Prijava

Evo ovde možemo da delimo projekte, da diskutujemo o raznoraznim temama, pomažemo jedni drugima, delimo tutorijale.

Da započnemo jednostavno : koji su vam omiljeni alati, µC, dev bordovi, CAD-ovi, go-to senzori?

Ako iko voli elektroniku i programiranje, a ne zna sta su ADC/DAC, UART, SPI, I²C, tajmeri, interupcije, OC, RTCC... uskoro stizu jednostavni tutorijali na srpskom.

Joel Embiid, Mike Conley Jr. i ne znam ko ti je ovaj lot prijatelju?

Pozdrav kolege!
Alat: notepad++
Omiljeni microcontroller? Kako neko to moze imati? Bilo sta sa dobrom dokumentacijom, dovoljno dobrih karakteristika za projekat.

Moj omiljeni alat su kljesta

Dokle vise - da li si pravio neke nozeve I sta od alata imas?

Švajs aparat... kovao sam sekire i mačete u bivšoj firmi, brener a gas linijski:)

Moze li preporuka za busilicu dobru bas kolege

Sta je svajs aparat?
Ocu da pokupujem alat za obradu metala, drva I koze sve sto mi treba

Aparat za varenje metala

Ovo, Pez:
https://www.svezakucu.rs/www/pics/items/portal/big/4072.jpg
To ti je električni aparat za varenje gvožđa, tj čelika, možeš i prohrom sa prohromskim elektrodama. Imaš i CO2 ali on ti je već za neke drugačije, profesionalne upotrebe... radio sam sa oba
Ne znam šta hoćeš da praviš ali vidim da je nešto zahtevnije čim pominješ sve ovo... bušilica mi je Black&Decker, brusilica ili kako je zovu još i fiberka, isto... imam dva kompleta gedori, franc ključeve od 6 do 44, kamen za brušenje, sečenje, poliranje, razne vrste šmirgli koje se montiraju na bušilicu i služe za šminkanje komada... veliku stegu, bonsek, cirkular

Drvo sam obrađivao ko klinac, pravio sam ramove za slike, čaše od kokosove ljuske, podmetače, neke igračkice, pizdarije... ali sve su to bile male stvari, komplet za opštetehničko mi je vršio posao... zavisi šta hoćeš da radiš... ja planiram da se bavim maketarstvom kad dođu neka bolja vremena

Ocu da kupim stubnu busilicu, modelarsku testeru, onaj belt grinder, onu stonu testeru ili neki stoni cirkular I tako neke pizdarije, uzeo bi I neki aparat za varenje sto jeftiniji...nemam nista posebno sto bi radio, ocu da pravim nozeve uglavnom, I tako neke zajebancije.sta god.mi padne na pamet...cistim nekubstaru supu na vikendici.pa tu ocu da uredim neku manju radionicu

I to sve ima za po nekih 100e po komadu...neka kucna varijanta nista profi mi ne treba