Prijava

Sta je najbolje sad raditi, drzati se da smo ista drzava, podela, ili evo vam, idite u kurac?

Evo vam idite u kurac platili ste debelo vec
Dodao bih

Ja recimo mislim da je podela ok ideja. Trigerovace podelu u Bosni, Makedoniji ode pola drzave, Crnogorci ko ih jebe, i onda kad se najzad podelimo, da prestanemo da jedemo govna i ukapiramo da moras saradjujes sa komsijama jer su tu kolko god bi ih oterao negde.
Mislim da to ne odgovara mocnima jer vodi stabilnijem regionu a to vece sile ne vole. Za njih je idealno da granice budu najneprirodnije moguce, za slucaj da treba da se raspali neko sranje.

Kapiram da ako si Aleksandar Musliu, normalno je da radis protiv interesa Srbije.

Ali je veoma pipljivo odricati se dela Kosova ako si Srbin i pravoslavac.Iz mnogo razloga. A tek udarati na crkvu... ne znam sta da kazem, svako nek radi po savesti.

Bomb mene su vaspitavali da kad prodam njivu i za to dobijem debele pare više nemam šta da tražim u njoj
Takodje kad je kupim i platim pustim čoveka da skine to što je zadnje posejao i ne marim da ga vidim posle
E sad ne znam...

Valjda je svima jasno da na Kosovu nece stati, pametni ljudi to govore odavno... Sloba je jos morao da povuce granicu 99 i nikako ne pristane na sta je pristao, makar svi izginuli. Jednom se mora reci dosta, sve drugo je lagano nestajanje i asimilacija.

Ti mozes prijatelju da prodas ono sto je tvoje, ali ne funkcionise to tako. Mogu ja sad da prodam stan, ali zemlju na kojoj je sagradjen ne mogu.

Čekaj da ode i Vojvodina pa posle

U vlasništvu ti je 70 cm u dubinu od površine zemlje
To je jedino ograničenje na žalost

Pa nije bas da je Sloba prodavao kuce, okucnice, njive, supe, rupe, njive i sta je vec imalo da se proda za masnu lovu i posao na sever sa po 2-3 diplome i punim dzepovima para... Ne bih voleo da se otudji jer je cinjenicno deo istorije mog naroda, mnogo je krvi tamo proliveno, ali zar ja treba da patim za njim vise od onog kome je to vekovno ognjiste, a on ga prodao za dzak para? Ne ide, ne ide..

Mocnicima stabilan balkan ne odgovara, tonsvi treba da znaju. Dao ili ne dao Kosovo, nece se nista promeniti. Ako se ja pitam, ne bi smeli nikako o tome pregovarati. Samo budala i naivan covek misli da su neke stvari konacne, teritorije i granice se menjaju, imperije nestaju, narodi nastaju i nestaju. Stotinak godina u istorisjkom kontekstu je nista, mrvica... ali kad se jednom odreknes necega, gotovo je.

Pa nije baš da je Sloba prodavao kuće, to je radio narod
Tito i Sloba su to malo drugačije radili
Al teška je to tema
Bomb kad ga se odrekneš za debele pare zaboravio si da napišeš

Ja bi se recimo kladio na neko sranje kao sto je Bosna. Formiran srpski kurac u vladi, manjine, govna, kosovarima se ne svidja, i takvo stanje se ostavi. Cela ova prica o podeli je deo trajne predizborne kampanje koju tera SNS. Ostavlja se situacija da imas 2 drzave koje postoje samo dok postoji sila sa strane, i onda kad ti je u interesu opet napravis sranje. Ako zatreba.

