Prijava

Belivuk, Djilas, Labus, Brnabić, Koštunica, Ulemek, Terzić, Kokeza i lista ide dokle hoćeš.

Ovako pogledaš ljude oko sebe, ima poneko čudno prezime, ali uglavnom sve uobičajena, svakodnevna i na oko normalna prezimena. Tek poneko ima tako upadljivo, čudno prezime.

Dođeš do kriminala, politike i fudbala - 50%. 50% ljudi ima prezimena koja nikad čuo među narodom.

Koj kurac?

Možda većina tih bezdušnika imaju neko jevrejsko-cincarsko poreklo jebem li ga. Triforce složićeš se sa mnom?

aj recimo da ima hercegovaca vise nego normalno medju kriminalom, politikom i fudbalom... pitanje, zasto je to tako posred beograda. a i sto ovi koji nemaju heercegovacka prezimena, opet neka cudna, 1 u 100 prezimena jebena.

razumeo bi da je poneko. razumeo bi i da je 1 od 10. ali brate simptomaticno je.

ko bre da nas od broza nisu nikad ni vodili srbi, nego sve ko sa marsa da palo, nikad cuo imena.

Seselja sam zaboravio jebeno.

Djindjic, ok, srpsko prezime, al opet, kolko Djindjica znas?

Slobodan Milosevic na kraju ispade najaveridz od svih.

ovo cisto pisem sa stanovista da vise od 50% prezimena u politici, kriminalu i vrhu fudbala cine 0.0001% prezimena u narodu, uopste ne ulazim u pricu ko je kakav.

Odlično pitanje. Pre izvesnog vremena mi je palo na pamet kako, trenutno, imamo dosta nekih Vučića, Vučelića, Vučevića, Vuča, Vučurevića...Pa i Vuletića i Vulina, koji baš ogadiše prezimena. Ne mogu svih ni da se setim - sve neke javne ličnosti i dibidus govna od ljudi.

vulvin... i to.

mnogo ih je

To su im umetnicka prezimena.

Dobro opažanje... i zanimljivo kako si stavio fudbal, politiku i kriminal u isti koš.

Teško je tu dati neko objašnjenje zašto... jedino što mi pada na pamet je da su njihovi preci u prošlosti bili iz nekih manjih plemena, pa su morali biti probitačniji i više se boriti, od tipa nekih tamo Jovanovića, Nikolića i Petrovića kojih ima koliko oćeš i imaju razgranatu mrežu.

Ili tipa, druga teorija, da su ti neki uvijek živjeli na ivici, tj. njihovi preci, pa tako i kad su se prezimena dodijeljivala, dobili su ih po ko zna kakvom čudnom obilježju, a ne recimo po krsnoj slavi, i sl. I onda genetika, i šta li... Moguća je i ta teorija o stranom porijeklu, a onda ti neki stranci isto, da bi stekli isti status, morali su više da se bore, i tako kroz generacije...

Usput, sasvim slučajno, kad sam kreno nabrajati najčešća prezimena, skonto sam da u politici imamo i Jovanovića, a bome i Nikolića. :)

ma naravno, ima uobicajenih prezimena, ali ocekivao bi da je odnos kao medju narodom, uglavnom su uobicajena prezimena, poneko malo redje i jedan, dva sa "nikad cuo" prezimenima.

jok, uobicajena prezimena tu i tamo, uglavnom redja prezimena, a dobar procenat ako ne i vecina, samo medju politicarima cuo. nikog ne znas sa tim prezimenom ovako.

politicarima/kriminalcima/ljudima u fudbalu. ne znam kako da im dam zajednicko ime.

belivuci? kokeze?

Ne bih rekao da je Terzic bas cudno prezime ili npr. Nikolic, Tadic, Vucic, Jovanovic cesta prezimena...

S druge strane, jedan drug se preziva Bogdan.

Ja ne znam ni jednog Tadica.
Ali inace ima cudnih prezimena i u narodu kao i normalnih pa kad bolje pogledas ima ih i u tim oblastima takakv odnos.

ko sto rekoh, ne pricam o pojedinim slucajevima gde medju populacijom imas cudna prezimena, ili medju kokezama normalna. pricam o procentima, generalno da su cesca.

neka moja cudna teorija je da je posledica komunizma/proleterijata/urbanizacije koja je onima koji nisu imali nista da izgube dala mogucnosti da se proguraju, a oni koji su imali da izgube (generacije, imanja), nisu bili toliko voljni da se muvaju u sve to. pa se napravile po vecim gradovima dinastije gologuza, gudelja, jebivetra, dok petrovici sedeli sa decom na imanju i cuvali svinje, misleci da tako obezbedjuju deci bolju buducnost.

pa cak ova prezimena iz like/hercegovine nisu toliko ni strasna, ok nisu na ic, ali zna se sta je i otkud je (npr Labus-Djilas).

ali i ova na -ic, ili ocigledno ne iz Like, a opet nikad cuo jebeno, osim na TV.

Možda ipak malo precijenjuješ stvarnu učestalost čudnih prezimena, među, kako ih nazivaš "kokezama" u odnosu na onu u narodu. :)

Evo npr. nekih od prezimena ljudi s kojima sam išao u školu:
Lovre, Kalaba, Borovnica, Ozren, Torbica, Korica, Eskić, Nišavić, Dabić, Ševčuk, Čupeljić itd.

Mozda su samo iz Bosne onda svi? :)

Koja su prosecna bosanska prezimena?

bosanci navalili na tradicionalne stvari o kojima se vode sve rasprave na slavama u srbiji