Prijava

Код нас већ све школске установе су затворене. Још чекам да затворе и фирме, па мало и да одморимо.

kad krenu zatvarati i firme doci ce do kolapsa bas.

mislim da u srbiji ne bi zatvorili firme sve i da je radijacija kao u pripjatu.nisu ti strendzeri dosli vamo da im neko ne radi zbog raznoraznih cudesa ili ne daj boze strajka.
mozda ovi iz javnih firmi ne dodju na posao.a i to nije neka steta.oni svejedno ne rade.
i u slovackoj su zatvorene skole i ostalo.ne bi me cudilo da zatvore i one silne fabrike.

pa moraju zatvoriti jer ce ljudi biti nolesni i neće moći raditi.

kako me smara ova prica ako dobijem virus ici cu redom i kasljati po studentima filozofskog ionako imaju imunitet za kurac nadam se da ce ih satrati

Odakle vadiš one tupave priče o seksu sa bakom?

Kod nas danas sa vrha firme stiglo svi laptop pod ruku i rad od kuce. Isto i Bosch.

ja veceras da uđem u market kad tamo red od 30m.
poludili ljudi.

Ajde i ja da se obratim, ipak se kao nešto razumem.

Bolest će se širiti eksponencionalno. Vreme dupliranja obolelih je oko 2 dana.

Svaki oboleli će zaraziti oko troje.

Tom brzinom za par nedelja imaćemo oko milion obolelih ( pod uslovom da se ne implementiraju mere socijalnog distanciranja)

I pored svih primenjenih mera, vrlo verovatno će se probiti broj postelja u intenzivnoj nezi. Obolevaće i lekari i med. sestre i tako još više činiti rad zdravstvenog sistema nemogućim

Nemamo apsolutno nijedan razlog da se nadamo da nećemo imati italijanski scenario.

Vrućina ga neće ubiti.

Stradaće pre svega stari i bolesni.

Mnogi koje znamo neće preživeti.

Jedino što možemo je da što više sedimo kod kuće.

Kafići, kafane... sve to zaboravite. Ako možete radite od kuće. U prevoz ne ulazite. Taksije izbegavajte. Perite ruke.

Ako ga tim merama spustimo na rejt jedan covek zarazava jednog, sigurno bi teret na lekarima bio mnogo manji.

Stay strong.

Naravno ako ste student, jebiga koj ćeš kurac svakako na faksu, a zaraza a ne.

Чиста глупост, не треба ништа предузимати, само наставити нормалним животим, ко је болестан нека се лечи ако жели. Проблем је што политичари виде прилику да се покажу да брину о народу па предузимају најлакше кораке, затварају школе итд, ајде затвори фабрику ако смеш.

Направиће веће срање него што реално јесте.

https://www.reddit.com/r/conspiracy/comments/ffr51w/the_real_reason_of_coronavirus/ ja sam naso jednu mnogo pametnu i poucnu stranicu i ja vise volim da citam vuku nego jebeni rts da gledam.Spiral aj smucio si mi se s panicenjem vise, a inace pustolov upravu si.

Dobra stvar kod ovog virusa: biće toliko masivan da čak i vi retardi koji mislite da je ovo 5G zavera i antivakserska goveda nećete napraviti mnogo veliku razliku svojim mišljenjem tako da ni ne vredi razuveravati vas.

Запата колико вентилатора имамо на располагању и колико кошта то по комаду

Reče Vučić da imamo 1000, nemam razloga da mislim da laze i povećava. Ali nisu 1000 slobodnih, imas ti i drugih pacijenata. Svakako imamo mnogo više nego 2009 kad je bio swine flu.

Ali ne treba spavati na to uvo. S tim ventilatorima treba neko da radi, a ako se omasovi i ta brojka od 1000 ce biti mala.

I to nije do nas, Austrija ima 1200 npr