Prijava

Mozda su neke mase preogromne ziva bica i jebe im se za nas jer nas ne vide “golim okom” ko mi bakterije sto kaze ol

E, da isto to, previse linearno razmisljamo, sta ako je ceo nas univerzum jedro celije nekog mlatikurcine? Sta ako u nama ima milijarde univerzumcica. Ako je vreme relativno, sto da ne. Milijarde godina za jedan univerzumcic, nas jedan dan. Isto tako i nasih milijardu godina, neciji jedan dan.

ajd ne lupajte da vas zamolim

E to je fazon jedna od prvih misli hah planeta zemlja celija nekog kurca jebenog

a i naucnici ne idu da izucavaju svaku bakteriju na svakom milimetru planete isto tako mozda i vanzemaljce ne zanima da izucavaju svaku planetu jer planeta je cak i manje nesto od bakterije na toj skali

Sto da ne paninaro? Svasta je moguce.

Ja inace mislim, da je nas univerzum onako spontano nastao ni iz cega i odmah postao samosvestan. Zamislite vi njega, siri se u crnilu, nema pojma zasto, nema pojma gde. Sad on pokusava da odgovori na ta pitanja, i sta ce, gde ce, seti se da 7 milijardi glavica bolje misle nego jedna glavudza. Tako univerzum zeli da odgovori na ta pitanja, kroz nas, mi smo delici njega. A ima ono pravilo da malo uvek ima odlike velikog. Dakle, ako i postoji ta neka visa svest, neko ce reci Bozija, nije to nikakva mudra glava, vec onako pateticno ocajna i izgubljena kao svi mi. Univerzum je infantilan.

Knjiga i film Solaris su jedini koji obrađuju tu teoriju da je cela planeta jedan organizam, to nigde drugde nisam video i ta ideja mi je preuzbudljiva.

Dalje, kad pričamo o vanzemaljcima. Mnogo je tu "antropomorfizacije", odnosno zamišljanja istih prema našim prethodnim ubeđenjima. Tipa vanzemaljci putuju brodovima jer mi isto imamo brodove. Odakle mi znamo kakav sve život postoji i u kom obliku.

Iako su mogućnosti takvog maštanja neograničene, ipak se treba prizemljiti. Meni je jako kul podela na one civilizacije tip I, II i III. U zavisnosti od potrosnje energije

A jel ste nekada razmisljali, okle ljudima tako zivopisna mitologija, bilo da je religiozna ili ne? Na primer ovo sto kaze zapata, mozda su vanzemaljci u drugim formama, mozda je Jehova u stvari vanzemaljac koji se sprdao sa Mojsijem. Mozda oni stvarno uticu na nas kroz alteraciju misli.

Mozda su vanzemaljci u obliku magle ili tecnosti

I u obliku osecanja tek bi to bio majndak

Oduvek mi je bilo zanimljivo kako se u priči o vanzemaljcima mi (Zemljani) uvek stavljamo u podređeni položaj, da l' zbog bujne mašte, nepoznavanja delova svemira, filmova ili čega god. Kao vanzemaljci imaju neke moći, naprednu tehnologiju, neki su ogromni, mi smo za njih bakterije, sićušni smo, mogu da nas pokore i kolonizuju kad god.
Možda smo mi najnaprednija bića trenutno u svemiru. Možda su vanzemaljci zapravo sićušne pičkice koje žive u nekoj Surdulici svemira i nemaju pojma ni o čemu, parazitiraju tu dok ne skončaju svoj bedni život ili žive u strahu da će neki Bugari svemira (mi) iznenada doći i zgaziti ih. Možda su zapravo i oni na istom nedovoljno dobrom tehnološkom nivou kao mi, pa ni mi ni oni nemamo potrebnu tehnologiju da otkrijemo jedni druge.

I zato, nemojte se osećati inferiorno! Ne plašite se nikoga, jer mi smo alfa i omega svemira! Ne klečite ni pred kim, jer mi smo osvajači! Mi smo LIDERI VASIONE!

pa ima i naprednijih i manje naprednih vanzemaljaca,nisu svi isti

Pa ima, samo što smatram da smo mi najnapredniji, svi ostali baš i nisu

Taj vanzemaljac ako dođe do nas, onda sigurno je pametniji dosta od nas, jer ljudi su jedva stigli i do Meseca, a dalje mogu da šalju samo neke sonde i tesla-vozila, prema tome sigurno su bolji i pametniji od nas. Hoking je lepo rekao da je bolje da ih ne čačkamo, jer ako ih navedemo da dođu, mogu lako da nas skrljaju, doduše mnogi ljudi bi sigurno postali vanzemaljske kučkice, pa bi pošten svet strpali u aušvice i da rade na selu i ko zna šta sve ne.

Ma i dalje mi je AI najveći osumnjičeni. Da stvoriš nešto pametnije od sebe. Singularitet jebeni.

Mali ker pametno zbori. Ali zapata, AI bi unistio civilizaciju, ali ne i sam sebe. Onda bi pravio terminatorske brodove pa bi krenuo u opsti krstaski pohod po civilizaciji. Kao Borg u star treku.

A i otkud mi znamo da vec nisu pokusali da kontaktiraju sa nama. Nego, drzi se to u tajnosti, opet zbog sveopste panike itd... Primarno zog toga, a kada bi se na kraju prasina slegla, ljudi bi malo prosirili svoja razmisljanja, pa bi bilo upitno odrzavanje sistema ovakvog kakav jeste, zato okreni obrni, bolje da se drzi u tajnosti.

Keru, to tvoje je sve ako, ako stignu. Pa nisu stigli do nas jer su sad na tehnološkom nivou Burundija.
Možda zapravo mi stignemo prvi do njih i onda uzmemo da ih maltretitamo kao onaj drugar što Fendera katkad udari, dakle samo malo ih izmaltretiramo da znaju ko je glavni i da se ne kurče mnogo i da rade sve što im naredimo

E to je problem, što nemamo pojma sta bi AI radio, jer bi bio beskonačno pametniji od nas. To sa borgama je isto naša projekcija.Možda je super AI neki čil tip.