Prijava

Po novom izvještaju Ujedinjenih Nacija, Human Development Report 2020, baziranom na podacima iz 2019. Srbija je prvi put uvrštena u kategoriju "Very High Human Development", što je svrstava u razvijene zemlje.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

Dijeli 64. mjesto po razvijenosti sa Kuvajtom.

Prag za very high human development je 0,8 vrijednost indeksa.

Srbija ima 0,806

A Slovenci 22. ispred Italije, Francuske... Hrvati 43.
Crnogorci 48.

Bosna očekivano nije upala, ali joj malo fali 73. mjesto između Šri Lanke i Ukrajine, a skor 0,780

- Can we stop and buy Ejdus?
- We already have Ejdus at home

Ejdus at home:

ako si novinar aloa:

"Vucic uveo srbiju u VISOKORAZVIJENE zemlje po HDI. FOTO VIDEO"

ako si novinar nove:

"HDI: Srbija pretekla Mauricijus na listi ali i dalje slabije razvijena od Omana, Gruzije, Bugarske i Belorusije"

ako si novinar koji pise clanke na koje niko ne klikce:

"Nebitna vest: Srbija se pomerila 3 mesta na besmislenoj HDI listi, ko i ostali u okolini, i presla totalno nasumicnu granicu koja kao postoji da razdvoji razvijene od neratvijenih zemalja."

@celt
a ako si zvezdas?

ovo je sranje zasluzujemo prvo mesto

па искрено је ово добра ствар, не каките. а за ЦГ не знам ко их је зајебао лол, али ево пао је индекс видим, био нам је 0.836 ако се добро сећам што је стварно енормна лаж

3 mesta iza smo iza jebenog Omana, pre neki dan me startovala neka aktivistikinja ovde da me pita dal hocu da doniram evro za neke kapsule sto preciscavaju vodu jer u Omanu ne znam koji procenat stanovnistva nema pristup cistoj pijacoj vodi, daj nemojte me zajebavati.

Srbija-privredni džin na Balkanu!

dobili su to jer su omogucili gej paradu i brnabu lezbu stavili za premijera.
nema to veze sa pravnom drzavom nego sa tim libtard standardima.

Ograničiš ulazak u zemlju Bosancima, Mađarima, Hrvatima i Bugarima, makar i PCR testom, i odmah izleti istraživanje kako si postao razvijena zemlja.

bosanci su mogli ulaziti do danas bez ikakvih testova.
ja sumnjam na makedonce.

šta god da sam u životu bar nisam makedonac