Prijava

Možda ima malo i ovoga https://en.wikipedia.org/wiki/Frequency_illusion
Primetiš jedno čudno prezime i onda ti se ono ureže u mozak i svako sledeće na koje naletiš samo dodatno potvrđuje taj utisak koji si stekao, da ih ima previše, a zapravo ih možda ima podjednako koliko i svih drugih običnih prezimena.

to je sigurno, ali je dobra rasprava.
cinjenica je doduse da ako bi uzeo vrh politike fudbala i kriminala, i reko da su to prezimena koja znam, da bi vrlo malo bilo onih koja su meni uobicajena. meni.

ovo sto kaze jovor, verovatno ima dosta procenutalno trenutno tu ljudi iz bosne, nego sto ih ima procentualno u sumadiji ili na jugu srbije, odakle bi ja video prezimena. otud mi cudna.

sto je to tako, to jebem li ga. verovatno ovo sa tim da seljaci iz sumadije/pomoravlja nisu bili toliko navalili na taj komunizam, dok neko ko doso sa strane i jeste, pa se progurali, pa eto, druga, treca generacija.

Bojan Savic je cudno ime i prezime.

sve ovo sto pisem su naravno ljute generalizacije i ako gledas pojedinacno nemaju veze sa mozgom. al opet, vulin, seselj, kokeza, ulemek i belivuk.

Bojan Savic je cudno ime i prezime.

znam mislim jedno 5 bojana i bar 3 savica.

valjda zavisi odakle si

U osnovnoj urukalo, alavanja, trišić, bjelajac, havriluk i moje na 30 ljudi, dodje mu da svaki peti ima neko cudno sto nije mali broj

Pitam se šta bi balkan ufo imao da kaže na ovu temu...Zaboravljamo da to famozno IĆ nije oduvek stajalo tu gde stoji, pridodato je u jednom trenutku. Prvi Nikolić je bio potomak nekog Nikole, malo su prekrojili i to je to. To je prava šteta, jer u vreme kada su se ljudi prezivali Prdavica, Zaklan, Guzina, Krivokuća, Mutivoda, Dronjak...Znao si sa kakvom familijom imaš posla (ovih prezimena svakako ima i danas, ljudi su ih dobijali i zbog kleveta i sujete ali imalo je nekog smisla). Kad mi čovek kaže da se preziva Valjarević, moram razmisliti da li sa njim želim da imam posla :)

Nemci su to uradili sistematično u jednom trenutku - došao si, dobio prezime i to ti je što ti je. Jevreje bi često zapalo neko krš prezime, dok su pojedini ljudi prošli i sa Švajnštajger (moguće tumačiti na više načina, i nikad ne zvuči dobro).

Drugar se preziva Paranosić; nismo smeli da ga zajebavamo pošto je mlatio celu školu.

...Nego kad smo kod ovih stvari - svi znamo za izreku "Ružan ko lopov". Mogli su iskovati razne druge poput ružan ko dželat, ubica, Turčin, bolest...Svašta bi imalo smisla i delovalo jednako upečatljivo. Znam da je nemoguće proveriti, ali ubedjen sam da je vlada RS najružnija u istoriji čovečanstva i bilo kakvih državnih uredjenja. Vučić, Brnabić, Mali, Vulin, Čomićka, Zorana, Maja Gojković...I sateliti oko njih poput tipa Šešelja, Radete, Djilasa...Jbt Goran Vesić. Toliko rugla na jednom mestu je zaista fascinantno, mislim da se negde u Africi ili Japanu dogodi po jedan zemljotres svaki put kada se više od 5 tih ljudi nadje na jednom mestu. Ili 3+ Vučićević. Nekada su takve ljude pokazivali u cirkusu, sada se sami pokazuju.

I nekadašnji voditelji b92 po Mogši

Ražnatović...rezervisano za arkanoide

Jel si i ti kirkegard iz Bosne bese?

Cini se da je prosecno dosta poreklom bosanaca u beogradu privuceno politikom, fudbalom ili kriminalom.
Prezimena koja pominjem da mi cudna, recimo u Nisu skoro da ne postoje. Ima naravno, ali nije 1 od 5, ili 1 od 2 kao u ovim grupama sto pominjem

Ne moze neko ko se ne zove, da ima velike pare.

Ne, ja sam sa juga, pecalbari neimari

kao lik sa čudnim prezimenom uvređen sam

Мени је јако што је Вучићевићу корен презимена буквално "Вучићев", значи рођен да будеш бот и смрад

kao lik sa čudnim prezimenom uvređen sam

sto bi bilo ko bio uvredjen? sto kaze bombas, i vaterpolo ista prica.

prvo, to sto neko ima cudno prezime ne znaci da je los politicar, ili covek u fudbalu. ima isto toliko jako dobrih ljudi sa cudnim prezimenima, kao sto imas vucibatina sa uobicajenim.

pominjem samo da su cesca nego medju prosekom ovako kad dohvatis, po delovima srbije.

sad, sto kod kriminalaca isto, aj da kao zato mozes da budes uvredjen - opet nista ne znaci.
lici da jeste - mozda je zato sto su ti naivniji pa se lakse uhvate. nije ni bitno na kraju, sto kazem, nema veze sa zivotom.

nosi ponosno svoje "cudno" prezime i ne sekiraj/vredjaj se. i moje nije bas najcesce.