Prijava

Ljudi su se zgrozili. On čovek jbg tako posmatra stvari - sranja se dešavaju, umiru ljudi, i umiraće, šta sad. Moramo se zapitati da li i vlasnici korporacija, raznorazni lideri, ljudi od ugleda i moći - razmišljaju na sličan način. Moš misliti, umru toliki milioni svake godine, dva miliona manje ili više ko ga jebe. Zatvorićemo ih u kuću, manje će ih nastradati u udesima, i opet to je to. Lako je, samo isključiš empatiju.

da, to je isto stvar za koju se vredi zapitati. da li su kojim slucajem vecina ljudi na vodecim pozicijama u velikim firmama sociopate? da li mogu da iskuljce osecanja zarad cilja koji je u tim kompanijama profit i da su u stanju da potpuno zanemare ljudski zivot da bi do tog profita, tog krvavog novca dosli?
i zbog cega je to tako? zbog cega toliko zanemarivanje svega zarad profita? zbog koristi neke manjine.

Hot brt ako IQ skoči na 80 (neće al nikad se ne zna) - prodaj, ne oklevaj.

carska fora

Na temi Koronavirus u Srbiji, strana 193, autori su dosli do neverovatnog otkrica. Naime, kompanije, pa cak i one farmaceutske, gledaju prevashodno profit. Stay tuned, jos sokatnih zakljucaka uskoro sledi ziv nisam

Kazi? Ljudi uopste ne kapiraju to.

Treba mi jos dokaza ali ok

Pa samo pogledaj finansijske izvestaje velikih farmaceutskih kuca, koje su to ozbiljne pare.
Nisu to igrarije, jedan covek ovde sto ga znam, francuz, radi u novartisu, cesto prica koliko nema nikakve razlike izmedju prodaje lekova i prodaje oruzja recimo.
Sve se svodi na pruzanje usluga i robe nekome ko tu robu hoce, dobijanje novca za to i onda koriscenje tog novca da se bolje prodaje to sto se prodaje sutra.

i sve ove prljave tajne izisle na povrsinu jer je melkov ortak japanac iz san dijega dosao do insajderskih info o farmaceutiskim kucama. ofc to ne bi bilo moguce da melk ne poznaje japansku kulturu bolje od 99% japanaca.

melk a ovo za rak, kao da se secam da si imao na profilu ranije nesto u vezi borbe sa rakom, izvini ako je indiskretno bilo. pokusavam da skontam tvoj psiholoski profil, eno trifors se autovao da je bio vernik ili se samo plasio boga ko klinjo, sto mu dodje isto

a ceo sistem je napravljen da ako se sutra desi da u tvojoj pohlepi da zaradis sve vise i vise novca od lekova ne uspes da zaradis dovoljno da platis sve te ljude koje si zaposlio da ti prave sve novije i sve skuplje lekove onda moras da ih otpustas. pa onda padne cena akcije. pa onda dodju akcionari i krenu da vrse pritisak da jos vise prodajes lekova, a da smanjis koliko god mozes cenu proizvodnje.

sve to, bez ikakvog pitanja "a kako to utice na ljude".

i sad ti vidi koliko je njima bitno da prodaju svoje vakcine vise od drugih, i da pazljivo paze koliko ulazu u proizvodnju da ne proizvedu vise nego sto je potrebno.

pa cak i lobiraju da se koriste vakcine. zamisli tek to.

Ne može Celt drugačije - imaš sistem po kom radiš kako bi stvari funkcionisale. Korporacije ne saradjuju već se takmiče, zato proizvodi moraju da budu brži, bolji, jeftiniji...Pregovaram sa Kanadom kako bi prodavali moju robu a ne tvoju, plaćam novine da pišu loše o tebi, ako se ne ponašam na taj način - poješćeš me. Zato uzimam sve za sebe (monopol).

Ili - e Celt brate, znam da se ne volimo i da si govno, msm i ja sam govno jbg, ali oće Džimi da nam udje na tržište. Opašće nam profit, ima bolju robu, sve ćemo izgubiti. Aj ono, pljujemo se ti i ja i dalje, ali moramo malo saradjivati da ga zakopamo...Ovo je recimo slučaj kola - pepsi, mek - burger king, demokrate - republikanci...Dva ljuta neprijatelja, kolju se i krljaju, a zapravo saradjuju i ne puštaju treću stranu na tržište (monopson).

Ili - 3 - više strana koje dele i kontrolištu tržište, i zaradjuju shodno ulogu i mogućnostima. Ako neko peti želi na tržište - ovi spuštaju cenu dok konkurencija jednostavno ne propadne. Ako se neko iz grupe izdvoji i pokuša da se osamostali - sledi isti princip. Ovako recimo funkcioniše OPEK (oligopol).

Ali da jbg - ne možeš da trguješ oružjem i rukovodiš se nekakvom empatijom ili etičkim normama - ljudi se ubijaju, niko ih ne tera da ratuju. Ako već hoće, što da kupe oružje od tebe a ne od mene. Kao diler - ne tera te da se gudraš, da nije njega svejedno bi morao od nekoga da kupuješ, nije on čovek kriv što si slab na poroke, mora da se živi...

