Prijava

sto ne znaci da ne idu na kurac po svadbama. samo kazem da verovatno zaradjuju malo ili posao nije lak.

plidu, pa ne dolaze valjda sami da te slikaju, zove ih neko?

verovatno je zarada kurac

Od komšije ćerka radi u fotografskoj radnji u nekom gradiću (nije BG, NS ili bilo šta veće pa da kažeš) i bgm nagura mjesečno 40-50 iljada. A nije šef ili tako nešto, obična radnica

ili je posao na ovaj ili onaj nacin cimanje

cimanje može biti vremenski jedino, ako ti zakažu 2-3 svadbe za isti dan, ali opet ne kopaš na tim svadbama, nećeš se nešto umoriti, samo ti vremena ode

ili se tesko radi dobro iz nekog razloga, ili se tesko dolazi u situaciju da se radi.

Mnogi ga i ne rade dobro, pa opet uzimaju pare i posluju dobro. A može ga raditi svaka budala, jedino ti treba jak početni kapital jer su ti profesionalni aparati skupi ko da ih od zlata prave.

Inače ispašće da posebno hejtujem fotografe, nije tako, samo znam više ljudi uživo koji se bave tim, i provjereno znam da je posao teška ladovina i drkanje kurca. A uvijek se žale, ko da prelaze Albansku golgotu, a ne da slikaju maturante i ostala govna....

mjesečno 40-50 iljada

haha, bogatunka

haha, bogatunka

Nije to neka para, ali za ovako raspalu Srbiju i za tu količinu napora i jest, ljudi po rudnicima neki rade za 30 000. Plus, rekoh da je ovo u pripizdini nekoj, kontam po većim gradovima da uzimaju više

ne idu po rudnicima plate preko 25 000 druze

znaci treba ti neko vreme da naucis da koristis, pa godinu dana da otplatis opremu, i onda posle zaradjujes, pri cemu imas rizika ko i svaki preduzetnik?

zvuci otprilike ok ne vidim problem. mozda lako al trazi "veliko" ulaganje, i onda nema puno njih da rade i onda zarada taman tolika da ti je pola pola dal da krenes poso ili ne kad gledas 5000€ koje ces da srgnes u jebeni fotoaparat.

Dolaze sami, setaju po sahrana i love porodice u ocaju, nude im da snime sahranu da bi ovi eventualno poslali nekome ko je bio sprecen da dodje i to debeeelo naplacuju. Fotografi su govna, jebem im majku u picku. Imam i ja fotoaparat od 1500 evri pa ne idem po sahranama mamu im jebem obraza nemaju ni savesti

Uzmes lepo fotoaparat i putuj po svetu, snimaj lepe fotografije, pejzaze, a ne da ides i tudju muku koristis. To samo po balkanu ima. Da im nisu prazni zeludci, obraza bi imali

jesu takvi govna, i treba ih tuci, iako mislim da si izmislio to sad.

koji ce kurac fotografu aparat od 3000e, to treba umetnicima.fotograf na svadbama pravi najobicniju mogucu sliku

Bio sam na jednoj sahrani gde je i fotograf bio, ali ga je porodica zvala. Malo mi ne deluje realno da sad šetaju po grobljima i čekaju neku sahranu i prilaze porodicama, niko nije toliko lud, pa kontam da bi fasovali batine od prvog muškog člana porodice, a ni taj aparat od 5000 eur se ne bi lepo proveo

ako je tako laka zarada, sto ne kupis jedno 5 fotoaparata kakvih god, podeli ih nekima, i plati ih 25000 jer je posao lak, kupi stampac i samo sedi i stancaj slike? taman mozes da spustis debelo cenu ispod trzisne, svaku svadbu ces da radis.

nego jedu govna ovde po temama sa lesnicima i ostalim kurcima, sta bese. igraonice.

koji ce kurac fotografu aparat od 3000e, to treba umetnicima.fotograf na svadbama pravi najobicniju mogucu sliku

Zato što mu taj aparat radi 90% posla. Imao sam priliku da slikam s profesionalnim aparatom od par hiljada evra, tu ti sirova slika bez ikakvog dorađivanja ispadne bolje nego izfotošopirana slika koja je uslikana nekim jeftinijim. S takvim aparatom bi prakticno mogao otvoriti fotografsku radnju i samo taj sirovi materijal štampati i prodavati, jer slike ispadnu prejake, a vecina ljudi po svadbama su amateri i zivo im se jebe za detalje koji se inace peglaju u fotosopu, ni ne vide drasticnu razliku.

ma koji 5000k ti aparati, ti sto rade svadbe i to sve ne kostaju vise od 1000-1500 max.....

mene bi manji blam bio da budem pop na vencanju nego fotograf jbt, ono bukvalno ti 90% ljudi prevrce ocima kad dodjes da ih smaras da ih slikas kao evo ga ovaj golja aj slikaj i bezi sto pre

ako je tako laka zarada, sto ne kupis jedno 5 fotoaparata kakvih god, podeli ih nekima, i plati ih 25000 jer je posao lak, kupi stampac i samo sedi i stancaj slike? taman mozes da spustis debelo cenu ispod trzisne, svaku svadbu ces da radis.

Pa rade ljudi to. Gore pomenuta komšijina mala je pričala da neka njihova konkurencija svako malo radi deo slika za džabe, samo da bi preoteli posao, dijele slike i videe šakom i kapom. A ne rade ni oni za šibice sigurno, znači da imaju dosta lufta čim mogu pola posla raditi za džabe sa tim promocijama i opet da ne odu u minus

a zamisli tek kolko gosti na svadbama razmisljaju o kvalitetu slika.tu aparat od 500e vrsi poso.e sad ima fotografa entuzijasta pa kupuju aparatye od 5000e al to je njihova stvar ne rade to zbog kupaca sig

mene bi manji blam bio da budem pop na vencanju nego fotograf jbt, ono bukvalno ti 90% ljudi prevrce ocima kad dodjes da ih smaras da ih slikas kao evo ga ovaj golja aj slikaj i bezi sto pre

mozda je i to pezos zasto zaradjuju "puno". kazu i da ciscenje leseva laka zarada, nema puno da se radi.

ja kad placam slike na svadbi ne dajem fotografu pare u ruke nego ih bacim na pod da gledam kako kupi

nude im da snime sahranu

Iako znam za ovo od ranije, nikad neću svariti tu ideju o snimanju sahrane. Jel možete da zamislite muža i ženu kako sjede kući na kauču, i odjednom neko od njih kaže "de nađi onu kasetu da gledamo kako je striko umro". Koliko bolestan moraš biti jebeno.