Prijava

Panoski, nisi rekao najbitnije. Koliko para se zaradi ali STVARNO!

msm nema nista crno/belo ni tamo na brodu....neke od najgorih dana sam u zivotu prozivljavao tamo, isto tako i neke od najboljih

u baru sam npr po mediteranu kad sam bio radio po 5h na dan...8h....5h ne radim ni kuci....sva cuga za dzabe u neogranicenim kolicinama, mafija biznis, snadbevo sam pola restoran departmenta sa cugom, tovili su me sa jastozima, srimpsima, biftecima i cime god....ne znam dal sam deset puta jeo u menzi

pa sta koliko para se zaradi ali STVARNO....imas 50 kompanija, drugo ne zaradjuje isto entry level pozicija i sta ti ja znam neka oficirska...ima razlike dal je fiksa plata ili radis na procenat....meni je minimalna garantovana plata bila 1350 dolara pa na to plus procenat od prodaje plus baksis, znam bartendere koji su radili sa mnom koji su u sezoni po karibima izlazili sa baksisem na oko 10k mesecno, isto ljude u kazinu koji su u sezoni uzimali po 8-9-10....a isto znam ljude koji su radili sa mnom i imali tih zagarantovanih 1350 i to je to.....doduse nisu nista ni radili

al zato entry level pozicije imaju po 600-700-800 dolara i doduse njih i sutiraju u dupe i postuju ko bubasvabe

a i nisam odma rekao koliko ZAPRAVO se zaradi jer je svugde u svetu nepristojno pricati o tome kolko zaradjujes, to nisam vidjao ni one najcrnje crncuge iz geta neke nikaragve da rade

Pa ako neko radi za 1300 dolara, uz ono što potroši mesečno ostane mu 1000 dolara tj 800e.

Obzirom da nemate slobodan dan, to je 800e podeljeno na 31dan jednako 25e.

Znači dnevnica je 3 crvene.

To nije puno za jebadu koju proživljavaš.

Bolje ko gambi da aranžiraš cveće i slikaš za babe iz engleske, i još se zoveš frilenser. Xd

mornarski leb je sa devet kora

pa uzeo si minimum od 1300... sta ovi koji zarade 4k...

govorim za svoj department, samo su cika bulje uzimali 1300, doduse plus baksis bar jos 200-300....i to na kruzevima kad nema bas nista posla nego se bleji po citav dan

al svakako sad da mi da neko i 200e dnevno cisto da idem nazad ne bi isao vise nazad

Koliko ogavna lobanja moras biti da se o svakome raspitujes koliko zaradjuje i trazis mane u svacijem poslu da bi ti lakse palo raznosenje kulena i lepnjenje postera za 35k mesecno

Pitanje je retoricko

Kakve su sanse da se zaposlis kao konobar i uneses 100 grama koksa na brod pa ga valjas tamo

texas, karibi, meksiko, kalifornija nema sanse ni cika bulja da bude ispod 2500...al tad se radi po 12h

20 soma evra bi napravio za 7 dana

Kako mislis da uneses? Jedino na kruzer na dunavu

Moj dobar drug je evo 6 sezona na kruzerima. Radi kao sobarica. Nesto je naoredovao godinama neke strajps nesto.

Elem, prvih par god slabo, zadnjih dve tri donosi dobre novce, al kuka. Kaže nikako vreme da ti prodje, mesec dana ko godina, mučenje baš.

prerizicno da unosis i rizikujes robiju od 20 godina ako si u vodama amerike npr :D
a svakako ko oce, po juznoj americi kad izadju u port uzima kokain za tipa 5-10e gram

Zainteresovan sam za letovanje u juznoj americi

Evo vam iskustvo od prijatelja. Radio je na Meraviglia-i, ima balkanaca (sto je lose) i portugalaca najvise. Oni idu po Sredozemnom moru, po Malti najcesce zjevaju, idu do Santorinia zajebancija neka ali su kao robovi. Radis ono sto ti je receno + sve drugo sto od tebe nadredjeni zahtjeva. Nekih 9k eura uzeo za 7 mjeseci. Kad prvi put dodjes ne mozes ni ko sanker da radis, samo sto ti ga u dupe ne nabijaju. Kad dodjes sa iskustvom, bace te na bolje pozicije. Odmora imas kad se usidrite i to ako npr gosti imaju 10 dana vi imate 4 max slobodna, ostalo radite na brodu kao i kad ste na moru.

Bravo maestro. upravo si postao jedan od milijardu ljudi

u principu druze, ako se razmisljas, otidji, nista te skoro ne kosta, a ako ti se ne svidi lepo se spakujes i odes nazad kuci nece te niko spreciti....ja da sam uvek slusao price prijatelja i prijatelja koji znaju neke prijatelje koji su culi od drugih i da sam se oslanjao na komentare po forumima ne bi nikad izasao iz sobe vrv