Prijava

bukvalno svi sa kojima sam pricao,a da su bili u americi ili da su ostali tamo kazu da crnci nista ne rade.grbave i prave sranja citav zivot.
uostaolm,do pre nekoliko decenija su ih belci jebali,pa im ovi sada malo vracaju.
skroz bi mi crnci bili kul u ovoj prici da nemaju na svojoj strani liberalne pedercine.
u svakom slucaju,povremeno u americi dodju odredjene stvari na naplatu.

u principu ne mozes mnogo da ocekujes od populacije kojima su babe i dede vec maltene bili robovi.
sto je najgore, mozes ovo da ispravis brzo pozitivnom diskriminacijom, al to brzo je tipa 150 godina, a ti onda vidi jel je fer sto crnci dobijaju npr bolja mesta u skoli zato sto je tvoj askurdjel bio robovlasnik njegovom.
to stanje ce bilo takvo i bice dugo isto kao sto je danas u americi. mnogo dugo, generacijama, dok se ne izjednaci.
tako da nije ovo prva kriza povezana sa rasizmom kroz koju je prosla i kroz koju prolazi USA.

sve ovo pricam zato sto gledas vesti i cini ti se, evo samo malo, i propade ceo kapitalisticki sistem, posto to tako ide obicno :)

trenutni sistem se ne plasi ni kine, ni rusije, ni bilo koga, i speman je glatko da preda primat, dokle god igras po istim pravilima i saradjujes (pogledaj kinu). globalizacija sasvim fino funkcionise.
sa druge strane probaj samo da pomislis kako ces da razbijes postojece strukture moci na silu i da pravis nove na silu, i dobices svu mogucu vojsku na sebe, a kao svu mogucu mislim bukvalno svu, i amerikance i ruse i evropljane i gradjanski rat i sve redom da se kao medjusobno biju, ali u principu samo guse ekstreme.

trenutno stanje je da velike sile, velikim sranjem ulaze u mnogo losu kocku, gde i ako dobiju, najverovatnije ce da budu ukupno na gubitku. samim tim, nece se menjati nista drasticno i na brzinu. sto je dobro.
nadam se da ostane tako.
recimo da nesto oko nafte i energije mozda moze da pojebe jednacinu gde se mozda bude isplatilo nekome da napravi veliko sranje, ali umesto sto prizivamo to valjda bolje da se nadamo da ne bude.

pa da, al zbog cega su oni neobrazovani i siromasni, a belci (u proseku) nisu?

Proslost, odnosno sad vec tradicija, jer traziti dan danas opravdanje u tome je kao ona nasa prica "Tito je kriv" koje se debili drze i dan danas iako Tito trune u zemlji vec 40 god, al nebitno sad.

Nije niko dovodio u pitanje da li je bilo rasizma, da li ih je rasizam sjebao ili bilo sta takvo, radi se o pricama da su danas diskriminisani, i to od strane drzave i policije

Kelte to se ne zove pozitivna diskriminacija nego afirmativna akcija.

A nisu bas babe i dede bile zive 1861, tj mozda al pod uslovom da su i otac i djedo pravili decu sa 75 godina

Inace, sve ovo ce biti kratkog daha, policajci koji su gusili coveka ce biti drakonski osudjeni, vodje protesta dobice lovu i smirice se sve. Doni T. ponovo pobedjuje novembra jer mu je alternativa senilni gospodin

hiperbola malo jbg. ne menja ostatak price

Crnci malo divljali sto bili zatvoreni zbog koronku, a da nemaju pare i da ih pucaju su navikli.

sve bi to bilo okej mujo, da danas zaista nema insitucionalnog rasizma u americi i da vlast i sistem nisu represivni

to sto u zakonima pise da su svi ljudi jednaki, ne znaci da u praksi to jesu, ko sto ni srbi na kosovu nisu jednaki s albancima

ovo sa flojdom je samo jedan od gomile primera; da li iko misli da bi bilo protesta ove razmere da je u pitanju samo izuzetak?

