Prijava

fala kurcu vise, nek slepci frilenserski nadju neki posao koji zapravo doprinosi bdp-u

Niko ne razume izgleda da nije bilo moguce plaćati porez, pa sad kaznjavaju ljude zbog sopstvenog propusta, posto je ta oblast bila neregulisana. Ja se odavno ne bavim freelancingom, makar ne na takav nacin, ali se secam da sam isao u poresku upravu i raspitivao se i rekli mi da nemaju pojma kako to moze da se regulise. A ovime sto su uradili jedino mogu da postignu da jednokratno opljackaju ljude, nikog nece integrisati u poreski sistem ovime. Posto itekako postoje nacini da dobijes novac van domacih banaka pa da drzava ni ne moze da ima evidenciju i kaznjava ikoga, sto ce se i desiti.

To je taj naprednjacki mentalitet, pre bi uzeli npr milion evra sada, nego na 10 godina 100 miliona.

za 10 godina nece biti naprednjaka

Reci koje su to priče umesto da srede sebi neke penzije u ojrima sa više nula iz više strana i da ih boli kurac njima nikad nije dosta jahanja ja da sam sns poreska uprava bi do sad triput bila izmešana i novi bi došli koji pojma nemaju šta su stari radili samo da me ne provale i tako bi muljao penzije dok se bar dve trećine stranke (bar ovih starijih) ne obezbedi ne bi uopšte gledao kako da tamo nekim freelancerima koji mi još i unose devize u zemlju nabijam ovakav harač

za 10 godina nece biti naprednjaka

kuraac moj nece, mozda ce se eventualno drugacije zvati

da si napravio jucub kanal ne bi tako prico

jel moze neko da objasni na zivom primeru koliko ljudi zapravo moraju da placaju i sta ja uopste nisam upoznat cujem neke astronomske cifre koje programeri retrospektivno moraju da palte

najjače je što se ovo odnosi na sve transakcije. tetka prima crnogorsku penziju i skidaju joj nenormalno mnogo, ne sećam se je li 10 ili 20%

da mogu da me povuku za koronu

najjace mi je sto se svi nalozili "prcaj frilensere i jucubere", a u realnosti to je 1% populacije koja je nadrljala, najveci deo su programeri i ljudi koji predaju strane jezike za daj boze 300 evra mesecno

dobro, tehnicki programeri i profesori su isto frilenseri lol

i ljudi koji predaju strane jezike za daj boze 300 evra mesecno

+1, znam mnogo ovakvih i sam sam se bavio tim. ako se ubiješ od posla, ono otvoriš 16 časova dnevno i svaki ti bude zakazan, i tako 30 dana, zaradićeš taman oko 300e.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=12&dd=31&nav_id=1789016

Narod je pobedio. Jel vidite da sve moze kad smo udruzeni?

Isto tako svi zajedno mozemo da pobedimo laz o neophodnim a veoma sumnjivim i neverovatno brzo razvijenim vakcinama...

Otprilike Makedonci nam nude neku dobru zajebanciju