Prijava

Ili kao moj brat koji je isao na 6 meseci i prakticno je bio mornar naravno usput radis na farbanju i ciscenje palube i soba moras uvek biti na raspolaganju jer imas vezbe spasavanja oni to zovu na brodu manovra plata 2000€ a imas i nocne smene koji se placaju dodatno

To su dobri poslovi za nase standarde + iskustvo na brodu, proputujes a za fine pare. Za razliku od nekih work&travel zajebancija gdje radis za satnicu od 2 dolara ;)

Мене више занима та Маестрова шема за бизнис од 2к динара, делује ми као већи изазов него прање гузица на броду. Тако да бих био захвалан ако би неко поделио инфо са мном о томе (а можемо и да се уортачимо и поделимо инвестицију, по црвену свако)

Морнар Попај ћуу ћуу! Иначе, како се постаје морнар у пм, члан посаде фазон. Мали од палубе.

Pezose, tnx na ovome. Jel ima nekih skrivenih troskova, recimo cuo sam da se sobarima placa nedeljno neka suma? Kako funkcionise osiguranje? Znam da prvi put svu obuku, zdravstvene preglede i avionsku kartu ti placas, jel tako i drugi put ili imas neke povlastice? Kako izgleda intervju?

Za drogu sa cuo da imaju testovi svaki mesec tako da ako si pozitivan na prvoj luki te istovaruju

Refundiraju ti se troskovi kad se vratis sa kruzera

Ne bas na prvoj, vratis se kuci i dobijes zabranu rada na svim kruzerima. Mozes mozda izganjati nakon par mjeseci da opet radis ali ne za istu kompaniju

ne znam sad kako ide za placanja....mislim da agencije posrednici ne smeju vise da uzimaju pare od kandidata ko sto je safe cruise radio pa su ih skoro zatvorili

to dal placas avionsku kartu zavisi od kompanije i pozicije na kojoj radis....ako si tips pozicija onda sam placas kartu do tamo, a nazad ti oni plate, ako si samo na platu onda ti kompanija placa kartu u oba pravca...lekarski placas sam i vazi 2-3 godine, zavisi gde....intervju uglavnom nista specijlno ako im se svidis upadas, ako ne dzabe ti sve iskustvo koje imas....ja za drugu kompaniju nisam ni imao intervju, zvala me na skajp neka menadzerka sa filipina, koja uopste nije u menadzmentu u mom departmentu tako da me o poslu nije ni pitala, samo videla da imam iskustvo vec sa broda i kao spremi se tad i tad

nema tih testova svaki mesec, to bude s vremena na vreme kao ''slucajni uzorci'....u stvari kad im je neko sumnjiv onda ga ''slucajno'' odaberu...al ako te navataju bukvalno te odma sutra ujutro salju kuci, o tvom trosku..i nemas vise prava za citavu tu korporaciju da radis....al mozes na drugim

Ajde ako ce neko ici na kruzer da idemo zajedno

Nisam bio, da se odmah ogradim, da sam mlađi verovatno bih išao, ali sa živcima sam otišao u kurac i na nadmeno ponašanje "nadređenih" reagujem momentalnim davanjem otkaza, a možda bih i zaradio krivičnu, pa je bolje da ne rizikujem, plus sam se olenjio do mere da mi i radna sedmica od 40 sati na nekom lakšem poslu predstavlja napor..

Ali čuo sam da tipa te osmokrevetne sobe od dva kvadrata u kojima spava brodska posada, služe team liderima, menadžerima i gostima koji su uplatili aranžman, za obavljanje nužde.. tipa zadese se onako pijani u hodniku, a wc daleko.. oni ulete u sobu gde ovi robovi spavaju i pišaju im po glavama, kenjaju na jastucima.. ovi kao u fazonu "eeee ajde šaraj malo, zapišaj i ovoga na spratu" a ovi ma hahah ćuti tu i upijaj, govno jedno.. isto tako su dužni da po potrebi operu noge šefu ili da mu obrijaju karu uz gratis pražnjenje muda.. oralnom tehnikom

Tako da ono, obzirom da jedva izlazim na kraj i sa ovdašnjim privatnicima, verovatno bi krv pala da mi neki tamo filipinac od metar i žilet počne kenja nešto, a tek NE DAJ BOŽE englez pa tačno bi ga odrobijao.. a jebavanje kurvetina onih britanskih, drolje one najgore kurcoždere nimfomanske, mislim da nije dovoljna satisfakcija za teror kojem bi svakako bio izložen tamo.. tako da ću verovatno u Čajnaru da skupim lovu, pa na Zapad

A ove naše ne možeš da jebeš jer im je dosta jebavanja na lepe oči sa ovom našom sirotinjom ovde.. pa se tamo odmah hvataju za neki kurac na položaju ili sa lovom.. i ne vide bukvalno ove šljakere prebedne klošarske.. tako da ako si pokušao Pez da ih predstaviš kao POŠTENE hahah nemoj brate leba ti.. bar od tebe ne očekujem naivnost

Hvala za info Pezose. Ici cu 90% osim ako mi ne uleti neka bolja kombinacija do tad. Samo je pitanje vremena

Sačekaj Pezosa samo je on odavde bio, sve će ti lepo objasniti

Bio sam ja pre 15 godina... U principu ti je Pezos sve lepo objasnio. Ja sam radio kao fotograf i imao sam dobru lovu ali sam radio kao konj 12-14 sati dnevno. Cuo sam da sad pustaju i siptare da rade po brodovima, propalo sve.

I ja sam imao veliku želju da idem na brod, i dobijem ti ja taj prvi ugovor, al me pregazio brod kad je trebalo da udjem, tako da ne znam šta bih ti rekao. Pazi se brodova.

Kruzeri su tako 2004.

Ja pročitao "rad na kukuruzu" :)

ko zna njemacki jezik moze dobit posao na kruzerima koji su orijentisani na njemacke turiste i generalno paćaju bolje i prijatniji su.

tako da ako si pokušao Pez da ih predstaviš kao POŠTENE hahah nemoj brate leba ti.. bar od tebe ne očekujem naivnost

ma de ocu da ih predstavim kao postene hahah, najgrdje su kurve...nego kazem nema poente jebati nase, kad mozes guzate brazilke i argentinke