Prijava

Uzeo sam novu Astru i podeljenog sam mišljenja. Šta je bolje i sigurnije za auto? Jel neko od vas koristi Zeder ili kandžu?

S kim god pričam ili ovo ili ono, pa ne znam šta je efikasnije.

POz i hvala.

Igla je najsigurnija

moze recimo da se napravi kao taster-prekidac koji je zaguran ispod sedista bilo kojeg i preseca dotok goriva, ako mangup neki uspe da obije kola ugasice mu se i dok on provali sta je u pitanju uhvati ga panika
ne znam koliko je poznata ova metoda DODUSE

Ako možeš mehanički da zaključaš i otključaš kola možeš da skineš klemu sa akumulatora ili izvadiš akumulator. Ne znam ima li taj auto zaključavanje volana kao na starijim kolima, čim izvadiš ključ i namotaš bilo gde - cak, zaključano. Ne znam kolike su šanse da neko nosi akumulator sa sobom. A možeš i da otkačiš vitalne kablove/džekove sa motora, sakriješ taj kabl sa strane a na isto mesto zakačiš kabl ili džek (šta je već bilo), da izgleda kao da je sve u redu, to jest taj što si stavio ne spaja ništa, samo je maska. Ima dosta mogućnosti samo budi kreativan.

pa ne mora ni on moze to da mu odradi neki mehanicar/elektricar za verovatno manje pare nego sto ce kostati to smece sto planira da uzme

Zeder.
Lavlja kandža je stariji izum istog lika koji je izumio zeder.

Lavlja kandza
Ima bolje ime hehe

Zeder zvuči ko nešto što bi koristio ponosni novi vlasnik golfa dvojke

ima tema raznorazno pitanje, bzeze otvarati temu za jedno pitanje.

nije ovo 1993, lepo meteš zaključavanje menjača u rikvercu i gotovo
pogledaj na slici kako je elegantno, obično samo ubaciš u rikverc, i pritisneš na bravu, ona se zaključa, otključava je samo gurneš ključ, okreneš i ona iskoči, ključ je sličan kao što imaju nova pvc vrata, sa obe strane brušen
https://www.motoristi.cz/assets/clanky/2013-05/clanek01137/upload/photo/large_zamek.jpg

inače brava mož da se montira i na drugom mestu, ima neki fleksibilini kurac, nije fiksno

okacis na retrevizor onu zastavicu sa grbom policije

ili neke novine na kineskom stavi napred da se vidi, neće smeti zbog korona virusa

Napraviš onu sef prikolicu nakacis na kola dok voziš, kad ne voziš otkacis je, i uparkiras kola u nju. Bukvalno kao sef ne moze raketom da se probije

Samo mora da pazis da ti neko ne nakaci prikolicu i ne odveze i kola i prikolicu

zalepi sliku jelene djokovic na naslon za glavu

Opel je, šta se sikiraš, neće niko ukrasti :-)

Zeder. Ne samo sto zakljucava volan vec i fizicki sece vezu kablova od brave do alnasera kada je zakljucan. Ne mozes ni da verglas. Mozes i samo da zalepis nalepnice zeder na stakla, lopov nece ni da pokusava.

kaci kupio astru i zaslužio si dati ukradu auto
ostavi ga otključanog, nek te neko reši bede

gledao sam kako momak iz ugljevika otkljucava zeder za 14 sekundi

nema sigurne zastite, ako t hoce ukrasti profi auto, onda ce ti i ukrasti. za sve ostale je dovoljno zakljucati auto.