Prijava

aka skola zivota, aka zivotni fakultet itd itd

vjerovatno vrlo los izbor da otvaram ovakvu temu na takozvanom recniku slenga, jer sleng=ulica, ali dobro.

Ulica se tretira kao neki vrhovni ucitelj zivota, kao nesto sto ce od tebe napraviti covjeka kvalitetnog, ulica te podize i nikad te ne izda, na ulici naucis ko su pravi prijatelji a ko ne, i na ulici se dokazes, na ulici su samo pravi ljudi a oni koji nisu oni su niza rasa, neljudi, sline i svakako neko ko je nedostojan bilo kakvog postovanja.

moras da prodjes ulicu da bi bio covjek, da bi nesto znao, da bi mogao da funkcionises, jer ulica te nauci zivotu.
e sad vi meni jebeno recite sta to ulica koji kurac moze da te nauci?
sta se to smatra skolom ulice i koji su to veliki ljudi koje je ulica obrazovala tako dobro da ne budu fejl u zivotu?
najozbiljnije mi se sere kad god vidim da se poteze ta prica, kao neki argument jer to mi obicno odmah djeluje da dolazi od 20+ likova koji se ponasaju kao da su i dalje u srednjoj, kao da je i dalje normalno da blejis kod bandere sa istim takvim glavama, da se mrstis na ljude iz drugog kraja i da precrtavas grafite ili uopste crtas jebene grafite. pa niste jebene camuge iz juznog Detroita mamuvamjebem.

tebra sta ti znas nisi prosao skolu ulice
serem ti se na ulicu.

ulica rađa lešnike

Moja ulica je bosko buha

Pa mrstenje na ljude bez razloga I saranje grafita je svakako dziberski, nema veze sa pojmom ulicna skola

pa to sam pomenuo jer ja nemam ulicnu skolu. nemac pojma obicni.
objasni mi tu skolu, Pezose?

https://i.imgur.com/0R2cj2xl.jpg

Objasni mi pravila igre koju igraš čitav život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.

https://i.imgur.com/0Zk0vLMl.jpg

Pa nzm kako da ti objasnim...al to tije ono da postanes namazan, da ne moze da te prevesla ko god hoce kako god hoce...dobro citas ljude jer si se sreo sa milion ljudi I sa svakakvim profilima ljudi....I onda posle kad ti riba koju pojebes prvo vece kad je upoznas, a ima decka I.kaze ti.jao ovo mi se prvi put desilo sa tobom, ti ne budes majmun koji se primi na to nego.znas sta je istina

Ulicna skola nije samo ko sto vecina misli bas tako kako si ti napisao, mrscenje na likove iz drugog kraja...to se preraste sa 13 godina

Sa kopna mulj močvare u dno bare vuče,

ne treba da te uzme, al svakako do neke 20 da pregrmiš šta ima od tih uličnih priča, napraviš neke kontakte koje ti kasnije mogu biti od koristi na ovaj ili onaj način.

nije dobro ni da ne dodješ u dodir sa tim, jednako kao što nije ni dobro da ostaneš u tim pričicama i kombinacijama.

Ti likovi što se pozivaju na uličnu školu su isti oni što se hvale kako su popili dosta za vikend/slavu/inače asvi ih pamte kao stoku pijanu koja je klecala koljenima i plašili se da ne povrate po njima.

Pa nzm...cini mi se da vi poistovecujete dziberluk sa ulicnom skolom...msm ko se sa 20+ hvali.kolko je popio bilo gde osim ako nije seljacina iklosar

Ajd da se ne lazemo pezose, seljaci al bukvalni sa sela su najnamazanije glavuse i kurac ce ga preveslat neki dziber iz bloka

Pa ovaj iz bloka se oskolovao na ulici da opstane u tim uslovima koji vladaju u bloku...I tu da dodje taj seljak verovatno bi se ponasao ko pao sa marsa...
I nemoj.mene da uvlacis u tu pricu protiv seljaka sa sela posto se zna da j vise gotivim seosku atmosveru nego gradsku...I znam puno seljaka sa sela I nisam primetio sad bas neku nadmoc njihovu u medjuljudskim odnosima

Npr kad za exit lokalni dripci iz pezosa izmrve aspirine I prodaju to ko ne znam kakvu sve drogu likovima...e pa ovi drugi nemaju nikakvu ulicnu skolu hahah...
Ili dzointe, a unutra samo caj I duvan hahah....ovo su kupovali I englezi iz londona, a I likovi.iz nekih nasih sela tkd eto nisu bas najnamazaniji

Petar Pan Pezo$
Pa nzm kako da ti objasnim...al to tije ono da postanes namazan, da ne moze da te prevesla ko god hoce kako god hoce...dobro citas ljude jer si se sreo sa milion ljudi I sa svakakvim profilima ljudi....I onda posle kad ti riba koju pojebes prvo vece kad je upoznas, a ima decka I.kaze ti.jao ovo mi se prvi put desilo sa tobom, ti ne budes majmun koji se primi na to nego.znas sta je istina

pa to u sustini nauci svako sa malo mozga. da ga jebem, ne vidim kako te konkretno da ulica tome nauci, dovoljno je da nisi bas retardiran i da mozes da procjenis ljude kad malo odrastes.
jedino ako ne gledas bas sve crno-bijelo pa racunas da se ljudi dijele na one pod staklenim zvonom koji osim roditelja i ucitelja nikog nisu sreli i na ljude koji su zavrsili tu ulicnu skolu.

Seljaku mozes izmrvit kafetin i reci mu da je kokain ali isto tako lokalnom narkicu mozes prodat krompir za jabuku. Svako na svom polju najbolji, a ulicna skola je mim sto bi rekao car

Upravo ovo što pezos reče malo mijšate džibere i ulicu a blitz je fino objasnio ovo jbg dobro dođe kao neki vojni rok da te malo očeliči da vidiš kako je kada nema mame i tate da te brane i da jednostavno shvatiš da ti život u jednom danu može servirati biftek za ručak a kesu govana za večeru ta da i jedno i drugo mogu biti loši i dobri sve zavisi šta uradiš sa njima.

Kbo, u vojsci su ti gradski tipovi bili osjetljive picketine odrasle na parizeru mojne mi ulicne skole, ulicna skola je opravdanje ovim sto su u 40im fukare podstanarske

Dobri roditelji > ulica, ali

ko nema srece sa porodicom pa ga ulica vaspitava, a uspe da se skloni sa nje i izadje kao mangup, a ne neko ko je skrenuo s puta i rusio tudju srecu kroz mafijanje, onda tesko da ima jace i teze skole od toga

Kad kazem mangup mislim neko ko je spreman da uhvati zivot za muda i ko je spreman na svaku prepreku u zivotu. Mada to su bas retki slucajevi, vecinu ulica proguta i odvuce na neku tamnu stranu jer je surova previse. A sta se nauci, pa verovatno ovo sto pez kaze, da dobro procenjujes i imas iskustva sa ljudima, vecinom takvi znaju da tacno kazu ono sto zelis da cujes sto zbog harizme sto zbog lukavosti, tako da imaju uspeha i u poslu (legalnom) i sa zenama pogotovo, a i ljudima generalno, lako prave kontakte gde god hoces

Ali opet najbolje da te dobri roditelji vaspitaju, ulica je sranje nema tu nista lepo

Previse gledas elitisticki na stvari pliduu...sad ispada gradski momci su sekaperse...
Jbg ne moze se tako ozbiljno raspravljati ako imas ovakve izjave