Prijava

Gledao sam sinoć film. Iskreno očekivao sam da je teži i mučniji. Bez silovanja bez mučenja a bilo ih je, verujem da su išli tako zbog opšte prihvaćenosti i da ga ne zabrane i da bude gledljiv širokim narodnim masama
Bilo kako bilo treba da postoji takav film kao neki podsetnik jer smo mi Srbi govna koja zaboravljaju pička nam materina

Film je jebena marmelada spravljena tako da bude svidljiva.
Znači nikakav prejak ukus ili eksplicitet, ide se na dopadljivost, a reč je o jednoj od ključnih tragedija ovog naroda.

A nama je više izgleda stalo da napravimo sladunjavu pričicu o nekoj dari i da nas svet afirmiše, nego da se zna istina. Maltene nisu rekli da treba ovim filmom da se dičimo, vidi svete kako su nas namučile ove ustaše, ali ne brinite nema mnogo krvi, da vam ne bi bilo fuj da gledate

Antonijević ljigava netalentovana pičketina

Капирам да је као солидна полазна тачка за некога ко би да се обавести о томе. Ионако не можеш очекивати да се историја учи из филма. Ел читао неко ово бајдвеј, планирам да наручим?
https://www.google.com/search?q=jasenovac+auschwitz+of+the+balkans&client=ms-opera-mobile&prmd=minv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjJlpeRkYLvAhWdQxUIHf3dAHEQ_AUoAnoECAMQAg&biw=360&bih=619#imgrc=dhB-HqcHzslgwM

Ne, ali čini mi se da je dosta dobra. Ona od N. Nikolića je izvanredna, uradjena je kako treba - kao dokument. Činjenice, dokumenta, rukopisi, potpisi, fotografije, svedočenja, datumi, imena...

S druge strane, iako sam stava da je film trebao i zapravo morao da bude hardkor - to je jednostavno neizvodljivo. Ne prodaje se, ljudi ne mogu da ga gledaju itd. Ni u Šindlerovoj listi nema krvi i nekih mučnih scena, ni u Pijanisti, čak ni u The son of Saul - dobri, kvalitetni i komercijalni filmovi koji su ostavili izvestan utisak na ljude. Neće niko da provede dva sata gledajući klanje, silovanje i morbidnost koji su se dogodili pre 80 godina na nekom tamo Balkanu, ionako sve to gledaju svakodnevno na vestima.

A mogli da gledaju Srpski film

Srpski film je u kategoriji filmova koji se danas gledaju samo iz ovakvih razloga. Postoje doduše ljudi koji ih i prave s tom namerom, no sumnjam da su Daru hteli da gurnu u tu priču. https://www.youtube.com/watch?v=GAMwX9qCooo&t=4s&ab_channel=CinemaRules

Poslednji put kačim ovaj film, mesto mu je svakako na ovakvim temama. Nakon ovoga, Klimov više nije snimio ništa jer više nije imao snage da se bavi kinematografijom. Ne igra praktično ni jedan glumac, ljude su jednostavno pokupili iz sela i stavili ih pred kamere - čak i glavne glumce. Mnogi od tih ljudi preživeli su zverstva rata, i ubačeni su kako bi scene bile autentičnije. Malog su na setovima bukvalno hipnotisali pre snimanja, kako bi delovao što izbezumljenije. Saradnik na režiji je i sam prošao kroz sve što prolazi ovaj malac, tako da su dogadjaji i scene uradjeni iz prve ruke. U nekim scenama korištena je prava municija, i pravo je čudo da niko od ekipe nije poginuo (da, u jednoj sceni zaista izrešetaju kravu, što deluje krajnje brutalno).

E sad - film je težak u pizdu materinu. Ljudi se žale da dugo nakon gledanja sanjaju neke scene; u vreme premijere i bioskopskih prikazivanja, publika je neretko padala u nesvest i hitna bi morala da dolazi po njih. Na dobrom delu Zapada je bio zabranjen jer je jednostavno prebrutalan. Naručila ga je vlada Sovjetskog Saveza povodom nekakvog jubileja (ne sećam se tačno kog), ali je na prikazivanje čekao osam godina jer je - bio suviše realističan...Da zlo bude veće, majstorski je uradjen. Radila ga je vrhunska ekipa i svaki segment je izveden besprekorno (dužina kadrova, dinamika, zvuk, boje...) Apsolutno sve.

...Autentična je i priča o matorom oficiru rajha koji je, ne mogavši da izdrži, nasred projekcije doživeo nervni slom i krenuo da plače, ustao i obratio se publici uz reči - jeste, sve to smo radili, i ne mogu da izdržim pomisao da će ovaj film jednom gledati moja deca i unuci.

Zapravo govori dosta o hrvatima kad uspe da ih istrigeruje ovako polovan film

Ko kad bi se nemačka digla na noge zbog remek dela “pljačka trećeg rajha” otprilike

Ko je taj Jasenovac general? Neki Nemac, ustasa?

Haha Jebač presolidan je

Antonijeviću scenarije piše udba oduvek, svi njegovi "filmovi" i serije su udbaški podložak. Kad su ga žuti oterali u pičku materinu, ovog crvenog žbira su potomci krcuna odveli u Ameriku gde je snimao tri filma sa ocenama oko 4 na imdb. Uspeo je film sa Slejterom svesti na mim i ocenom 4.4 valjda. Eto ga nazad kad su napredni 2013-14 uspostavili stari sistem sa starim ljudima. U međuvremenu snima dva udbaška scenarija (ubice mog oca i državni službenik), pljuje Bjelogrlića u medijima, a pre ove čemerne Dare nam servira zaspanku za vojnike jebene.

da kazane, svršim ti u grlo da grgoćeš

Poseban pozdrav mom saborci Bombasu

Pozdrav i vama. Ovaj majmun da me ne banuje više, šta ako dođem da se istresem ovde, jaka muda. Šta uvrediću nekog, piše 30 ljudi.