Prijava

Malo malo pa: japanski reditelj Kurosava, japanski reditelj Akira, film poznatog japanskog reditelja Kurosave.

U cemu je stvar sa njimi zasto je toliko zastupljen? Jel mu to neko radi marketing ili sta?

Шалиш се јел' да? Поред тога што је један од најутицајнијих редитеља (ако не и најутицајнији) на свету нема шта од његових филмова и сценарија да запад није бесрамно крао. Пример, За шаку долара је 90% копија Јоџимба (данас кад нешто краду морају да ставе његово име за творца). Филмови су му, благо речено, ремек дела. Препоручујем свим Србима да макар једном погледају Ран, можда нешто науче/схвате у животу.
https://www.imdb.com/name/nm0000041/

Од Куросаве ми је Рашомон остао дубоко урезан у сећање. Ремек-дело. Ни остали му филмови нису лоши, напротив. Ран, бар у погледу естетике, треба Унеско да заштити колико кида.

Па то је бар једноставно: има део речи курац у имену.

Од Куросаве ми је Рашомон остао дубоко урезан у сећање. Ремек-дело. Ни остали му филмови нису лоши, напротив. Ран, бар у погледу естетике, треба Унеско да заштити колико кида.

pogledao sam nekih desetak filmova, i isto mi je Rasomon najjaci, remek-delo sto kazes

ran zacudo jos nisam pogledao, mislim da mi je on samo ostao od poznatijih tih njegovih

куросава је мики маус за великог срђана драгојевића. као и сви остали редитељи.

Ćirko je l me vidiš na monitor ćorčo haha

skoro odgledao 7 samuraja.planiram da odgledam jos tri cetiri njegova filma.sigurno je u top 3 najboljih svih vremena

Zato što njegovo prezime, zvuči kao da je sa južnoslovenskih prostora. Ima sufiks s(l)av, a ima i dobar prefiks..

Primeri prezimena u Hercegovini: Kurak, Kurić, Kurčubić, Kurajica, Guzina, Kenjalo, Pičeta, Prcić itd.

Akira je jedna inspirativna i zanimljiva ličnost, a pored toga što je režirao sam je montirao svoje filmove.

Hahaaa video nedostupan koja komercijala

Zasto samo kod domacih ljombera je video nedustupan na sajtu pa mora na yt da se ide.

Pa dzovanluk klasicni srbijanski, misle da su umetnici a u stvari su seljacine