crnci protestvuju jer zele da uniste republiku srpsku.

ali ova tema je svakako vise posvecena geopolitickim posledicama trenutnih sranja koja su zadesila ameriku i ostatak sveta i ne znam sto me je par ljudi optuzilo da sam se nalozio da ce amerika da padne, kad sam samo postavio pitanje, a nisam ni izneo svoj stav

moj stav je da amerika svakako nece da izgubi status svetske velesile, ali mislim da polako prolazi vreme kada je bila jedina takva velesila i da ulazimo u period gde ce biti bar jos jedna sila otprilike podjednakog uticaja (kina)

sto ne znaci naravno da ce to nalikovati hladnoratovskim vremenima jer, kao sto neko rece, sad su svi prihvatili pravila igre i ovo nece biti toliko sukob oko ideologije i razlicitih ekonomskih sistema, ali verovati da amerima zbog toga nije stalo do dominacije koju imaju je pomalo naivno

da danas zaista nema insitucionalnog rasizma u americi i da vlast i sistem nisu represivni

sources: trust me, dude

Konkretno za situaciju policija vs crnci, nema veze sa rasizmom vec sa cinjenicom da su crnci npr zasluzni za 52% svih ubistava u Americi. A ni sa drugim zlocinima ne stoje mnogo bolje. Znaci nije rasizam, vec zdrav razum. Da ti lupi samar 5 random ljudi sa plavim patikama u kratkom vremenskom periodu, poceo bi obracati paznju na svakog ko ima plave patike. A ovde se jos ne radi o samarima nego o pistoljima, nozevima i cemu sve ne, morao bi policajac biti potpuno retardiran da zanemari to.

A protesti ove razmjere su sa ciljem i onako, nadam se da ne vjerujes da je ovo stvarno narod samoinicijativno ustao da se pobuni odjednom

crnci protestvuju jer zele da uniste republiku srpsku.

Da, zbilja, podsjetimo se jednog od dogadjaja kad je preko 50% vukajlije ispalo glupo i izduvalo kurac, na kraju cak i Plidu koji je musliman priznao da sam bio u pravu. Ili si toliki daunovac da i dalje mislis da je ono bilo random i na inicijativu naroda?

ti i plidu ste znak da si u pravu.odlicno.
belac ubija crnaca u americi je protest za bogate, siromasni ekvivalent je na balkanu, u bosni.
dodo odbrania

Crnci u Americi jednostavno ne razumeju ili što je možda još i gore - ne žele da razumeju koncept ''crnca''.
To znači da on kapira da je nigga i tako se ponaša, umesto da se ponaša kao prosečan belac (ne rednek i sl) čiji je kodeks sociološkog ponašanja prihvatljiv svim rasama (zar ne? misim, pogle evropu), jer niggas SAMOSTALNO ne umeju da se ponašaju brate mili, nema ko da ih poduči u getoima jebiga, samo geng brateu samo moskri samo daj daj daj madafaka. Grubo rečeno ofc.

''Hej, ja sam crnac, šta je ovo ljudi moji, represija represija, ugnjetava me pandur a pošo sam za cigare''.
Pa sigurno da će te ugnjetava pizda ti materina klošarska kad si prošle godine bio privođen zbog nelegalnog posedovanja oružja u kolima i ko zna šta sve imaš u dosijeu zvaničnom i maloletničkom. I još se kurčiš i busaš ko gorila kad ti priđe pandur da te legitimiše jer jbg, imaš tu tetovažu genga posred jebenog čela i pola kila platine u ustima.

ti i plidu ste znak da si u pravu.odlicno.

Cekaj, to znaci da? Ahahah krv ti jebem, ovo je previse autisticno cak i za Vukajliju, samo na osnovu ovoga mozes lagano dobiti onu karticu za hendikepirane sig

Crnci u americi = cigani u srbiji, samo koriste kvote i bune se.
Change my mind.

Izraz crnci pripada kolektivitetu, smrt ovog crnca je ubistvo, i treba da idu u aps.
Eto, to je sve. Nema nista dublje od toga.