Prijava

Одговор је био Торазулуу на питање како су Хрвати у врху по броју донора.... И да, имају такав закон као и још неколико држава (све које имају opt-out)....
https://en.wikipedia.org/wiki/International_organ_donor_rates#Europe_&_USA_Summary

Hrvate najvise kolju, Srbija bi bila isto u vrhu pretpostavljam.

SRS

dobro rekao covek

oxymoron alert

Pa dobro, porodica moze da zabrani. Onda je ok.

U trenutku smrti. 0,1 posto verovatnoce

Dobar dan, baba je umrela pre pola sata, niste se javili na centralu bubrezi otisli jbg

Ček, misliš da porodica mora da se izjasni pre smrti? Ili ono baš dok umire haha. Ono, leži baba a svi napeto čekaju ko da će da viknu SPRAAAAAJZ!

Mislim da se odnosi i na period nakon smrti, mislim sta cemo sa saobracajnim nesrecama recimo.

pa ne moze jebeno, organ se ne vadi iz mrtvog tela posle nekoliko sati vec odmah... lepo su napisali u trenutku smrti da se porodica mora izjasniti, sto znaci ne jebu nikog da vade

majku im jebem kako formulisu da smanje tenzije, kao omogucili su porodici da se izjasni u trenutku smrti... andrej i hasim trljaju ruke kao i 80% hirurga

Ok rasprava,par kvalitetnih postova,pogotovo ono sto je bohor citirao i bombasev zakljucak je andrej hasim i 80 posto hirurga trlja ruke.

Jahahah smešno je kad se tako postave stvari

Bombi ne jebe sistem

Mislim da se odnosi i na period nakon smrti, mislim sta cemo sa saobracajnim nesrecama recimo.

Poslije stradanja u nesreći uzeti organ stradalog i ugraditi ga nekome, ali da ispoštuje donora, da i on doživi nesreću! JER ORGANI PAMTE!!!

https://s25.postimg.cc/4nvc4kdz3/org.jpg

TAKOE
IDEM SUTRA DA SE PRIJAVIM DA NE DAM ORGANE
MOJE NE DAM

Sta ce im tvoji alkoholicarski organi

celt, molim objasni sta znaci ovo rodbina ima pravo da odbije u trenutku smrti

moram da se logujem posle fazon 2 godine jer ne verujem sta celt pise. buraz ne ocekujem ja da ce oni da izvade moj organ pa da daju turcinu dok sam ja u bolnici to je lagana prica koja se i sad desava, ocekujem da:

naprave registar ljudi krvna grupa, kompitabilnost, sve, i to kroz postojece preglede krvi i tih gluposti.

kad zatreba nekom organ oni vec znaju da sam ja kompitabilan i gaze me na ulici kolima, voze tamo i vade sta treba. to je sasvim realna mogucnost u srbiji.