Prijava

Georgije Branković, kakva li je šansa da ga iza leđa nisu zvali Đurađ?

Samo Pavla znam,ostali su mi isti manje vise(mada sad da mi stavis Pavla i njih ostale ja ne bi mogao pogoditi ko je Pavle)
Nisam upucen u patrijarhisjku scenu,jbg.

Мењам из Саватије I у Јоаникије I.

Цару . јел био Макарије род Мехмед Паши C?

Мењам из могуће, мада сумњам да јесте у није.

Павле, Арсеније, Јоаникије.

Patrijarh Pavle je bio najbolji patrijarh ikada, nek mu je vecna slava.Irineja nevolim nimalo ni prineti koliko sam voleo patrijarha Pavla.

Мењам из Саватије I у Јоаникије I.

Је л' могуће шта сам написао, мислио сам на Калиника I.

Irinej. Zato sto je u stanju da opravdava pedofiliju pahomija, kacavende i onog jos jednog, zato sto zakljucava hram ako bi da udju ljudi koji nisu za sns, zato sto utopi crkveno imanje za stambeni kompleks preko puta novog merkatora na novom beogradu, zato sto pljuje ljude koji protestuju, zato sto naredi da se iskljuci struja (prikljucak koji su dali za potrebe koncerta, je iz crkvene porte) za koncert pevaca koji je izjavio da je protiv vucica ili zato sto kaze necemo placati porez jer nam se tako moze.

a pavle kao nije govorio ljudima da prestanu da protestuju 2000.?

Iako to nije ni tema, ni poenta onog sto sam pricao....

1991. je rekao narodu da je bolje da se razidju, ne 2000. ali iz razloga sto se bojao sranja, tj. mogucih sukoba i kako to vec, pp da znas kakve su bile devetomartovske demonstracije, da je bilo i poginulih i sve. To jest prekinut je na pola govora kad je rekao da je bolje da se razidju, isti taj dan, i naredni period i sl. je isao i pricao da je to rekao zato sto su mu rekli da moze biti velikog sranja, da nije rekao da ne treba da protestuju.

Ako vec pominjes to, sam Pavle je probijao blokade i kordone, kada se posle 2 nedelje sklonila policija, i povukla kordon, jer je on isao, 97 kad je blagosiljao studente blagosiljao i zahvaljivao se sto su mirni (upravo zbog sranja pre toga). A te 2000. je pozivao milosevica da da ostavku, msm da je on prvi poceo da koristi izraz da se formira neka vlada narodnog spasa, tj. da dodju ljudi koji su pogodni kako domacoj tako medjunarodnoj javnosti.

A i on se polovinom 99-e preselio na kosovo, jer je bio masovan egzodus srba s kosova tad, pa je hteo i licnim primerom da se zalozi za njihov ostanak i sl.