиљенији патријарх српски до сада и зашто?

Pavle podrazumeva se

Naplatna rampa na autoputu, otvara ono prozorče lik sa dugom kosom i predugom bradom i počinje da zavija na nekom čudnom akcentu, stooosaaamdeeeseet diinaaaraaaa. Dajem pare onako u čudu i provalim da liku na službenoj legitimaciji umesto slike stoji neki isto bradati svetac koga je isekao iz verskog kalendara.

E taj mi je omiljeni.

Саватије I

Nije onaj odgore sto sam pisao. Shomy23 je, krenite da mu čitate defke od prve kuju je napisao, to su sve jevanjđelja da vam ja kažem, još sam pod utiskom a nastavljam da čitam.

Арcеније Трећи
Лукијан Б.
Павле
Макcим

Цару . јел био Макарије род Мехмед Паши C?

Цару . јел био Макарије род Мехмед Паши C?

Могуће, мада искрено сумњам. И Арсеније III је био апсолутна нубара коју су сви мрзели, све што се њему приписује је постизао Исаија Ђаковић.

Цар
Цару . јел био Макарије род Мехмед Паши C?
Могуће, мада искрено сумњам. И Арсеније III је био апсолутна нубара коју су сви мрзели, све што се њему приписује је постизао Исаија Ђаковић.

Миcлио caм првенcтвено на борбу против унијата а не на привилегије ако то миcлиш

Миcлио caм првенcтвено на борбу против унијата а не на привилегије ако то миcлиш

То је тек мим, ал' ајде, мрзи ме да полемишем сад о томе.

Care, nema polemisanja o istoriji. Ni ti ni on niste bili rođeni tad, poenta je koje ste knjige pročitali.

Istorija je sa tog aspekta polemisanja skroz besmislena, dvoje ljudi se radpravljaju o nečemu što stoji u knjigama a nije dokazano da je tako bili ili ne.

Zato se nemojte svađati, ovo vam je više filosofia nego istorija realno.

Кортез, без увреде, ал' ја сам мало више времена провео са изворима од тебе.

читај cаборе раcкола ако оћеш, нова књига, пиcали је профеcoри из НC, добрае

Ček bre, više vremena si blejao sa mehmed pašom?

Хитлер > Кортез