Inace ima verovatno i logike da smo kao narod oslabili intelektualno, moralno i tako dalje... Jevreji se potucali stotinama godina bez drzave, ali se nikad nisu odrekli Jerusalema i docekali su svoje. Kad je ono Kvebek valjda hteo da se otcepi, kanadski premijer digo avione i reko nece vala o meni istorija pisati da sam razbio drzavu. Ma ima milion primera, glupo je i pricati. Samo ovaj nas bolesnik kao da ima tu patolosku mazohisticku crtu iz nekog razloga da na svoje i ime svoje dece navuce tu bedu sa kojom ce ziveti za vjeki vjekov. I odredjen deo naroda isto tako misli, valjda je toliko iscrpljen finasijski, izmucen, izmaltretiran da mu je jednostavno svejedno.I naravno, vracam se na negativnu selekciju zbog ratova, ginuli smo kao pilici kroz vekove, najbolji medju nama, ostajalo je i razmnozavalo se bolesno, ludo, nesposobno sta nije bilo za vojsku...

Ko da je bitno šta mi želimo i hoćemo kad drugi odlučuju. Gospodar Kurčić sjajno priprema teren za priznanje nezavisnosti (zato je i doveden), ne bi me čudilo koliko je narod glup i bezub da bude i referendum, mada je to preveliki rizik čak i za njega.

Meni je žao ljudi naših koji su tamo i tamo bi da ostanu, pre bih voleo njima da se reši problem nego nama koji blejimo po Beogradu, N.Sadu, Kraljevu, belom svetu.

A ovi koji su prodali kuću, njivu, ambar...oni valjda znaju zašto su.

Samo budala i naivan covek misli da su neke stvari konacne, teritorije i granice se menjaju, imperije nestaju, narodi nastaju i nestaju.

znas sta je problem bombas? sto mi u proseku imamo 0.x deteta po porodici, a albanci 4-5 i dalje. bilo koje ne fiksiranje teritorije u trenutnom stanju ide na nasu stetu, po najprirodnijem mogucem zakonu.
duvamo se kako smo mocni i kako cemo jebem li ga sta, a mi smo ti koji nestajemo.

i ovo kucam na zalost najlicemernije moguce, iz svajcarske. ali razmisljao sam se, i nekako mi prijatnije da mi potomci budu svajcarci pa kako god, nego albanci muslimani, ili mrtvi, sto je poprilicna realnost za jug srbije u trenutnom stanju. prihvatio sam poraz.

E sa ovim zadnjim pasusom se slazem..Najbolji sinovi ove zemlje su isli u rat i ginuli, ako se i po koji vratio ostao je trajno osakacen. Mnogi od njih nisu imali dece, ili su ta deca rasla u teskim uslovima kao sirocad. Onaj deo koji se izvukao sa ratista je stvorio skoro citavu jednu novu naciju probisveta, lopova, secikesa i ostalih govana koja samo gledaju da zgrabe sto vise makar gazeci preko leseva.

Kakve to veze ima, prvo to nije tacno za decu. Kako god ima nas vise nego njih i svakako smo mocniji u svetskim okvirima. Jedino gde su probusili je bila Klintonova administracija kod par ljudi koji nisu vise aktivni. Takva je politika bila da su evropljani sledili primer tih idiota i tad smo najebali. Koga bre oni imaju, saka kozojebaca koja bezi sa Kosova masovnije nego mi iz Srbije.

Ali dobro, shvatam da svi imaju razlicite stavove. Moj otac je odbio svajcarsko drzavljansto i nije ga uzeo ni za mene iako je mogao. Tako sam vaspitan i gotovo.

nije bas tako. od 45te su drzavu pravili ljudi koji znaju sta je muka - ne samo politicari, nego svi. od 80te su drzavu cinili ljudi koji su odrastali u komunizmu, nasi roditelji a to je gadna sorta neupotrebljivih ljudi. Momenta kad se promenilo stanje, da je taj sistem zastite od svega sklonjen, i dosao normalan prirodan sled stvari, gde treba da budes domacin a ne proleter, vise nismo imali ko da bude domacin, jer niko nije to umeo, i od tad je lose, jer i dalje komunjare cine vecinu. uskoro ce u penziju svi, i mislim da ce to da nas dokrajci kao drzavu.