Prijava

sranje. ne znam kako drugacije da opisem ove price

a paradoks je da su nam bolnice bolje imali bi vecu smrtnost od korone jer bi imali vise 80 i 90godisnjaka zivih koji nisu umrli ranije od generalnog zapostavljanja...

Zvuči umobolno i apsurdno, ali je apsolutno tačno. Još bi ti isti 80+ napunili kapacitete pa ovi od 40 ne bi imali gde da legnu.

Ok. Al niko nije dao racionalno objašnjenje za ovo

Relativno skoro naletim na tvrdnju po kojoj je sasvim moguće da se zdrav čovek, nakon vakcinacije, zarazi iz nekog razloga (ne samo nakon ove već uopšte). Ne znam tačno zbog čega, možeš da potražiš ako te ne mrzi. Na kraju krajeva, ne zahtevaju bez razloga da potpišeš dokument po kom se odričeš svakog mogućeg krivičnog gonjenja, zar ne?

Pa zavera brt, a nikome ni ne pada na pamet da je farmaceutska industrija u ovome zbog novca zapravo

Ljudi su ovce jbg jebo vas vucic, ko zadnji izadje nek ugasi svetlo

Pa naravno da je namešteno, zašto recimo ne profitira industrija cementa od ove pandemije pitamjavas? Nego baš farmaceutska! Slučajnost? Nebihreko.

Ali da jbg - ne možeš da trguješ oružjem i rukovodiš se nekakvom empatijom ili etičkim normama - ljudi se ubijaju, niko ih ne tera da ratuju. Ako već hoće, što da kupe oružje od tebe a ne od mene. Kao diler - ne tera te da se gudraš, da nije njega svejedno bi morao od nekoga da kupuješ, nije on čovek kriv što si slab na poroke, mora da se živi...

Ovo ja pričam ceo život. Ako zakrvljenim crncima u Africi ne prodaš kalašnjikove, cepaće se mačetama. U neku ruku je humanije dati im vatreno oružje.

A ovo za dilere je apsolutno jebeno tačno, bez ikakvog sarkazma.

Ok. Al niko nije dao racionalno objašnjenje za ovo

Novinarska patka prijatelju. U nišu obolelo 242 juče. Prekjuče recimo 100 i kusur (ne znam tačnu brojku). Uglavnom dovoljno za naslov - kataklizma, vakcinisano skoro 100 000 hiljada građana a zabeleženo povećanje zaraženih od 100%.
Kad se tako izbrkaju relativne i apsolutne brojke i procenti ispada da je zaraženo 200 000 i da se raspada grad, to je sve da bi melkijades kliknuo na takav naslov i ostavio ovde komentar od sledećih reči - mafija botovi sendvič pametnom dosta lažu nas sns vučić profit itd.

Sećam se vesti od pre brdo godina, u blicu - četvoro poginulo u stravičnom udesu u pežou, dupla strana, U donjoj polovini druge strane - reklama za pežo. Žao mi je što nisam sačuvao taj broj.

Nego, da ne dužim - ponoviću još jednom; u psihologiji, izmedju ostalih, postoje dva osnovna mehanizma samoodbrane : prvi glasi "to nije tačno" i najteže ga je prevazići, drugi - "dobro jeste, ali šta ja tu mogu". Oduvek je manje više tako, ja tu ne mogu ništa da uradim, i da mogu - vidiš da su ljudi tupavi...Itd. Služe kako bi te odbranili od nesigurnosti i nepoznatog (najveći strah u ljudskoj prirodi) i pomogli ti da opstaneš, prihvatiš nekako to podneblje i društvo ukom živiš, odradiš posao koji te baš i ne čini srećnim i doneseš deci hleb na sto. Nije lako, al imaš i kafanu, ligu šampiona, zabave miliona, vukajliju itd. Navika da budeš manje - više bezbedan. Upravo zbog tih stvari dodješ u situaciju da jedna pojava tipa Vučić može neometano da vlada 10+ godina i radi ljudima praktično šta hoće. Politika, ekonomija, tržište - poznaju te daleko bolje nego što poznaješ samog sebe, iz prostog razloga jer su se bavili naukom - koja je doduše i tebi dostupna, ali ti se apsolutno jebe da s vremena na vreme zaviriš u nekakvu knjigu. Zato si sveden na potrošač - glasač - vojnik varijantu, ideš gde ti se kaže, kad ti se kaže, ako ispunjavaš uslove naravno. Stavljaš masku i kad ne misliš da je nepotrebno, braniš vakcinu u koju ni sam baš ne veruješ - pa čekaš da vidiš kako će drugi proći, jasno ti je da se nekom tamo Konu živo jebe za tebe i da li ćeš uopšte preživeti, no ako mu se digne da posle 5 ne smeš napolje - ostaćeš kod kuće da drviš kurac na vukajliji, ne naročito zadovoljan svetom oko sebe ali zadovoljan samim sobom, jer ponos i navika ne dozvoljavaju drugačije.

