Prijava

Kad će se poboljšati stanje/situacija?
Kad ljudi izgrade subjektivni osećaj koji govori da su počeli da žive normalno.
Zatim, normalan razvoj poželjnih događaja može da postane kontinuitet, a taj kontinuitet treba da podstiče strpljenje koje opušta.
Normalan život podrazumeva pravo na usavršavanje iz koliko-toliko sigurne pozicije.
To znači da čovek teži sigurnim i proverenim stvarima dok optimistično i pažljivo priprema teren za mirne promene u vidu osnovnog ili radikalnog napretka.

jeste jeste taj nacionalizam je zato što nemamo para, a nikako zato što su određene nacije na određenim mestima marginalizovane

filozofija level beograd

Ne moze se nacionalizam kao pojava objasniti iskljucivo socio-ekonomskim razlozima jer nacionalizmi postoje i u bogatijim krajevima (kvebek u kanadi, skotska, katalonija, tirol, flandrija i valonija, itd). S te strane je xezno u pravu.

Ali manjak love cesto doprinosi tome da nacionalizam poprimi jednu primitivnu i destruktivnu formu iz prostog razloga sto kad si bogat, malo teze se hvatas za oruzje (bar u sopstvenom dvoristu) jer itekako imas sta da izgubis.

filozofija level beograd

provincija detected

Istorijski procesi su svuda, pomalo čudno pitanje, samo je naša uloga nešto drukčija od češkoslovačkopoljske - oni su blok bili i ostali, a mi smo sve samo ne blok. I demografski gledano daleko homogeniji region, tako da nije neko poredjenje

A mi smo haj diverziti lou prosperiti, kako to izgleda u nešto drastičnijem raskoraku pogledajte u epizodi: Afrika

Nacionalizam je za bednike u 2021. pogotovo.

Pre su nacionalisti bili zajebani likovi sad su samo neki streberi.

nacionalizam je u svakom slučaju vezan za bedu, bilo finansijsku bilo duhovnu i tu nema razgovora

jer je lakše misliti da su za moj klot krompir krivi hrvati nego dekade i generacije polu-divljeg legla iz kojeg sam se i sam ispilio bez ikakve šanse da napravim bilo kakav progres za sebe i buduće generacije, limitiran nizom faktora, pre svega evolucijom