Prijava

ima li neko link od onog debelog klinca sto kao poducava programiranje na yt, stari klip

ono kad kaze softer umesto softver itd.

trazio sam, nisam uspeo da nadjem

Svi bi zeleli biti programeri ali numeju

Haha sta je ovo koju picku materinu

hvala daniele bratee moojjj

Ovaj momak sa klipa je brat od ujaka Šomija23 mislio sam da se to zna ovde

Al kad kaze : "to je to sto se tice ovog gejmpleja" hahahahaaah

Kolike su pocetne plate?

Kolike su pocetne plate?

Haha kolko je meni presmesno kad neki ljudi tripuju da ce preci neki smrdnjivi kurs i onda ubosti platu od soma evra
Kod nas su i dalje pocetne plate u it sektoru bedne pogotovo za studentariju bez iskustva koje smradovi poput dmsa vrbuju za crkavicu sa ftna

Ofc ima izuzetaka ali retkih

i dobro...kolike su pocetne plate?

meni su najjaci likovi, nebitno iz koje oblasti da rade kad kazu

"ma matori nije to tek tako lako..."

pa druze ako si ti gluperdo naucio, sto mislis da nece moci i bilo ko drugi :D

bukvalno mogu da postanem mma borac za dve godine, sad kakav nebitno, al mogu da udjem u oktagon

public static void main(String[] args) {
String line;
Scanner in = new Scanner(System.in);
System.out.print("Type something: ");
line = in.nextLine();
System.out.println("You said: " + line);
System.out.print("Type something else: ");
line = in.nextLine();
System.out.println("You also said: " + line);

al je tesko u picku materinu....

Nmp pezose svojevremeno sam nasao posao sa pocetnom od 700 e i tamo radim vec 3 dine
Dok pouzdano znam da dms navlaci studente da potpusu ugovor na tipa lupam sad 3 godine sa platom spremacice od tipa 300e

pa druze ako si ti gluperdo naucio, sto mislis da nece moci i bilo ko drugi :D

Ne kazem da ne moze svako da nauci ali ne moze da se nauci za tipa mesec dana nesto sto se uci godinama tako imas ove lopove sa it akademije koji se reklamiraju da ce te nauciti sve i svja za 3 meseca a ti samo da im uplatis soma soma i po evra

hahahh programer sa platom 300e

bukvalno bi im ovo pisao po kompovima za te pare:
ksndfkjdnfkjsd;
wdjfnjd;
ksdfkdsnjkfnds;
jadkjf;
lsdfmsdkfn;

dobar keramicar u srbiji kad radi za nekog majstora lagano uzima 2k evra mesecno

Haha kolko je meni presmesno kad neki ljudi tripuju da ce preci neki smrdnjivi kurs i onda ubosti platu od soma evra
Kod nas su i dalje pocetne plate u it sektoru bedne pogotovo za studentariju bez iskustva koje smradovi poput dmsa vrbuju za crkavicu sa ftna

Što se ovoga tiče, zavisi za šta. Mislim kurs ne, ali kursevi preko udemy-a, pluralsight-a i ostalihranja mogu da budu pristojan način za ulazak u priču za neke stvari, testing, neko entry level programiranje gde možeš naći praksu za crkavicu i seći neko iskustvo.

Što se plate tiče, zavisi od grada bukvalno. U BGu 600-700e cenim, zavisi od firme i opisa posla, tipa je l' radiš ili ćeš u budućnosti raditi inženjerski posao (malo dublje razumevanje hardvera, memorije, arhitekture softvera) ili ćeš ostati na nivou kodera. Isto ti i progres plate zavisi, uglavnom je povećanje na šest meseci do godinu dana i povećanja su ne preterano ogromna, tipa 200e, ali ok. Pričamo o ozbiljnijim stranim kompanijama. Sa druge strane, ovi domaći "giganti" za inženjerske oblasti plaćaju u startu 400e i u fazonu su da ti čine uslugu tako da njih otpises u startu. Sreća, u baš solidno manjini su, makar u BGu.

E sad, ima i dosta startapova koji hteli ili ne ne mogu da plate kako valja, pa taj deo tržišta nema nikakvih pravila. Uglavnom se zato i jako brzo gase, jer ne mogu dovoljno da plate, a ne ide ti procenat od konačnog proizvoda, iako si tu maltene od starta.

E sada, plate uglavnom prate i troškove života i svega na određenoj lokaciji, tako da ti početna plata nije ista u BGu, NSu, Nišu, KGu i recimo Čačku. Tako da jebem li ga. Ono što može da izjednači sve to makar u nekoj meri je korona, jer sad svi rade remote.

Haha pocetne plate 300-400-700e, meni prva plata bila 1500 ali dobro to je bilo pre fazon 7 godina

Dovoljno, nisam ti ja tilmo jbg