Prijava

i nekako ne rekoh sta mislim, sto na kraju nije ni bitno jer je tacno ko i svako ostalo:

recimo ja mislim da je ovaj drugi talas to sto cemo da vidimo od koronavirusa i globalne panike, posto je i onako u mestima gde nije bio prvi. dohvatice ostale stare i mlade, stradace ljudi (sto se i vidi) kao i u svakoj epidemiji, i to je to, ostace virus kao jos jedna (tek peta) vrsta koronavirusa medju populacijom, koji je zajeban za matore pa mozda na neko vreme spusti ili da stagnira rast proseka zivotnog veka, ili recimo da ce vakcine malo da pomognu u medjuvremenu, a nakon 10-20 god novi matori ljudi koji dobijaju ovaj virus ce vec da imaju izgradjen imunitet kao mladji, pa nece biti tolka frka od ovog virusa.

nece da "prodje", samo ce u zemljama gde i onako ljudi zive 80+ god da se daju vakcine, a u onim gde i nije bas tako da se i dalje umire, al kuci "od starosti" a ne u bolnici, ko sto i pre bilo.

i na sve to mislim da kao covecanstvo cemo da naucimo nesto iz ovoga, da naredni put ne divljamo na strane ko sto sad radimo (opet, bilo zakljucavanje ili ignorisanje), sto nije lose. dovoljan broj ljudi dotaknut.

priroda uvek nadje nacin da ubija slabe, tako radi. mi kao ljudska vrsta smo uspeli da zivimo bolje od predaka tako sto smo naucili da se borimo protiv toga, da spustimo tu granicu sta se racuna u slabo, i dosli do toga da ljudi vise umiru od stvari koje su izazvane nama samima (jelom, picem, autoimunim sranjima) nego od patogena ili predatora. toliko je uspesno da pocinju da se namnozavaju ljudi sad koji misle da ovo drugo ustvari i ne postoji, nego da ces od svega da se izlecis kao sto bi se lecio od ovog od cega se sad umire (smanjenjem stresa, umerenoscu itd).

sto je paradoks, jer bi mozda upravo ti stradali pre nego sto stignu da jedu govna o tome kako leciti male boginje pozitivnim mislima.

Ако је уопште тачан графикон не знам, могу само да нагађам. Можда просто нису добијали редовну негу за друге болести јер су сва средства преусмерена на корону, можда им је пао имунитет од закључавања, некретања, вишемесечне панике без престанка. Замисли просечну бабу која гледа вести по цео дан и само замишља смрт свуда око себе. По цео дан нас бомбардују вестима о умрлим и зараженим. Можда је и вештачки изазвано, типа намерно заражени старачки домови(можда и неким другим респираторним вирусима) итд. Углавном, ако толико стручњака па и сам креатор PCR теста тврде да не може да се користи за дијагностику болести онда је логично закључити да се намерно манипулише цифрама. Ја сам склонији да верујем овим "другима" јер их цензуришу.

zajebo sam se za ovo, sars spada u jednu od ovih vrsta koronavirusa. al nema ih mnogo medju onima koji napadaju ljude.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/Animal_origins_of_human_coronaviruses.webp

Ако је уопште тачан графикон не знам, могу само да нагађам. Можда просто нису добијали редовну негу за друге болести јер су сва средства преусмерена на корону, можда им је пао имунитет од закључавања, некретања, вишемесечне панике без престанка. Замисли просечну бабу која гледа вести по цео дан и само замишља смрт свуда око себе. По цео дан нас бомбардују вестима о умрлим и зараженим. Можда је и вештачки изазвано, типа намерно заражени старачки домови(можда и неким другим респираторним вирусима) итд. Углавном, ако толико стручњака па и сам креатор PCR теста тврде да не може да се користи за дијагностику болести онда је логично закључити да се намерно манипулише цифрама. Ја сам склонији да верујем овим "другима" јер их цензуришу.

da, mozda statistika nije tacna i manipulisu svajcarci brojkama, ili se namerno globalno ubijaju ljudi. takodje, mozda se umire od upale pluca izazvanom medijima i stresom.

ajde bre lestat, koj ti kurac. silazi sa interneta/juutuba/fb, sta god da pratis, odmah.

a i napisem objektivan post i nadam se procitace ga neko a ti samo poturis govance ispod da smrdi na gore.

Можда је и вештачки изазвано, типа намерно заражени старачки домови(можда и неким другим респираторним вирусима) итд.

Brate.

da, mozda statistika nije tacna i manipulisu svajcarci brojkama, ili se namerno globalno ubijaju ljudi. takodje, mozda se umire od upale pluca izazvanom medijima i stresom.

Ovo je bas lepo sroceno

Браво, ако си ме искарикирао. Упала плућа изазвана вирусом али дочекана бедним имунитетом услед вишемесечне панике(кортизол), недостатка витамина D, некретања. А глобално убијање стварно нисмо никад видели, целу историју се држимо за руке и трчимо по цветним ливадама док је дуга изнад нас. У којем ти свету живиш 'леба ти? А о Швајцарском поштењу и прецизности смо довољно видели на примеру Сребренице. Силази ти боље с интернета и чега год ако не можеш да поднесеш другачија мишљења. Најбоље је држати се онда уских кругова људи с којима ћеш да негујеш echo chamber.