Nego - ako nekoga uopšte zanima da se bavi mračnim stranama psihologije društva i masa, može da se pozabavi likom i delom ovog simpatičnog čoveka, za kog 99% ljudi nikada nije ni čulo a promenio je svojevremeno sliku sveta i čovečanstva, zauvek i nepovratno.

https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Bernays

i na kraju se sve svodi na to da srecu mora svako traziti unutar sebe, jer koliko god sredina oko njega bila losa ili dobra, covek se na to navikne i vrati se na ono sto je njegovo. sve to vazi i za jednog melkijadesa, i za jednog celta, i za kona i za vucica.
svako mora da racionalizuje ono sto radi i da dodje do saznanja da to sto radi mora da radi jer je za opste dobro jer inace bi morao da poludi.
stavljas masku i cutis, jer drugacije ne mozes

Sve sem poslednja dva reda je esencija Hrišćanstva, pretposlednji red - sranje u koje niko od nas ne veruje, ali čini da se osećamo malo bolje, poslednji red - pičkopaćeništvo koje je ljude kroz istoriju primoravalo da se potčine pravilima nekakve inkvizicije, stavljaju žute trake sa davidovom zvezdom na nadlakticu, trpe gore od sebe i po 300 godina, mirno odlaze na gubilišta itd. Ideš na miting sns i ćutiš, jer drugačije ne možeš - treba detetu platiti školarinu, mora se sačuvati posao, svi smo ionako govna...Taj repertoar.

Melke,kako to da si skeptican prema nauci koja daje dokaze,a gutas sve sto Biblija kaze bez ikakvih dokaza?

Nisam skeptičan prema nauci, naprotiv - nauka je sjajna, obožavam je. Skeptičan sam prema tome kako se ljudi služe naukom, naročito ako imaju višak moći i nedostatak morala i empatije. Vakcine, lekovi, televizija - dobri su i korisni, čak neophodni, ali jedino ako služe prvobitnoj nameni - da te zaštite i održe u životu, pomognu ti, obrazuju te...

Biblija s druge strane nudi pregršt dokaza. Recimo atom (ne pod tim imenom) i planine koje se pružaju dnom okeana pominju se 2000 godina + pre zvaničnog otkrića. Postojanje Boga ilili Hrista je samo po sebi nedokazivo jer, kada bi postojao samo jedan opipljiv dokaz koji ukazuje na postojanje Boga - svaki čovek bi verovao u njega, a u tome svakako nije poenta. Kao što su 2 i 2 četiri i nema šta u to da veruješ ili ne veruješ. Ajnštajn, Bor, čak i sam Darvin, mnogi medju najvećim naučnicima i filozofima, misliocima - bili su pobožni. U Knjizi postanja Bog stvara svet za 6 dana (kasnije se govori o tome kako je jedan božiji dan kao 1000 godina, koliko se sećam), u Kur'anu - za 6 perioda (ili razdoblja). Redosled stvaranja biljka - životinja - čovek jednako potenciraju i KP i nauka. Današnje društvo po kom su svi jednaki i imaju jednaka prava, ne smeju da se ubijaju i jedni od drugih da kradu je - Hrišćanstvo bez Boga. Komunizam takodje - svi jednaki, sve je zajedničko, medjusobno se pomažemo...Jedino si božanstvo zamenio čovekom. Čitaj o tim stvarima, zanimaj se, traži...Nije u redu da ti o tome govore nekakvi filmovi koje puštaju pred Uskrs i Božić, ili popovi koji ti ponekad navrate u kuću i koji jedva da žive ono što propovedaju.

Da ok sve to ali bog ne postoji jbg. Niti bog u tradicionalnom smislu niti ta neka 'viša sila' kako ste vi 'religiozni' počeli da je zovete kad ste skapirali da su Jehova i Alah prevare. Ne postoji i gotovo, sve što se desilo je skup slučajnosti, hemijskih reakcija i bioloških procesa. I ne možeš da kažeš da si religiozan ako ne veruješ u zagrobni život jer su ta dva pojma neraskidivo vezana. Ako veruješ u zagrobni život puko si druže nema ti pomoći, a ako ne veruješ u zagrobni život, nisi religiozan u tradicionalnom smislu te reči, nego si neka nju ejdž reinkarnacija triforce prsotka 'život nastavlja i nakon nas ah sve je to materija panta rei'.

Ajnštajn, Bor, čak i sam Darvin, mnogi medju najvećim naučnicima i filozofima, misliocima - bili su pobožni.

Ovaj argument mi nikad nije bio jasan. Šta kao uu jebote Ajnštajn verovao u boga a on bio pametan, pa mora da onda bog postoji brate. Ne nego sva njihova verovanja treba da se posmatraju kroz prizmu i u kontekstu vremena u kome su živeli i radili. Današnji neki Ajnštajnovac definitivno neće biti 'pobožan', jer smo se, makar do neke mere, ratosiljali verovanja u te bajke i priče za malu decu.

Ne postoji i gotovo, sve što se desilo je skup slučajnosti, hemijskih reakcija i bioloških procesa.

Odakle sve te slučajnosti? Šta je pre svega (vremenski i prostorno, nažalost mi možemo samo u tim dimenzijama da razmišljamo), šta je posle svega? Šta je izvan (univerzuma, svemira, kako god), šta je unutra, u bozonu ili kako se već zove najsitnija čestica?
Nauka je još uvek suviše slabašna da da odgovore na ta pitanja. Ne samo na ta, ona ne zna ništa ni o najbližem svemirskom komšiluku Sunčevog sistema (a to je kvadrilioniti deo vaseljene za koju nauka "zna") tako da dok god nauka ne bude mogla da odgovori na ta suštinska pitanja (a to se neće skoro desiti), čovek će biti religiozan - neko na jednostavan, neko na komplikovan način...