Prijava

To je JOVOR

OOU OU OOU OUU OUOUOUU

Za ovu temu su me jednom već iznapušavali.
So this is the 2nd try.

Zbog, radi, zašto?

Pa eto malo sam se zadnjih mjesec i nešto povremeno zafrkavao sa ovom igrom. Onim danima kad sam "tukao" po ovome, išao sam na to da uradim 20 session-a dnevno, koliko i preporučuju. Nisam igrao svaki dan... Nekad sam igrao par puta sedmično, nekad sam znao preskočiti i desetak dana.

Dugo vremena sam se vrtio na Dual-4-back i Dual-5-back, danas sam prvi put probio 80% tačnih na dual-5-back i kvalifikovao se da upadnem na dual-6-back.

Naravno na šestici sam odmah imao tri rezultata zaredom sa ispod 50% tačnih, što me je vratilo na dual-5-back.

Uglavnom, zna biti zanimljivo, a može se čovjek malčice i navuć na to...

Još uvijek postuješ na vukajliji, tako da se ne čini da ima nekih preteranih rezultata od ove igre

Još uvijek postuješ na vukajliji, tako da se ne čini da ima nekih preteranih rezultata od ove igre

Reče čovjek koji postuje na Vukajliji.

Hehe, Jovore, ali ja nisam tvrdio da mi mentalni kapaciteti rastu

Nisam ni ja. Igra je samo igra. Ili eksperiment.

Navodno ova stvarčica može da poveća IQ.
Neka istraživanja opovrgavaju to, neka potvrđuju da postoji neki mali efekat.
Suština vježbe je treniranje radne memorije, tj. koliko informacija možemo u istom trenutku držati u glavi. To bi onda, navodno trebalo da pojača inteligenciju. U suštini isti princip kao kad računaru dodaš malo RAM-a. Pomaže, naravno, al džaba ako je slab procesor i grafička.

A osim toga, nemoj da vrijeđaš braću vukajlijaše i sestre vukajlijašice. To što ovdje blejimo, ne znači da smo tupadžije. Ja sam samo ukazao na manjkavost tvoje logike. Jer ti kao mene prozivaš što ovde blejim, a i sam blejiš.

svako koriscenje mozga poboljsava kapacitet korisnjenja mozga.
svaka letargija i kolotecina zatupljuje mozak.

kao i svaki drugi organ, ako ga koristis on ojaca, ako ne, on zakrzlja.

pri cemu za koriscenje mozga: ne samo melkor-lajk upijanje i ponavljanje informacija nego aktivno procesuiranje, upotreba. ovo sto kao vezbas npr je banalan pristup tome, i verovatno radi.

ne samo melkor-lajk upijanje i ponavljanje informacija nego aktivno procesuiranje, upotreba.

Mislim da si ovo ipak malo vise ti nego on ali dobro sad.

Ja mislim da smo mi svi na tu stranu da upijamo bez dovoljno odvojenog vremena da testiramo upijeno, razlog leži u smanjenom frontalnom korteksu koji je sjebalo moderno doba brze gratifikacije itd itd

Kakva brza gratifikacija, ljudi su oduvijek bili glupi ko kurac i obozavali da im neko govori sta da rade, sta da misle, u sta da vjeruju itd, da nije toga imali bi 1 do 2 diktatora/tiranina u istoriji, brzo bi naucili lekciju, a imamo ih pun kurac i bice jos i vise