И кога боли курац уопште које су моје или твоје хипотезе, стручњаци су рекли своје и трпе цензуру с разлогом.

ne mogu prijatelju da ti odgovaram korak po korak, radio sam to pre, ali si postao, ako nisi bio do sad, trifors 1:1, sto me zabrinjava jer ocigledno nije bas tako malo. evo na forumu od nas 20, dvojica su debelo izmanipulisana internetom (znam, mislite da smo svi mi ostali, al cisto da ti kazem kako izgledate iz perspektive ostalih. isto kao sto vama izgleda ceo svet, mozda malo gore).

cenim ja tudja misljenja. vise cenim cinjenice doduse. nemam internet echo chamber, na socijalnim mrezama se ne socijalizujem, jutub izbegavam osim da gledam neke novosti iz avijacije, tehnologije, nauke, i videe o sahu, sa interneta vesti citam iskljucivo o sportu i rekla-kazala. citam i ostale ali svesno izbegavam da pravim misljenje nakon jedne vesti.
sto i tebi toplo preporucujem.

lestat, i ja sam neki kurati strucnjak i da izadjem sad da jedem govna na televizoru mogu ljudi da se lagano uhvate za "evo ga ovaj je ovo, prica ono". ne bi bas bio ubedljiv kao britanac od 60+ ali eto kolko moze da bude neko na papiru nesto, a ovako da bude jos jedan od svih...
ne kazem da onaj video ono sto prica covek nije u pravu. njegovo misljenje, razumno prica o tome. problem su zakljucci koje izvodis ti i ostali iz toga, i sto poneke cinjenice ne idu u korist price.
sto je ok. i ja ako ne znam sve cinjenice pricam nesto pogresno, svako to radi, i zato je dobro da kad nesto razmisljas cujes i drugu stranu, sto TI NE RADIS. i moras da budes svestan da ako se o necemu raspravlja, da je to mlacenje po cinjenicama u cilju da se nadje istina, a ne da uhvatis jednu stranu koja ti se svidja pa da se mlatis sa njom.

zavrsio sam sa tobom sa cinjenicama itd. izvini za to, osecam se pomalo i licno odgovornim za sve ovo, kao sto bi trebao i svako ko je u it-u bio u poslednjih 10-15 god.

verovatno se zato i raspravljam sa vama dvojicom jedini ovde

Ја да не слушам и другу страну не бих се оградио са: "не знам, могу само да нагађам". Дакле, ово претходно нису били моји закључци већ паушалне претпоставке. Што се струке тиче па знам и ја да самим тим што је неко стручњак није аутоматски за све у праву, већ сам објаснио зашто више верујем цензурисанима. Остајем при томе да сви стручњаци треба да суоче своје аргументе у дебати, то је ваљда једини научни метод, све остало је политика.

Углавном, ако толико стручњака па и сам креатор PCR теста тврде да не може да се користи за дијагностику болести онда је логично закључити да се намерно манипулише цифрама.

Probaj malo da se izmestis iz tog okvira "da li su cifre tacne ili ne" i da vidis da li u realnom svetu ima problema sa zbrinjavanjem obolelih ili ne. Moja drugarica u ranim tridesetim pokupila koronu, jedva moze samostalno da dise, jedva se dovukla do ambulante gde je cekala dva sata da dobije negu jer ima jos gomila ljudi poput nje. To je sustina, a dal Loncar sad dodaje neke brojeve koje je oduzeo u aprilu i kako se tacno racuna broj obolelih i mrtvih od korone, tu ti priznajem da je plauzibilno da ima dosta manipulacija.

verovatno

jebiga, zaboravlja se brzo serbski u tudjini

Ma sprdam se Sevaste, lagano
Elem nevezano za tvoj post nego za aktivne teme, ova Vukajlija nikad nije bila jače mesto za forum haha

Севасте, чуо сам и ја за те теже случајеве млађих људи. Можда има неке везе с загађењем. https://www.blic.rs/vesti/drustvo/alarmantni-podaci-o-vezi-korone-i-aerozagadjenja-samo-jedan-mikrogram-pm-25-preko/5jpt1bv

Ne treba ici u drugu krajnost, meni djeluje da virus moze biti jeben za stare, bolesne, one sa generalno oslabljenim organizmom i imunitetom (cak i ako im nije nista na papiru) itd. Znam za stvarne slucajeve koji su imali inace nespojive i cudne simptome, i dosta se namucili. Da su zvanicne brojke i mjere za kurac - jesu, ali to ne mijenja cinjenicu da postoji neki virus koji kruzi, i da se umiralo od njega.

https://www.danas.rs/drustvo/novosti-207-odsto-ukupnog-stanovnistva-u-srbiji-steklo-imunitet-na-covid-19/

Ovo znaci da je oko 1 500 000 ljudi u Srbiji prelezalo koronu.
Ovo takodje znaci da je smrtnost nesto manja od 0.1%.

Cast mi je biti Srbin, clan jedine nacije koju globalna elita zeli da sjebe minimum 4x godisnje raznim ultra tajnim zaverama u kojima ucestvuje minimalno 150 miliona ljidi, mora da smo mnogo bitni kad im tako smetamo i mogu da primetim da se odlicno drzimo