Opet kažem - sumorno je jako, ali jbg već smo imali ovo https://www.istinomer.rs/izjava/vakcinacija-propala-a-kon-ostaje/
Uzmeš sad to i primeniš na ovu situaciju, vidiš istu mantru i iste ljude, i onda izvagaš.

...Stotine hiljada ljudi u SAD radi u vojnoj industriji. Nema rata - ne kupuje se oružje, uniforme, konzerve...Staje proizvodnja, ljudi gube posao, ne mogu da plate porez i dažbine, kredite, kupovna moć opada, sve trpi, ekonomija zapada u recesiju, pada vlada. A ne možeš tek tako te ljude da preorijentišeš da se bave nečim drugim. Zato jbg, mora rat, bolje da trpi neki tamo Irak nego tvoji.

Drugo - većinu tenkova, borbenih aviona, nosača...Poseduju milka, mek, kokakola, kfc...Vrlo jednostavno - novac koji dobijaš ulažeš u akcije, nekretnine, poslove; ako jedno propadne drugo će doneti profit, nebitno. Milka čak (zaista više ne mogu da se setim) je bukvalno većinski vlasnik američkog ratnog vojnog vazduhoplovstva. Ove stvari su isplivale nakon 2008. kada su berza, knjige i poslovanje stvarno morali da prodju ozbiljno češljanje. Vrv je i vikiliks pisao o tome - svejedno, nije nekakva zavera i lako je iskopati sve ove stvari, to baš i nije neka tajna.

Zato ti neki ljudi s vremena na vreme trube da kapitalizam, takav kakav je, jednostavno ne može opstati ni narednih 30-40 godina. Urušiće se sam od sebe i da se ništa drastično ne dogodi.

Slab si trol btw, al cenim trud :)

Ili pogledajte da je prva firma koja je napravila vakcinu Fajzer koja nekako slucajno jednu od svojih najvecih istrazivackih labosa ima u malom gradu po imenu Vuhan.

https://www.reuters.com/article/us-pfizer-settlement-idUSTRE5813XB20090902
Klasična mega - korporacija. Fajzer je vrlo dobar primer za ovo o čemu pričamo.

Inače mislim da bi Vučić, radi boljih odnosa i zahvalnosti kineskom narodu i svemu što je za nas učinio brat Si, trebalo malog Vukana da preimenuje u Vuhan vučić. Valjalo bi napisati neku peticiju na ovu temu.

Kelte sve ti jebem ovo je epski haha, ulepsa mi prilicno usran dan

Statistički podaci naučnika sa univerziteta u Masačusetsu utvrdili su da čak 97,21% osoba koje koriste rečenicu "

pokusavam da skontam tvoj psiholoski profil

" imaju psihološki profil studenta filozofskog/filološkog/fakulteta dramskih umetnosti na sigurnom putu da postanu još jedan kompartmentalizovani isprdak skrojen po kalupu najprestižnijih moderatora ljudskog roda inače eksperata u odeljenjima za plagijarizam istorije, perverziju kulture, kontrolu javnog mnjenja kao i produkciju za hleb i igre

jer te je CIA navukla

rečenica godine u mojoj knjizi

Liberal CIA kroji, doji, šiša i potkiva since 1940s

Kod mene kući u Srbiji se svi porazboljevali, ćale, keva i mlađi brat. Keva danas dobila pozitivne rezultate, ćale i brat se još nisu testirali, ali nema dileme šta je. Buraz tek sad puni 19 godina, trenira basket, živi relativno zdravim životom. Rekao mi da ga je prikovalo za krevet kao ništa dosad, bukvalno 2-3 dana bio toliko malaksao da nije mogao da ustane. Izgleda da je pregurao, bolje se oseća, još šmrka i oseća se slabije, ali okej je. Keva i ćale već nedelju dana malaksali, isto kažu da ih udarilo baš jako, ćaletu juče i jutros bilo poprilično loše, primio infuziju kod privatnika. Sva sreća pa mogu da dišu koliko-toliko normalno, inače bi bilo kritično. Sad čekamo i nadamo se da se neće dodatno zakomplikovati jer izgleda da se opet pune bolnice i primaju samo najteže slučajeve.

Niko od njih nije vakcinisan (niti žele, bar dosad nisu želeli). Čuvajte se i zajebite ove priče da korona ne postoji ili da je isti kurac ko i običan grip. Ljudi koji to govore su odsečeni od realnosti.

Iz iskustva - nek gledaju da odrade privatno šta god mogu. Ne znam odakle si i kakva je bolnica (sumnjam da je u dobrom stanju svakako) - u Rumi recimo ljudi natrpani u čekaonici, stoje jedni na drugima, a nema čak ni jebenog grejanja. Čovek sedi bukvalno bos dva sata i niko ga ništa ne pita, jedva diše...Komšija je bio u Mitrovici, zaglavio baš jako (kiseonik i ostalo). Na kraju je došao doktor sa strane, ne znam odakle su ga poslali, jer je ovaj pop pa ima ko da se zauzme za njega, inače daj Bože da bi preživeo.