Prijava

Nije bas tako Mujo, podsetimo se reci Bertolda Brehta

“Najgora od svih vrsta nepismenosti je politička nepismenost. Politički nepismena osoba ne čuje, ne govori, ne učestvuje u političkim događajima. Ona ne zna da troškovi života: cena pasulja, ribe, brašna, stanarine, cipela, lekova, zavise od političkih odluka. Politički nepismena osoba je toliko zaslepljena da ponosno govori kako mrzi politiku. Ta osoba ne zna da se iz njegovog političkog neznanja rađa prostitucija, napuštena deca i najgori od svih lopova – loši političari, korumpirani i potkupljeni od strane lokalnih i multinacionalnih kompanija.

Au dobra je ova izjava bertoldova

Politicki nepismena osoba... Ili na grckom idiotis. Koren reci idiot. Svojevremeno su i Sokrata proglasili idiotom i proterali ga jer je kenjao o pacifizmu, kako zenama treba dati veca prava i pozivao omladinu da bojkotuju vece staraca.

Mudri bili ti stari Grci.

inače u orginalnoj izjavi bi trebalo da stoji Taj imbecili umesto ta osoba ako se ne varam...

pa grci su rec idiot koristili za ljude koje ne zanima politika

Takodje je vazilo i za ljude koji svojim javnim govorima truje narod budalastinama.

svi u isto vreme poceli da pisemo o tome

Idiotiko na Grckom znaci i privatno, dromos idiotiko-privatan put.

Ajde neko (bombas) nek okaci taj plan u deset tacaka sto su ovi dogovorili, da vidim jel ima sta pametno

Svojevremeno su i Sokrata proglasili idiotom i proterali ga jer je kenjao o pacifizmu, kako zenama treba dati veca prava i pozivao omladinu da bojkotuju vece staraca.

Uh, nije da stojim sa filozofijom ali ako se sećam dobro Sokrat je kritikovao omladinu, a napadao sofiste. Oni su ga zbog toga optužili da kvari omladinu, pa mu je suđeno i zbog toga nije proteran već osuđen na smrt. Inače je bio klasičan drkadžija kome ništa nije odgovaralo. Evo je njegova priča o mladima, klasična "u moje vreme je sve bilo bolje" spika.

Mladi danas vole samo luksuz. Oni imaju loše manire, preziru autoritet i ne poštuju starije. Oni gluvare po ceo dan. Raspravljaju se sa roditeljima, upadaju drugima u reč, terorišu svoje učitelje.

Sokrat, 380 p.n.e.

kaze Dzonimir ako se dobro seca Sokrat je napadao sofiste

sto ja da kacim, nemam ja sa djilasom nista

Jbg Vučko tad nije bio živ pa njega da napada. Siguran sam da bi i Sokrat bio navijač Partizana, pošto je bio strašna intelektualna gromada. :)

Nije bas tako Mujo, podsetimo se reci Bertolda Brehta

“Najgora od svih vrsta nepismenosti je politička nepismenost. Politički nepismena osoba ne čuje, ne govori, ne učestvuje u političkim događajima. Ona ne zna da troškovi života: cena pasulja, ribe, brašna, stanarine, cipela, lekova, zavise od političkih odluka. Politički nepismena osoba je toliko zaslepljena da ponosno govori kako mrzi politiku. Ta osoba ne zna da se iz njegovog političkog neznanja rađa prostitucija, napuštena deca i najgori od svih lopova – loši političari, korumpirani i potkupljeni od strane lokalnih i multinacionalnih kompanija.

Fino je to u teoriji, ali na Balkanu je uvijek priča "sjaši Kurta da uzjaše Murta". Na stranu ovde bilo čije političko opredijeljenje, svi kandidati koji su bili ponuđeni su u suštini bili isti kurac ko i Vučić samo drugo pakovanje.

Drugi bio jebeni Saša Janković. Pa pored njegovih nekih izjava, da moram birati između njega i Vučića, čak bi i dao glas Vučiću (Neko je ranije ovdje pisao da je glasao za Jankovića, pa da ne misli da je ovo prozivka, ja samo govorim moje skromno mišljenje o Jankoviću, nije mi cilj da prozivam nekog).

Nije da nema ljudi koji bi mogli oporaviti ovu državu, samo takvi ljudi nikad neće doći u prvi plan od Vučića, Jankovića, Tadića, Dačića i ostalih. Jer nam je država šuplja ko švajcarski sir, i uzjahali su nas strani špijuni, i medije i političku scenu. Meni se npr lično svideo program Preporoda (izbori 2016. ne predsednički), koji su formirali i podržali Branko Dragaš i Slobodan Komazec, jedni od najvećih srpskih ekonomista i stručnjaka današnjice, i napravili tačno plan koji bi oporavio Srbiju, i koji može razumjeti svako ko imalo se razumije u ekonomiju. Ali naravno, nisu dospjeli u prvi plan, niti će.

Zaboravljate činjenicu da Vučko, koga cijela država pljuje i kune, redovno dobija izbore sa preko 50% glasova. Ne možeš očekivati da će tvoj glas mnogo šta promijeniti u državi u kojoj su ti pokojnici glasačka većina. Izađem ja i glasam na svake izbore, da se razumijemo, nisam jedan od onih što sjedi i pametuje, ili crta kurac preko listića, samo sam svjestan da taj moj glas neće uticati ni na šta.

Izbosne porijeklom (ali nisam musliman, Mujo je nadimak iz nekih desetih razloga), a živim trenutno u Vojvodini.

šta ima veze i da jesi, ja sam albanac

I ja sam pička najveća duša prodana pola mađar pola ustaša

šta ima veze i da jesi

Ma nema, ali sam učestvovao i na onoj temi o Kosovu i pisao o srpstvu i srpskoj državi i narodu, patriotizmu itd., pa bi bilo malo besmisleno da sam musliman a srbujem...

I ja sam pička najveća duša prodana pola mađar pola ustaša

AHAHAHAHAHAH

Што се тиче Савеза за Србију и колико су они опозиција, само ћу ово оставити овде.
https://predragpopovic.wordpress.com/2018/02/20/dilas-i-vucic-blizanci-iz-epruvete-mikija-rakica/

I ja sam pička najveća duša prodana pola mađar pola ustaša

Ako si rvat sto onda se brines i razgovaras o srpskim temama ne idem ja po rvatskim forumima i podjebavam ljude.